Dopadł Cię problem zbędnych kilogramów lub cellulitu? Ilość obowiązków uniemożliwiają Ci regularne uprawianie sportu? Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tym problemom, oferując nowoczesne zabiegi, które bez wysiłku przyniosą Ci wymarzone ciało. Sprawdź emsculpting i endermologię.

Jeśli na Twojej liście postanowień noworocznych nadal widnieje podpunkt dotyczący pozbycia się kilku kilogramów i wysmuklenia sylwetki, a kwarantanna oraz brak czasu nie pozwalają Ci zaglądać regularnie na siłownię, pozostaje skorzystanie z dwóch opcji. Inwazyjnej operacji plastycznej lub medycyny estetycznej. Pierwsza z nich jest obarczona sporym brzemieniem możliwych do wystąpienia powikłań, ale też wymaga długiego czasu rekonwalescencji lub nawet rehabilitacji. Pacjent po wizycie u chirurga plastycznego nie może tak po prostu wyjść i wrócić do codziennego funkcjonowania. Świetną alternatywą skalpela są zabiegi w klinice medycyny estetycznej. Właśnie tutaj stawiamy na kompromis pomiędzy radykalnymi metodami upiększania ciała, a bezpieczeństwem i komfortem po zabiegu. Koniecznie zwróć uwagę na dwa zabiegi – emsculpting i endermologię. To nowoczesne zabiegi, które zapewnią doskonałe efekty. 

Emsculpting, czyli rzeźba bez ruszenia palcem

Aparat służący do emsculptingu, wykorzystywany w Envie Clinic, to pierwsze na świecie urządzenie, które w tym samym czasie emituje kombinację skoncentrowanej energii elektromagnetycznej z wysoko skoncentrowaną, selektywną neurostymulacją. Podczas półgodzinnego zabiegu na wybrane partie ciała nakłada się parę średniej wielkości płytek, będących tak zwanymi stymulatorami mięśni. Powodują one hiperskurcze, niemożliwe do osiągnięcia u człowieka bez zewnętrznego wspomagania. Stymulacji takiej zawdzięczamy spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu tkanki mięśniowej. Impulsy wywołujące skurcze są na tyle krótkie, że nasz system czuciowy nie odczytuje ich. Tym samym krótkie serie uderzeń energią wychwytywane są jedynie przez nerwy ruchowe. 

Po zabiegu nie pojawiają się zakwasy, a ciało nie jest obrzęknięte. Praktycznie od razu po opuszczeniu kliniki można przystąpić do wykonywania codziennych czynności. Urządzenie do emsculptingu, służy nie tylko do upiększania ciała i odchudzania, ale również do wykonywania zabiegów leczniczych. Elektrostymulacja znajduje powszechne zastosowanie w rehabilitacji. Szczególnie w przypadku osób, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie poruszać mięśniami szkieletowymi lub ich ruchy są na tyle ograniczone, że nie powodują przyrostu masy mięśniowej. Emsculpting okazał się niezastąpiony w przypadku leczenia zaburzeń funkcjonowania mięśni dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla). Zabieg ten wymusza wzrost włókien mięśniowych kurczliwych i zmniejsza lub całkowicie niweluje problem nietrzymania moczu. 

EMScultping_hightech_zabieg_na_cialo

Sprawdź szczegóły na temat emscupltingu w Envie Clinic

Endermologia, czyli jak zwalczyć wałki wałkami

Endermologia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, ale również leczniczej. Polega na wykonywaniu silnego, dogłębnego masażu tkanek skórnych oraz tkanki tłuszczowej przy pomocy zmechanizowanych wałków umieszczonych w specjalnej głowicy. Posiada ona system, który z dużą mocą zasysa fragment ciała poddawany zabiegowi. Następnie wsuwa go pomiędzy dwie obracające się, masujące rolki. Połączenie siły ssącej z uciskaniem powoduje, że nawet najbardziej zbita tkanka tłuszczowa ulega rozluźnieniu i rozbiciu w danym miejscu na mniejsze cząsteczki. Takie potraktowanie skoncentrowanych komórek lipidowych umożliwia naszemu organizmowi sprytne pozbycie się ich z ciała przy pomocy układu limfatycznego, który przechwytuje uszkodzone adipocyty i transportuje je aż do układu moczowego, w którym są ostatecznie wydalane przez pęcherz. 

Taka metoda walki ze zbędnymi pokładami tkanki tłuszczowej, które często okazują się praktycznie niemożliwe do wyeliminowania przy pomocy ćwiczeń fizycznych, jest bezpieczna, bezbolesna i niewymagająca rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu w masowanej okolicy może pojawić się lekkie zaczerwienienie. Jest to wynikiem nagromadzenia się pod skórą większej ilości krwi, jednak efekt ten znika w ciągu krótkiego okresu. W tym przypadku również nie należy obawiać się, iż kolejnego dnia ciało będzie obolałe. Endermologia z powodzeniem stosowana jest w przypadkach problemów z nadmiernym napięciem ciała. Świetnie się sprawdza jako zabieg rozluźniający, uspokajający i wzmagający produkcję endorfin, zwanych hormonem szczęścia. 

endermologia_szczuple_uda

Sprawdź szczegóły na temat endermologii w Envie Clinic

Emsculpting i endermologia – porównanie zabiegów i opinie

Aby porównać te dwa zabiegi, musicie zastanowić się, jakie efekty chcecie osiągnąć. Jeśli zależy Wam jedynie na wysmukleniu konkretnej partii ciała oraz błyskawicznym pozbyciu się cellulitu, zwróćcie swoją uwagę na endermologię. Poza efektami wizualnymi, zapewni Wam ona również mocny masaż połączony z silnym zasysaniem skóry. Jeśli nie są to Wasze ulubione wrażenia i wolicie zdecydowanie spokojniejsze i delikatniejsze traktowanie ciała, zdecydujcie się na emsculpting. Pozwala on na dostosowanie siły skurczów mięśni do indywidualnych preferencji każdego z pacjentów. Dzięki temu nawet najdelikatniejsze osoby będą czerpać z niego przyjemność. 

Endermologia, poprzez wzgląd na mechanizm działania oraz wymienne głowice, może być wykonywana na bardzo wielu powierzchniach ciała. Między innymi na twarzy, biuście oraz oczywiście większych powierzchniach, takich jak brzuch, uda i pośladki. Emsculpting natomiast jest dedykowany większym partiom ciała, takim jak przedramiona, boczki, uda, pośladki czy brzuch. Do zabiegu stymulatorami mięśni nie jest wymagane żadne przygotowanie. Korzystają z niego nawet osoby, które właśnie wybierają się na trening lub są zawodowymi sportowcami. W przypadku endermologii bardzo ważne jest spożywanie sporych ilości wody mineralnej. Zarówno w trakcie serii zabiegów, jak i około miesiąca po nich. Dzięki temu układ limfatyczny o wiele szybciej i dokładniej pozbędzie się z organizmu rozbitych cząsteczek tkanki tłuszczowej.

Zarówno emsculpting, jak i endermologia osiągają rewelacyjne wyniki na polu bezinwazyjnego i w pełni bezpiecznego usuwania z organizmu nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki oraz niwelowania cellulitu. Szczególnie w ostatnim przypadku, naprawdę ciężko wskazać inny zabieg medycyny estetycznej, który w tak krótkim czasie i przy tak niewielu zabiegach byłby w stanie usunąć problem “skórki pomarańczowej”, na którą nie działają ani domowe masaże, ani dieta, ani kosmetyki drogeryjne. Nasi klienci chwalą urządzenia wykorzystywane w Envie Clinic za wysoką jakość i nowoczesność. Natomiast zabiegi określają jako jedne z najprzyjemniejszych i oczywiście najskuteczniejszych w walce o jak najbardziej zbliżony do ideału wygląd. 

emsculpting_brzucha_redukcja_tkanki_tluszczowej
Najnowocześniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są idealnym rozwiązaniem dla osób zbyt zajętych, aby pozwolić sobie na cotygodniowe sesje ćwiczeń, a jednocześnie prowadzących na przykład siedzący tryb życia, który niestety wpływa na powolne, ale progresywne zwiększanie masy ciała i utratę smukłej sylwetki. Zapraszamy do naszej kliniki! Podpowiemy, jak sprytnie ominąć te przeszkody i odzyskać lub utrzymać wygląd, który zachwyci nie tylko nas, ale i otoczenie.