Jak osiągnąć szczupły, płaski i najlepiej umięśniony brzuch? Nie jest tajemnicą, że trzeba regularnie trenować i przede wszystkim – trzymać dietę, w której unika się alkoholu i produktów wysoko przetworzonych. Niestety czasem mimo prowadzenia zdrowego stylu życia efekty nie są takie, jakbyśmy oczekiwali. Ramiona, pośladki czy przede wszystkim brzuch nadal nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Rzeczywiście to właśnie w tych miejscach tkanka tłuszczowa ma szczególną tendencję do odkładania się.

Nie, wcale nie chcemy przekonywać Cię do zaniechania zdrowego trybu życia. Ten ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia i co za tym idzie – dobrego samopoczucia. Przyda się też do utrzymania efektów po… zastosowaniu endermologii. Co to właściwie jest i dlaczego warto zwrócić uwagę na tę nowatorską metodę? Jeżeli marzysz o szczupłym brzuchu, to musisz przeczytać dalszą część artykułu!

  1. Endermologia – co to jest?

Endermologia to innowacyjna metoda stosowana w medycynie estetycznej. Jest rodzajem mechanicznego masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na tkankę łączną. Sprawdza się w przypadku całego ciała, w tym także brzucha. W jaki sposób taki masaż wyszczupla właśnie tę część ciała oraz inne? W endermologii stosuje się specjalne urządzenie, wyposażone w głowicę masującą. Ta zasysa fałd skóry i masuje go dwiema rolkami. Masaż podciśnieniowy oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne, a tym samym przyspiesza metabolizm i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Na efekty nie trzeba długo czekać! Brzuch staje się szczuplejszy i bardziej wymodelowany, zaś przemęczone po treningu mięśnie rozluźniają się. Endermologia zapewnia też szereg innych efektów! Poprawia wydolność układu krwionośnego, dzięki czemu tkanki stają się lepiej dotlenione i odżywione. Masaż podciśnieniowy usprawnia także pracę układu limfatycznego, a wykonany w ten sposób drenaż pomaga pozbyć się toksyn czy obrzęków. 

 

  1. Kto wybiera endermologię częściej – kobiety czy mężczyźni?

Obecnie endermologia to zabieg wybierany zdecydowanie częściej przez kobiety. Metoda ta bowiem stanowi doskonałą broń w walce ze znienawidzoną przez panie “pomarańczową skórką”. Masaż podciśnieniowy stosowany jest także w celu poprawy konturu twarzy, a także wyszczuplenia i ujędrnienia innych części ciała.

Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej panów odwiedza gabinety medycyny estetycznej. Endermologia interesuje ich przede wszystkim pod kątem modelowania brzucha, ale nie tylko. Okazuje się, że masaż podciśnieniowy może być również atrakcyjny ze względu na właściwości rozluźnienia mięśni np. po bardzo intensywnym treningu.

 

  1. Czy endermologię można również stosować przed treningiem?

Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć, że endermologia to jedno z narzędzi wykorzystywanych w rehabilitacji. Masaż podciśnieniowy działa rozgrzewająco, dlatego wiele osób poddaje się działaniu tej metody przed intensywnym wysiłkiem fizycznym (np. zawodami sportowymi). Masażer działa na całe ciało, w tym na brzuch, którego mięśnie odgrywają ogromną rolę podczas treningu pomagając w utrzymaniu odpowiedniej postawy.

 

  1. Czy endermologia tylko wyszczupla brzuch?

Nie tylko… Oczywiście głównym zadaniem masażu podciśnieniowego jest wyszczuplenie brzucha, ale to nie jedyny efekt, który możesz zauważyć po serii zabiegów. Endermologia ujędrnia też skórę na części ciała poddawanej zabiegowi oraz redukuje jej nierówności. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie masaż podciśnieniowy uznawany jest za alternatywę bardzo inwazyjnej liposukcji. 

 

  1. Czy endermologia brzucha boli?

Wiele zależy od progu bólu u danego pacjenta. Większość nie odczuwa jednak bólu, co najwyżej lekki dyskomfort. Dla licznej grupy pacjentów endermologia okazuje się wręcz relaksująca. Podczas zabiegu wydzielane są hormony szczęścia, dlatego podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej i tuż po niej poczujesz się świetnie. Endermologia uzależnia! 🙂

 

  1. Gdzie udać się na zabieg endermologii brzucha?

Pamiętaj, aby wybierać sprawdzone placówki. Endermologia to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oznacza to, że znajdziesz coraz więcej ofert tego typu. Wybieraj miejsca, w których zatrudniani są doświadczeni, wykształceni i kompetentni specjaliści oraz gdzie stosowane są certyfikowane sprzęty. Sprawdzaj również opinie. My polecamy Envie Clinic – to renomowana klinika medycyny estetycznej, która na pewno Cię nie zawiedzie!

 

 

Sprawdź ofertę endermologii brzucha w Envie Clinic!

 

  1. Kiedy można zauważyć pierwsze efekty po endermologii brzucha?

Wiele zależy od konkretnego pacjenta i jego predyspozycji. Niektórzy są w stanie zobaczyć pierwsze efekty nawet po jednej wizycie. Musisz jednak liczyć się z tym, że terapia obejmuje kilka lub kilkanaście zabiegów. Pamiętaj, że procesy metaboliczne trwają nawet kilka miesięcy. Dopiero po tym czasie zauważysz, że masz znacznie jędrniejszy brzuch..

 

  1. Czy endermologia wymaga okresu rekonwalescencji albo specjalnego przygotowania?

Kompletnie nie. Endermologia to zabieg bardzo bezpieczny i nieinwazyjny. Nie musisz się do niego specjalnie przygotowywać. Po zabiegu nie jest również wymagana żadna rekonwalescencja, a więc od razu możesz powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zalecenie w postaci picia dużej ilości wody będzie miało odzwierciedlenie w lepszych efektach zabiegu.

 

  1. Ile trwa zabieg endermologii brzucha?

Jedna sesja potrwa około 30 minut. Tak krótki czas zabiegu w zupełności wystarczy, aby szybciej osiągnąć wymarzony cel.

 

  1. Jak często należy wykonywać zabiegi, aby jak najszybciej zauważyć pożądane efekty?

Najlepiej uczęszczać na sesje 2-3 razy w tygodniu. Już po kilku tygodniach możesz zauważyć świetne efekty, o jakich od dawna marzyłeś. 

 

Jesteś zainteresowany endermologią brzucha? Serdecznie zapraszamy Cię do Envie Clinic. Umów spotkanie ze specjalistą, który oceni stan Twojej skóry i sprawdzi, czy kwalifikujesz się do zabiegu. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do masażu podciśnieniowego. Są to np. niektóre z przyjmowanych leków, choroby nowotworowe, schorzenia układu krwionośnego czy stany zapalne. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, aby ostatecznie stwierdzić, czy możesz skorzystać z dobroczynnego wpływu masażu podciśnieniowego.

 

Serdecznie zapraszamy!