Mięśnie dna miednicy, nazywane bardzo często mięśniami Kegla, odgrywają kluczową rolę dla naszego zdrowia i przede wszystkim – codziennego komfortu. Osłabione mogą powodować nietrzymanie moczu czy problemy z osiągnięciem orgazmu. Niestety z wiekiem coraz mniej spełniają swoją funkcję. Nie oznacza to jednak, że problem nie dotyczy także ludzi młodych. Intima Spec to innowacyjne urządzenie, które wzmacnia mięśnie Kegla. To znacznie skuteczniejszy i mniej kłopotliwy sposób niż regularne ćwiczenia. Zobacz szczegóły.

Intima Spec – w czym może pomóc?

Pojawienie się Intima Spec w ofercie warszawskiej Envie Clinic od razu wzbudziło ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego. Okazuje się, że problemy z mięśniami Kegla ma mnóstwo Polek i Polaków. Te pojawiają się z wiekiem, ale niestety boryka się z nimi również sporo młodych ludzi. Brak kontroli nad mięśniami dna miednicy może powodować wiele problemów takich jak m.in.:

– nietrzymanie moczu np. podczas wysiłku fizycznego, podskoków, śmiechu, kaszlu czy kichnięcia,

– trudności z zapanowaniem nad koniecznością oddania moczu,

– mało satysfakcjonujące życie seksualne,

– niskie libido,

– krótki czas erekcji (mężczyźni),

– mało nasienia (mężczyźni),

– przedwczesny wytrysk (mężczyźni).

Wzmocnienie mięśni Kegla, także w dojrzałym wieku, jest możliwe. W tym celu od lat poleca się przede wszystkim ćwiczenia. Na pewno ich plusem jest to, że można wykonywać je w dowolnym momencie, np. podczas jazdy samochodem czy podczas oglądania telewizji. Wystarczy napinać je na kilka sekund i na tyle samo rozluźniać. Minusem z pewnością jest konieczność regularnego ich wykonywania. Teoretycznie proste wydaje się wygospodarowanie kilku minut w ciągu dnia, ale wiadomo, że w praktyce wygląda to różnie. O wiele prościej jest skorzystać z innowacyjnego i przy tym bardzo bezpiecznego zabiegu z wykorzystaniem Intima Spec. To nazwa specjalnego fotela nazywanego często (i zresztą bardzo słusznie!) “siłownią dla mięśni Kegla”. 

Intima Spec może zaradzić wszystkim wyżej opisanym problemom. Wzmocnią mięśnie Kegla, dzięki czemu ułatwią poród czy dojście do formy po porodzie. Panom pomoże też w leczeniu chorób prostaty.  

Intima Spec – jak wygląda zabieg?

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem Intima Spec? Przede wszystkim – zupełnie nie należy się go obawiać. Jest bezpieczny, bezbolesny, nie wymaga też przygotowania i rekonwalescencji. Zanim jednak do niego dojdzie, pacjent lub pacjentka powinni odbyć wizytę konsultacyjną u ginekologa lub uroginekologa (kobiety) i urologa (mężczyźni). Jeżeli specjaliści wydadzą pozytywną rekomendację, to kolejnym etapem jest rozmowa z przedstawicielem Envie Clinic. Zawsze zapraszamy naszych pacjentów na takie spotkanie – niezależnie od wybranego zabiegu. To bardzo ważne, aby pacjent porozmawiał o danej metodzie. Może wówczas zadać pytania specjaliście, aby rozwiać swoje wątpliwości i tym samym – podczas zabiegu czuć się bardziej komfortowo. Podczas takiej konsultacji ekspert kliniki ocenia stan zdrowia głównie na podstawie wywiadu medycznego. To skuteczny sposób na wykluczenie przeciwwskazań. 

Kolejny etap to już sam zabieg. Tak jak wspomnieliśmy – nie wymaga przygotowania. Pacjent przychodzi do gabinetu i w ubraniu siada na fotelu. Ten zostaje włączony i podczas pracy wysyła fale elektromagnetyczne, które “trenują” mięśnie Kegla. Terapia składa się zazwyczaj z 6 zabiegów, które mają miejsce co 2-3 dni. 

Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej właściwie od razu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort związany ze skurczami mięśni Kegla. U niektórych mogą pojawić się także takie objawy jak zaczerwieniona skóra czy przejściowy ból stawów. 

Intima Spec – technologia HIFEM

Jaką technologię zastosowano w urządzeniu Intima Spec? Chodzi o HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic Technology), czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o bardzo wysokiej intensywności. Podczas zabiegu do mięśni Kegla wysyłane są prądy elektryczne. Te powodują wzrost włókien kurczliwych, produkcję nowych białek oraz rozrost włókien mięśniowych. Podczas jednej wizyty w gabinecie wywoływanych jest nawet kilka tysięcy skurczy! Warto dodać, że nie dość, że jest ich mnóstwo, to jeszcze są o wiele bardziej intensywne niż skurcze wywoływane w naturalny sposób (np. poprzez tradycyjne ćwiczenia na mięśnie Kegla). Nic dziwnego, że zabieg jest tak bardzo efektywny. 

Intima Spec – przeciwwskazania

Czy każdy może skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem Intima Spec? Nie, ale lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Oto ona:

– ciąża i okres laktacji,

– menstruacja (przeciwwskazanie czasowe),

– rozrusznik serca,

– nowotwory,

– wkładka domaciczna (przeciwwskazanie czasowe, po wyjęciu wkładki można skorzystać z zabiegu).

– niewydolność płuc,

– choroby serca. 

Intima Spec to prawdziwa rewolucja w leczeniu mięśni Kegla! Sprawdź jego zalety i ciesz się bezpieczeństwem i skutecznością. 

intima_spec_warszawa_nietrzymanie_moczu_promocja_miesnie_kegla

Skorzystaj z kwietniowej promocji i odbierz 2 zabiegi GRATIS! Kupując Pakiet 6 zabiegów, płacisz tylok za 4 z nich. 2 dostajesz od nas GRATIS! 🎁 Jeśli przed zakupem Pakietu, masz dodatkowe pytania, lub chcesz poczuć na własnej skórze jak przebiega taki zabieg, możesz skorzystać z 10-minutowej darmowej wizyty testowej. Umówić ją możesz telefonicznie pod nr ☎️ +48 732 053 500  lub odwiedzając naszą klinikę na warszawskim Ursynowie, przy ul. Wąwozowej 8 lok. 5B2 (tuż przy wyjściu z Metra Kabaty)