W gabinetach medycyny estetycznej z roku na rok przybywa pacjentek – to fakt niepodważalny. Czy to dobry sposób na wyleczenie kompleksów? To kwestia indywidualna. W medycynie estetycznej, podobnie jak w bardzo wielu dziedzinach, nic nie jest czarno-białe. 

Wiele kobiet boryka się z kompleksami na punkcie swojego wyglądu. A to zbyt szerokie, w mniemaniu właścicielki, biodra, a to za wąskie usta, za małe piersi itd. Bardzo często cechy fizyczne tego typu są widoczne tylko dla ich posiadaczki. Nie warto popadać w skrajności – żadne ciało nie jest idealne i żadne nie musi być idealne. Nie oznacza to też, że nie warto o siebie dbać. Warto, a nawet trzeba – dla zdrowia i co za tym idzie – dobrego samopoczucia. Atrakcyjny wygląd to skutek uboczny. 

Niestety kompleksy mogą przybrać bardzo niebezpieczną dla psychiki formę. To, że nie podoba nam się coś w naszym wyglądzie, to normalne. Jeżeli jednak całkowicie przestajemy akceptować i lubić siebie, zwracając uwagę tylko na “mankamenty”, to wówczas warto szczególnie o siebie zadbać. Na przykład w gabinecie medycyny estetycznej, ale gdy sprawa robi się poważna, to najpierw lepiej udać się do psychoterapeuty. Niewątpliwie jednak zabiegi poprawiające urodę pomagają osiągnąć lepszy nastrój na co dzień. I w tym nie ma nic złego – wręcz przeciwnie. 

Kompleksy – skąd się biorą?

Skąd się biorą kompleksy? Przyczyn ich powstawania może być bardzo wiele. Często powstają już w dzieciństwie, a najczęściej w okresie dojrzewania, gdy dzieci potrafią być wobec siebie bardzo okrutne i wyśmiewać niektóre cechy fizyczne. Często robią to dla żartu, potem nie zwracając na to uwagi. Ale właścicielka danego “mankamentu” nierzadko zostaje już z tymi przykrymi dla niej słowami. Te mogą powodować, że kompleks przez lata rozrośnie się, finalnie przyjmując wręcz olbrzymią i co za tym idzie – niebezpieczną dla psychiki formę. 

Warto pamiętać, że często to co dla nas jest kompleksem, przez innych jest kompletnie niezauważalne. Mówiąc innym o tym, że mamy pulchne pośladki, możemy sprawić, że rzeczywiście ktoś zacznie zwracać uwagę na nasz tyłek. Z drugiej strony jeżeli z jakąś cechą swojej fizyczności czujesz się nie do końca dobrze, to dlaczego by nad tym nie popracować? Opcji jest wiele.

Jak leczyć kompleksy z głową?

Pamiętaj, że każdy inaczej podchodzi do swoich “mankamentów”. Niektórym pulchne uda kompletnie nie przeszkadzają, dla innych są do zniesienia (nie zastanawiają się nad nimi na co dzień), a innym mogą spędzać sen z powiek. Jeżeli problem urósł do ogromnej rangi i wręcz nie myślisz o niczym innym niż o “defektach” swojego ciała, to może się okazać, że niekoniecznie treningi z trenerem personalnym, zabiegi medycyny estetycznej czy chirurgia plastyczna będą najlepszymi rozwiązaniami. Być może trzeba najpierw omówić problem na terapii u psychologa. Przyczyna kompleksów może bowiem tkwić głębiej. 

Bardzo często spotykam się z pacjentkami, które mają chorobliwe wręcz kompleksy i chcą je wyleczyć właśnie w gabinecie medycyny estetycznej. Jeżeli widzę, że kondycja danej pani nie jest najlepsza, to odsyłam ją na spotkanie z psychoterapeutą. Dobro pacjentki jest dla mnie najważniejsze – opowiada lekarz medycyny estetycznej świadczący swoje usługi w Envie Clinic w Warszawie. 

Jeżeli jednak Twoje ciało nie przyprawia Cię o poważne zmartwienia, a po prostu chcesz wyglądać atrakcyjniej, żeby lepiej się poczuć – możesz skorzystać z wielu metod. Przede wszystkim regularnie się ruszaj i zdrowo odżywiaj. Absolutnie nie chodzi o mordercze treningi i restrykcyjną dietę. Zacznij uprawiać regularną aktywność fizyczną – jakąkolwiek. Wybierz to, co podoba Ci się najbardziej (spacery też będą w porządku). Do tego zbilansowana dieta oparta na naturalnych produktach i przede wszystkim owocach oraz warzywach. Od razu poczujesz się lepiej i będziesz atrakcyjniej wyglądać. 

Na cellulit i mało jędrną skórę pomogą Ci dobrej jakości kosmetyki, szczotkowanie na sucho czy naprzemienne zimne i ciepłe prysznice. Trudno będzie jednak domowymi sposobami powiększyć usta, piersi, przebarwienia i rozstępy. Wówczas warto sięgnąć po medycynę estetyczną. Ta dziedzina powstała przecież po to, by poprawiać samopoczucie. Jeżeli większe usta, szczuplejsza pupa czy młodziej wyglądająca cera polepszą Twój nastrój – skorzystaj z nich 🙂

Medycyna estetyczna – podstawowe zadania

Jakie są główne zadania medycyny estetycznej? Zabiegi tego typu mają poprawić urodę. Każdy ma inne preferencje – komuś zależy na uzyskaniu efektu promiennej cery, a komuś na odchudzeniu ramion. A skoro techniki medycyny estetycznej poprawiają wygląd, to i nastrój. Bez wielu zabiegów nie będziesz w stanie uzyskać konkretnych efektów. Powiedzmy, że od lat trenujesz, zdrowo się odżywiasz i używasz dobrych kosmetyków ujędrniających, a mimo to dużo tkanki tłuszczowej kumuluje Ci się w konkretnej partii ciała (np. na udach), gdzie dodatkowo pojawia się cellulit. Bez profesjonalnego wsparcia będzie Ci ciężko pozbyć się tych “defektów”. Ale od czego jest medycyna estetyczna? W ofercie gabinetów znajdziesz wiele skutecznych zabiegów, które zadziałają na konkretny fragment sylwetki, np. endermologia. 

Efekty medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj szereg rozwiązań, które mogą… “zatrzymać” czas. To oczywiste, że z czasem w skórze ubywa kolagenu czy kwasu hialuronowego. W efekcie cera staje się mniej jędrna, promienna i… młoda. Czas robi swoje, ale można go spowolnić. Zabiegi medycyny estetycznej pomogą skutecznie i bezpiecznie dostarczyć skórze utraconych wraz z wiekiem składników, czego rezultatem będzie młodziej wyglądająca cera. Zależy Ci, aby skutecznie schudnąć, wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę? Nie ma problemu. Znowu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. To również świetny sposób na cellulit, rozstępy, przebarwienia, rozszerzone naczynka, nadmierne owłosienie, zmarszczki, nierówny koloryt skóry, blizny, a nawet… bolące mięśnie. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj bardzo bezpieczne, wręcz bezinwazyjne zabiegi. Nie musisz obawiać się bólu czy niepożądanych efektów (dochodzi do nich ekstremalnie rzadko). Pamiętaj jednak, że kluczowy jest wybór odpowiedniego miejsca, w których poddasz się zabiegom medycyny estetycznej. Klinika czy gabinet muszą być renomowane, a przed podjęciem jakiejkolwiek terapii powinnaś w danej placówce odbyć rozmowę ze specjalistą. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej oceni stan Twojej skóry, przeprowadzi wywiad medyczny i dobierze odpowiednią metodę. Na spotkaniu bądź szczera i powiedz otwarcie, jakie masz oczekiwania, a nawet kompleksy. To spotkanie dla Ciebie, więc wyciśnij je jak cytrynę 🙂

Już teraz umów się do Envie Clinic – zrób to za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej. Popraw swój nastrój dzięki medycynie estetycznej. To nowoczesna dziedzina, która ma wiele do zaoferowania, a korzystanie z jej dóbr na szczęście nie jest już postrzegane jako fanaberia.