W obecnych czasach panowie korzystają z gabinetów kosmetycznych równie często i chętnie, co kobiety. Dbanie o swój wygląd, estetykę oraz zdrową skórę to standard, bez względu na płeć. Zapoznajcie się z zabiegami proponowanymi przez Envie Clinic, które podzieliliśmy pod względem kategorii problemów, jakich chcielibyście się pozbyć.

kriolipoliza_zamrazanie_tluszczu_na_brzuchu_u_mezczyzny

Redukcja tkanki tłuszczowej

Często zdarza się, że pewne rejony ciała, mimo naszych najszczerszych chęci i wysiłków, nie tracą tkanki tłuszczowej. Taki problem może spotkać każdego, bez względu na wiek i płeć. Może się zdarzyć też tak, że nie możecie wykonywać ćwiczeń pewnych części ciała ze względu na przeciwskazania medyczne. Jedynym bezinwazyjnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poddanie się zabiegom medycyny estetycznej mającym na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Oto przykładowe zabiegi, którym możecie poddać się w Envie Clinic:

EM SPEC

Ten innowacyjny zabieg pozwala nie tylko zredukować ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie rozbudować tkankę mięśniową. Polega on na miejscowym zastosowaniu urządzenia wyposażonego w obszerne magnetyczne aplikatory. Wywołują one błyskawiczne skurcze mięśni, które są na tyle krótkie, że nie są odbierane przez nerwy czuciowe, a jedynie ruchowe. Dzięki temu hiperskurcze nie są bolesne ani niekomfortowe, a magnesy działają kojąco i relaksująco. W ciągu 30 minutowego zabiegu maszyna EM SPEC generuje 20 000 hiperskurczów, co odpowiada zrobieniu 20 000 brzuszków!

Tylko teraz zamawiając Pakiet 3 zabiegów, 2 dodatkowe otrzymasz od nas GRATIS! ✅

Skorzystaj z promocji 3 zabiegi EM SPEC + 2 GRATIS

Kriolipoliza

Jest to zabieg polegający na zamrażaniu komórek tkanki tłuszczowej. Urządzenie stosowane przez kosmetologa, posiada głowicę generującą bardzo niską temperaturę, powodującą uszkodzenie i w efekcie obumarcie i rozpad lipocytów (komórek tłuszczowych). Ich resztki usuwane są z organizmu przez limfę. Niska temperatura jest całkowicie bezpieczna dla pozostałych tkanek, ponieważ została dobrana do zakresu tolerancji na zimno komórek tłuszczowych, które zamarzają w niższym zakresie stopni Celsjusza, niż skóra, mięśnie i komórki nerwowe. 

kriolipoliza_zamrazanie_tluszczu_na_brzuchu_u_mezczyzny

Sprawdź szczegóły na temat Kriolipolizy

Usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn potrądzikowych

Tatuaż to chyba jedna z najpopularniejszych wśród mężczyzn form ozdabiania ciała. Jednak co zrobić, kiedy tatuaż znudził się lub podpada pod kategorię “szaleństw młodości”? Na szczęście rysunki na ciele wykonane przy pomocy igły przestały być decyzją nieodwracalną i można je bezpiecznie usunąć. 

Picolaser

Metoda, jaką do tego stosujemy, to powszechnie znany Picolaser. Zabieg ten polega na traktowaniu obszaru przebarwień lub tatuażu ultra krótkimi impulsami światła, penetrującymi głębsze warstwy tkanki. Długość fal jest dobrana tak, aby pochłaniane były one jedynie przez barwniki, w tym melaninę, a nie cząsteczki wody. Dzięki temu Picolaser jest całkowicie neutralny dla tkanek okalających tatuaż lub przebarwienie. Dawniej zabiegi usuwania rysunków z ciała należały do bolesnych – obecnie do ich przeprowadzenia są używane najnowsze urządzenia, które redukują ból do minimum i nie pozostawiają po sobie blizn.

picolaser_usuwanie_tatuażu_warszawa_promocja

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu Picolaser

Likwidacja blizn i rozstępów

U mężczyzn rozstępy pojawiają się często w wyniku intensywnych ćwiczeń zwiększających masę mięśniową, bądź po szybkiej utracie wagi. Aby zlikwidować nieestetyczne szramy, ale również blizny po uszkodzeniu skóry, nie wystarczą zwykłe drogeryjne kosmetyki. Poniżej prezentujemy zabiegi, które skutecznie i w krótkim czasie pozbawią Waszą skórę tych przykrych zmian:

Laser frakcyjny CO2

Urządzenie wytwarza niewielkie, skupione wiązki światła, które wywołują w skórze kontrolowane, drobne mikrouszkodzenia. Taki mechanizm koagulacji ma na celu pobudzenie naskórka i skóry właściwej do wytwarzania nowych komórek, które w krótkim czasie zastąpią te starsze lub zniszczone. Działanie lasera frakcyjnego można przyrównać do głębokiego podskórnego peelingu, który usuwa nie tylko obumarły naskórek, ale również działa na warstwę skóry właściwej i przyspiesza proces regeneracji. Urządzenie tak samo skutecznie radzi sobie z głębokimi zmarszczkami, bliznami po trądziku i uszkodzeniami powstałymi na skutek wrastania włosków – problemu dotykającego w szczególności mężczyzn ze sztywnym i grubym zarostem.

Sprawdź szczegóły na temat lasera frakcyjnego CO2

Dermapen

Jest to zabieg mający identyczny cel, co Laser frakcyjny CO2, jednak osiąga go inną drogą. W tym przypadku lekarz nakłuwa skórę drobnymi, błyskawicznie pulsującymi igiełkami, które penetrują naskórek oraz leżące pod nim warstwy tkanki. Mikrouszkodzenia wymuszają na naszym organizmie przeprowadzenie intensywnych procesów regenerujących, polegających na samoistnym pozbywaniu się uszkodzonych komórek, w tym tkanki bliznowatej i rozstępów, które wraz z upływem czasu zastępowane są przez nowe, zdrowe tkanki. Zabieg taki bardzo często stosowany jest również jako remedium na zmarszczki, nawet te najgłębsze. 

Sprawdź szczegóły na temat Dermapenu

RETIX C

Ten całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny zabieg odbywa się przy wykorzystaniu preparatu zawierającego 4 – procentowy retinol, stanowiący najczystszą postać witaminy A. Jej zadanie to utrzymanie prawidłowego funkcjonowania skóry, ochrona przed drobnoustrojami oraz stymulowanie wzrostu nabłonka. Zabieg RETIX C wzbogacony jest podaniem ampułki z witaminą C, najbardziej naturalnym składnikiem chroniącym nas przed wolnymi rodnikami i napędzającym procesy regeneracyjne w skórze. Do preparatu dodaliśmy również witaminę E, będącą jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Takie połączenie nie tylko złuszcza naskórek, ale też stymuluje ciało do odbudowania właściwej struktury skóry i pozbycia się blizn.

Sprawdź szczegóły na temat RETIX C

Depilacja laserowa

Mężczyźni są szczególnie narażeni na problem wrastających w skórę twarzy i szyi włosków, jak również na nadmierne owłosienie w partiach ciała, które wywołują skrępowanie i kompleksy. Jeśli gęstym zarostem pokryte są na przykład Twoje plecy, prawie niemożliwym dla Ciebie będzie pozbycie się go samodzielnie, a regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych w celu wykonania zabiegów woskiem lub mechanicznym depilatorem zajmą Ci niepotrzebnie czas i będą bardzo kosztowne oraz niestety bolesne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie poddanie się depilacji laserowej, która w krótkim czasie pozbawi Cię tego problemu. 

bezbolesna depilacja laserowa dla mezczyzn

Mężczyźni bardzo często decydują się na usunięcie owłosienia nie tylko z pleców, ale równie często z brzucha, klatki piersiowej, przedramion, a nawet stref intymnych, które ze względu na swoją dość skomplikowaną budowę, są wyjątkowo trudne do golenia lub depilacji woskiem. Zabieg wykonany laserem zapewni Ci gładką skórę na długie lata oraz wyeliminuje problem wrastających włosków i stanów zapalnych skóry.

Mamy nadzieję, że ten wpis pozwolił Wam dostrzec, jak wiele do zaoferowania mężczyznom ma obecnie medycyna estetyczna. Poza wymienionymi zabiegami w naszej ofercie znajdziecie o wiele więcej propozycji, wystarczy, że zapoznacie się z wykazem usług. Jeśli będziecie mieli dodatkowe pytania i nie będziecie do końca pewni, które z zabiegów będą dla Was odpowiednie, zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia jednej z naszej klinik, zlokalizowanych w 7 największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Bielsku-Białej.

Sprawdź szczegóły na temat depilacji laserowej w Envie Clinic