Wybierz klinikę Aby kontynuować, wybierz miasto, w którym chcesz skorzystać z naszych usług.
Modelowanie Twarzy - Envie Clinic

Modelowanie Twarzy

Modelowanie to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Tego typu zabiegi nie tylko wygładzają skórę, ujędrniają ją czy wypełniają zmarszczki, ale także poprawiają kontur twarzy. Którą metodę wybrać, aby cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem? Opcji jest sporo – każda z nich wykonywana jest z dbałością o najmniejszy szczegół i przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Lipofilling, nici liftingujące, wypełniacze, a może metoda HIFU? Wraz z lekarzem medycyny estetycznej znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie!

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Dostępne zabiegi

Brak dostępnych zabiegów. Zmień miasto lub sprawdź nasze inne zabiegi.

Modelowanie twarzy - którą metodę wybrać?

Przyczyną zmiany kształtu twarzy najczęściej jest proces starzenia. Wraz z wiekiem maleje produkcja włókien kolagenowych. Spada również poziom kwasu hialuronowego. Tym samym skóra może stawać się wiotka. Nie należy także pomijać działania grawitacji – ta sprawia, że skóra zaczyna opadać. Oczywiście z procesem starzenia należy się pogodzić – nikomu z nas nie ubywa lat. Nie trzeba jednak akceptować tych zmian w wyglądzie. Istnieją bowiem sposoby, dzięki którym można uzyskać zadowalający kształt twarzy i co za tym idzie – znacznie wpłynąć na poprawę jędrności skóry. Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu wymodelowanie twarzy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A to może oznaczać przede wszystkim to, że… są skuteczne. Warto przyjrzeć im się dokładniej.

Lipofilling – poprawa jędrności skóry… własnym tłuszczem

Opis tego zabiegu może brzmieć nieco… dziwnie, jednak warto się do niego przekonać. To niezwykle skuteczna metoda, która polega na… pobraniu tłuszczu m.in. z okolic ud, lędźwi czy brzucha, a następnie wykorzystanie go do poprawy jędrności skóry, jak również wypełnienia zmarszczek. To korzystny sposób, ponieważ polega na zastosowaniu naturalnej substancji pochodzącej od samego pacjenta/samej pacjentki. Nie stosowanie sztucznych środków, które niekoniecznie pozytywnie mogą wpływać na organizm. Jakie dokładnie korzyści można osiągnąć stosując tę metodę? Są to przede wszystkim: wypełnienie różnych zmarszczek na twarzy, likwidacja wyraźnie zaznaczonych oraz pogłębionych bruzd nosowo-wargowych, poprawa jędrności skóry, likwidacji asymetrii pomiędzy pewnymi częściami twarzy, nawodnienie tkanek w obrębie twarzy, wypełnienie policzków.

Nici liftingujące – skuteczny sposób na zatrzymanie procesu starzenia skóry

Nici liftingujące, nazywane także nićmi PDO, to kolejny bardzo skuteczny sposób, który pomoże zatrzymać proces starzenia się skóry. To metoda bezbolesna oraz bezinwazyjna. Wykorzystuje się w niej nici wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan), które ulegają biodegradacji w przeciągu kilku miesięcy (maksymalnie do ok. 200 dni). Rozpuszczając się wzmacniają mięśnie oraz ścięgna. Dodatkowo odpowiadają za stymulację syntezy kolagenu. Efekt? Skóra staje się o wiele bardziej promienna, gładka i tym samym – wygląda młodziej! Pierwsze efekty widać już po 3-4 tygodniach. Finalny efekt utrzymuje się nawet do 3 lat. 

Wypełniacze – szybki i bezpieczny powrót do młodego wyglądu

Wypełniacze to jedna z częściej wykorzystywanych metod w medycynie estetycznej. To bardzo dobry sposób na wymodelowanie twarzy. Większość dostępnych w klinikach medycyny estetycznej wypełniaczy pozwala na spłycenie zmarszczek oraz bruzd w mniej niż… pół godziny! Rezultaty zaś są w utrzymać się od 4 miesięcy nawet do ponad roku. Wiele osób myli zabieg ten z podaniem botoksu. Botoks działa jednak inaczej – rozluźnia mięśnie, które znajdują pod zmarszczkami na skórze. Wypełniacze wygładzają zaś same zmarszczki. Efekt? Są niemal niewidoczne, a sama skóra staje się bardziej młodzieńcza, zdrowa i promienna!

HIFU – długotrwały lifting twarzy

Kolejna metoda, która modeluje twarz, to technologia HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound. Podczas zabiegu tym sposobem dochodzi do podgrzania tkanki skórnej, tłuszczowej, a czasem także mięśniowej. W ten sposób tkanki obkurczają się. Efektem tego są niezauważalne mikrouszkodzenia, które sprawiają, że ciało zaczyna się szybko regenerować oraz wytwarzać włókna kolagenowe. Dzięki temu skóra twarzy staje się znowu jędrna oraz elastyczna. 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, która z powyższych metod najlepiej sprawdzi się w kwestii modelowania twarzy. Zabieg dobiera się z lekarzem medycyny estetycznej. Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą i razem dobierzcie metodę idealną dla Ciebie!

Twój koszyk