Medycyna estetyczna ma do zaoferowania coraz więcej innowacyjnych metod, które skutecznie i bezpiecznie upiększają ciało. Dermapen to stosunkowo młoda metoda, która również wyróżnia się małą inwazyjnością i spektakularnymi wręcz rezultatami. Sprawdź szczegóły.

Dermapen 4.0 to urządzenie, którego działanie opiera się na nakłuwaniu skóry 16 pulsującymi igłami, które umożliwiają wykonanie ponad miliona nakłuć w 10 minut! Dzięki temu w głąb skóry wprowadzane są wartościowe substancje czynne. Iniekcja dokonywana jest na poziomie 0,1 mm do 2,5 mm. Sterylne igły zapewniają sterylność zabiegu. Metoda ta charakteryzuje się wysoką precyzją i efektywnością. Sprawdź najczęściej zadawane pytania o Dermapen i przekonaj się, że jest to metoda dla Ciebie!

Jakie są wskazania do zabiegu Dermapenem?

Główne wskazania do tego typu zabiegu to:

– blizny pooparzeniowe,

– blizny pooperacyjne,

– blizny potrądzikowe,

– zwiotczała skóra,

– łysienie,

– drobne bruzdy i zmarszczki,

– rozszerzone pory,

– rozstępy.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę. Nie mogą znajdować się na niej żadne preparaty typu balsamy czy kremy. Kolejny krok to nałożenie maści znieczulającej. Ta po około 30 minutach zacznie działać. Można zatem dokonywać iniekcji, która nie będzie już przez pacjenta odczuwana.

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapenem?

Mechanizm zabiegowy nie należy do specjalnie skomplikowanych. Skóra nakłuwana jest bardzo cienkimi mikroigłami, które powodują mikrourazy. Tym samym stymulują skórę do aktywizacji naturalnych procesów regeneracyjnych. Po zabiegu skóra podlega procesowi gojenia, tak jak ma to w miejsce przy klasycznym skaleczeniu skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku Dermapenu nakłucia są minimalne. Nie dochodzi zatem do powstania blizn. 

Mikroiniekcje pobudzają naturalne czynniki wzrostu w skórze. Fibroblasty, włókna kolagenowe i elastyna zostają pobudzone do aktywnej produkcji. Skóra zaczyna “pracować”, a naskórek ulega złuszczaniu. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki i pory mniej widoczne.

Jakie rezultaty można osiągnąć po zabiegu Dermapenem?

Lista korzyści po zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapenem 4.0 jest bardzo długa. Oto kilka przykładowych efektów:

– bardziej elastyczna skóra,

– bardziej odżywiona i gęsta skóra,

– mniejsze blizny potrądzikowe,

– redukcja łysienia,

– mniejsze pory,

– mniejsze zmarszczki,

– lepiej wyglądające rozstępy.

Efekty, choć często spektakularne, u każdego mogą wyglądać inaczej. Trudno jednoznacznie określić rezultaty działania w przypadku Dermapenu i każdego innego zabiegu medycyny estetycznej. Wszystko zależy od osobistych uwarunkowań, tj. wieku, stanu zdrowia, trybu życia, stosowania się do zaleceń po zabiegu itd. 

dermapen_twarz_promocja

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Dermapenem?

Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu medycyny estetycznej, tak samo i tutaj mamy do czynienia z listą przeciwwskazań. Nie jest ona jednak długa. Do głównych przeciwwskazań zaliczamy:

– ciążę,

– laktację,

– aktywne infekcje skóry,

– opryszczkę,

– patologie skórne,

– nieuregulowaną cukrzycę,

– czynną chorobę nowotworową,

– stany zapalne skóry,

– otwarte rany,

– alergię na któryś ze składników stosowanych podczas zabiegu,

– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi. 

Jak upewnić się, że nie mam przeciwwskazań do zabiegu Dermapenem?

Warto przede wszystkim wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej. W takiej placówce każda planowana terapia poprzedzona jest konsultacją z kosmetologiem. Ten ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad medyczny. Ten drugi jest niezbędny, aby zakwalifikować (bądź nie) do zabiegu. W Envie Clinic możesz liczyć na fachowe wsparcie na każdym z etapów. Konsultacja z ekspertem jest darmowa (umówisz ją TUTAJ).

Czy po zabiegu Dermapenem konieczna jest rekonwalescencja?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu pacjentów. Wątpliwości są jednak zupełnie niepotrzebne. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona przez około 3 dni, natomiast później następuje złuszczanie naskórka. Mogą pojawić się drobne strupki.

Jak długo po zabiegu Dermapenem utrzymywane są efekty?

Rezultaty utrzymują się nawet do kilku lat. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji skóry pacjenta. 

Ile kosztuje zabieg Dermapenem?

Wybierając Envie Clinic masz pewność, że korzystasz z zabiegu w najnowszej technologii, a dodatkowo w atrakcyjnej cenie. Zabieg na twarz kosztuje 700 zł, Pakiet Twarz + szyja 1100 zł, Pakiet Twarz + szyja + ramiona 1300 zł. 

🍁 Skorzystaj z naszej jesiennej promocji, w której wybierając zabieg na TWARZ, zabiegi na szyję i dekolt dodajemy GRATIS! 🎁 A to wszystko podczas jednej wizyty! 

🎁 3 CZĘŚCI CIAŁA W CENIE 1 🎁

Jakie są zalecenia pozabiegowe po Dermapenie?

Tak jak wspomnieliśmy, zabieg nakłuwania Dermapenem nie jest bardzo inwazyjny. A to oznacza, że właściwie od razu po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych obowiązków. Konieczne będzie tylko zastosowanie specjalistycznych kosmetyków pozabiegowych. Te możesz kupić np. w Envie Clinic. Ich podstawowa funkcja to zmniejszenie obrzęku powstałego po zabiegu. Warto również pamiętać, aby do około 6 tygodni po zabiegu nie wystawiać skóry na słońce. Nie należy także korzystać z solarium.

Czy zabieg Dermapenem jest bolesny?

W renomowanym gabinecie medycyny estetycznej dba się o komfort pacjenta. Obecnie stosowane są bezpieczne i wysokiej jakości kremy znieczulające, które obniżają odczuwanie bolesności do minimum. 

Dermapen – gdzie udać się na zabieg?

Tak jak już wspomnieliśmy – konieczny będzie wybór renomowanego i profesjonalnego miejsca. W przypadku niesprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej można spodziewać się ryzyka powikłań oraz przede wszystkim bardzo dużego dyskomfortu, a nawet bólu w trakcie i po zabiegu. Serdecznie zapraszamy Cię do Envie Clinic w 6 największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie i Lublinie, gdzie poczujesz się bardzo komfortowo. To sprawdzone miejsca, które pokochały już tysiące kobiet. Do zobaczenia w jednej z klinik!