Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne? Czy wiąże się z bólem i przykrymi objawami po zabiegu? Czy może mieć konsekwencje w postaci wielkich, nienaturalnie wyglądających warg? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości na ten temat!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym staje się coraz bardziej popularne. Niestety krążące w internecie zdjęcia wielkich, nienaturalnie wyglądających warg mogą skutecznie odstraszać przed tego typu zabiegiem. Tymczasem nie warto się nimi sugerować. Finalny wygląd ust zależy m.in. od ich właścicielki. Jeżeli zależy jej na obfitych wargach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdzie miejsce, w których spełni swoje marzenia. W renomowanych klinikach medycyny estetycznej specjalista podający kwas hialuronowy odradza zabiegi, których efektem jest nienaturalny wygląd. Bazując na swoich doświadczeniach, kompetencjach i intuicji nie chce, aby pacjentka była rozczarowana. Poza tym, jak w wielu innych dziedzinach, o wiele lepiej działać metodą małych kroków. 

Kwas hialuronowy – tak czy nie?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to nieinwazyjny, bezpieczny i bardzo lubiany przez kobiety zabieg. Trudno się dziwić. Daje świetne efekty w krótkim czasie, bez bólu i dużych wydatków. Sekret powodzenia tego zabiegu tkwi w substancji naturalnie zawartej w ludzkiej skórze. Kwas hialuronowy, bo o nim mowa, wiąże w skórze wodę tym samym utrzymując odpowiedni poziom jej nawilżenia. Jedna cząsteczka kwasu wiąże nawet 250 cząsteczek wody. W medycynie estetycznej wykorzystuje się tzw. kwas hialuronowy usieciowany, który działa wypełniająco, np. na zmarszczki czy właśnie w celu powiększenia ust. Zresztą substancję tę można stosować właściwie w każdej strefie ciała. Utrzymuje się w organizmie od kilku do kilkunastu miesięcy. Zatem zabieg z podaniem kwasu hialuronowego jest odwracalny, co zdecydowanie możemy zaliczyć do jego plusów. 

Sprawdź także: 3 hitowe zabiegi odmładzające skórę twarzy – sprawdź je!

Kwas hialuronowy – wskazania i efekty

Kiedy warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego? Powiększenie ust to jedno ze wskazań, ale lista jest znacznie dłuższa. Kwas hialuronowy świetnie sprawdzi się w korekcie nosa, wolumetrii twarzy, wypełnieniu bruzd i zmarszczek, powiększaniu biustu czy pośladków. Zabieg z wykorzystaniem tej naturalnej substancji zadowoli osoby, których skóra z wiekiem stała się mniej jędrna, sprężysta oraz nawilżona. 

Kwas hialuronowy likwiduje niedobory kwasu w skórze. Tym samym dochodzi do poprawy procesu wiązania wody w komórkach. Ostateczny efekt? Poprawa jakości skóry. Powiększenie ust kwasem hialuronowym sprawia, że te są bardziej nawilżone i lepiej wymodelowane. Wargi wyglądają o wiele atrakcyjniej, tj. są gładkie i pełniejsze. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – dlaczego warto?

Jeżeli od dawna marzysz o większych, wypełnionych i jędrnych ustach, to podanie kwasu hialuronowego na pewno spełni Twoje marzenia. Tym bardziej, że zabieg ten jest niechirurgiczny i mało inwazyjny. A wszystko dlatego, że kwas hialuronowy stymuluje komórki oraz fibroblasty do samodzielnej produkcji kolagenu. Zatem wszystko odbywa się w sposób bezpieczny i właściwie… naturalny. 

Ryzyko powikłań po zabiegu z podaniem kwasu hialuronowego jest znikome. Dochodzi do nich bardzo, bardzo rzadko. A wszystko dlatego, że kwas hialuronowy, tak jak już wspomnieliśmy, jest substancją naturalnie występującą w skórze. Mamy tutaj do czynienia ze zgodnością z chemiczną budową komórek człowieka. Jeżeli zatem obawiasz się, że po zabiegu podania kwasu hialuronowego Twoja skóra będzie bardzo zaczerwieniona, intensywnie podrażniona, czy będzie mocno “piekła”, to się mylisz. 

Sprawdź także: Piękna cera bez makijażu – jak o nią dbać?

Powiększanie ust kwasem – jakie miejsce wybrać?

Oczywiście zabieg podania kwasu hialuronowego jest bezpieczny, mało inwazyjny i efekty pod warunkiem, że przeprowadza go kompetentny i doświadczony specjalista w odpowiednim, przeznaczonym do stosowania tego typu metod, środowisku. Jeżeli wybierzesz przypadkowy gabinet, bez wcześniejszego sprawdzenia go, to możesz spodziewać się przykrych konsekwencji. Usta nie tylko nie będą pełniejsze, bardziej jędrne i co za tym idzie atrakcyjne, ale mogą przypominać wielkie wargi z internetowych zdjęć. To jednak nie wszystko. Wiele pacjentek, po zastosowaniu nieodpowiednich substancji i metod, narzeka na alergie czy nieestetyczne krostki w miejscu iniekcji. W takich sytuacjach bardzo często konieczne jest zastosowanie leczenia sterydami. W niektórych sytuacjach niezbędne jest nawet rozcięcie wargi, aby wydostać z niej groźny preparat. 

W powiększaniu ust kluczowe jest także dobranie odpowiedniej techniki. Niestety wielu specjalistów, określających się na rynku medycyny estetycznej specjalistami od powiększania ust kwasem hialuronowym, zna tylko jedną metodę. To nie wróży dobrze. Technika powinna być dobrana bardzo dokładnie, w zależności od specyfiki pacjentki, kondycji jej skóry czy oczekiwań. W większości przypadków zabieg podania kwasu hialuronowego jest bardzo precyzyjny. Wymaga nie tylko wiedzy, ale też kunsztu działania. W końcu celem jest wyeksponowanie ust w sposób naturalny. Niskie kompetencje i małe doświadczenie często kończą się zbytnim uwypukleniem warg – czyli efektem, którego nie życzy sobie większość pacjentek.

Przed wyborem gabinetu medycyny estetycznej dokładnie go sprawdź. Przede wszystkim sięgnij po opinie pacjentek sprawdzając kilka źródeł (stronę w Google, czy profile w mediach społecznościowych). Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zabiegu, udaj się na konsultację. W wielu miejscach takie spotkanie odbywa się za darmo. Np. w klinice medycyny estetycznej Envie Clinic możesz zarezerwować wizytę za pomocą odpowiedniego formularza na stronie internetowej. Wbrew pozorom różnica w cenie pomiędzy renomowaną kliniką, a małym, często podejrzanym gabinetem, nie jest duża. Dlatego dla swojego bezpieczeństwa lepiej wybierz profesjonalne miejsce, w którym uzyskasz fachową pomoc i osiągniesz pożądane przez siebie efekty. 

Kwas hialuronowy – wady

Czy podanie kwasu hialuronowego ma jakieś wady? Jako główny minus tego rodzaju zabiegu określa się jego nietrwałość oraz konieczność kilku spotkań w gabinecie medycyny estetycznej. Trudno bowiem osiągnąć pożądany efekt na jednej wizycie (chociaż często się to zdarza), a żeby utrzymać wymarzone rezultaty trzeba zabiegi powtarzać co najmniej raz do roku. Z drugiej strony ta wada dla wielu może być też plusem – jeżeli efekty pozabiegowe nie będą zadowalające albo po prostu z czasem pełniejsze usta znudzą się pacjentce – stan skóry po kilku miesiącach wróci do wyglądu sprzed zabiegu. 

Jako wady zabiegu określa się też niewielki dyskomfort podczas zabiegu (wiele zależy od progu bólu pacjenta) oraz lekkie zasinienia czy swędzenie skóry po wykonanej metodzie. To jednak naturalna reakcja organizmu na iniekcję. Przykre objawy mijają bardzo szybko i nie należy się ich obawiać. 

By powiększanie ust okazało się zadowalające i przede wszystkim bezpieczne kluczowe jest dobranie odpowiedniego gabinetu. Serdecznie zapraszamy do Envie Clinic. Nasi doświadczeni i kompetentni specjaliści na pewno spełnią Twoje oczekiwania. 

Sprawdź także: 10 najpopularniejszych mitów na temat medycyny estetycznej