GUNA

Guna to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej. To jedyny taki preparat na rynku specjalnie przeznaczony do rewitalizacji różnych partii ciała. Interesuje Cię naturalny sposób regeneracji skóry? Guna jest dla Ciebie!

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Opis zabiegu - Guna

zdjęcie zabiegu

Kolagen, nazywany też składnikiem młodości, to główne białko tkanki łącznej występujące w większości narządów wszystkich żywych organizmów. Charakteryzuje się włóknista budową i dzięki temu pełni funkcje podporowe. Nic dziwnego, że stanowi jeden z głównych czynników, które pomagają w utrzymaniu młodego oraz zdrowego wyglądu skóry. Kolagen redukuje również oznaki starzenia. Dlatego też nazywany jest naturalną substancją bio restrukturyzacyjną. Warto również dodać, że kolagen przyspiesza procesy gojenia się ran. Poprawia jędrność skóry, jej elastyczność oraz sprężystość. To bardzo dobra wiadomość, bo przecież z czasem każda skóra, mniej lub bardziej, staje się wiotka, mniej elastyczna. Guna to zabieg regenerujący skórę, którego podstawą jest właśnie działanie kolagenu. W metodzie tej wykorzystuje się kolagen naturalnie występujący w skórze. Jest czysty I bezpieczny. Zabieg z wykorzystaniem preparatu Guna może być zastosowana na twarz (ujędrnienie, zagęszczenie i redukcja drobnych zmarszczek), ale też na ciało (redukcja blizn, wiotkiej skóry, a nawet cellulitu).

Oczekiwane rezultaty

Zadaniem zabiegu Guna jest przede wszystkim odmłodzenie i poprawa jakości skóry. Warto jednak powiedzieć, że tych korzyści jest znacznie więcej. Są to między innymi:

 • wyraźne spłycenie zmarszczek,
 • poprawa jędrności skóry,
 • poprawa gęstości skóry,
 • redukcja cellulitu,
 • odmłodzenie i rozświetlenie skóry,
 • redukcja wiotkości skóry po przebytej ciąży,
 • redukcja wiotkości skóry po szybkiej utracie masy ciała,
 • poprawa nawilżenia skóry,
 • redukcja blizn

Wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu z zastosowaniem Guna to:

 • zmarszczki,
 • blizny,
 • blizny powstałe w wyniku trądziku,
 • mało elastyczna skóra,
 • mało jędrna skóra

Cennik

Konsultacja 0 PLN
Cena 1 ampułki 400 PLN

Przebieg zabiegu

Konsultacja przed zabiegowa Przed zabiegiem należy odbyć konsultację ze specjalistą, który oceni stan skóry oraz porozmawia o oczekiwaniach względem metody Guna. Następnie lekarz ustala plan działania. Zazwyczaj zalecane są 3 zabiegi w odstępach 10-14 dni.
Zabieg Tropokolagen Guna podawany jest metodą mezoterapii, w okolicy oka i szyji może być podawany igłą Nanosoft, dzięki czemu unikniemy siniaków. Zabieg nie należy do bolesnych, jednak ze względu na małą grubość igieł może pojawić się niekomfortowe uczucie “rozpierania”. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie w kremie. Podanie preparatu trwa zazwyczaj od 10 do 30 minut (czas zabiegu zależy od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi). Obszary na ciele poddawane zabiegowi to przede wszystkim twarz, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, ramiona, wewnętrzna strona ud, wiotka skóra powyżej kolan itd.
Po zabiegu Po zabiegu nie trzeba stosować żadnych metod rekonwalescencji. Od razu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Po zabiegu stosowana jest specjalna pianka łagodząca.
Przed zabiegiem należy odbyć konsultację ze specjalistą, który oceni stan skóry oraz porozmawia o oczekiwaniach względem metody Guna. Następnie lekarz ustala plan działania. Zazwyczaj zalecane są 3 zabiegi w odstępach 10-14 dni.
Tropokolagen Guna podawany jest metodą mezoterapii, w okolicy oka i szyji może być podawany igłą Nanosoft, dzięki czemu unikniemy siniaków. Zabieg nie należy do bolesnych, jednak ze względu na małą grubość igieł może pojawić się niekomfortowe uczucie “rozpierania”. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie w kremie. Podanie preparatu trwa zazwyczaj od 10 do 30 minut (czas zabiegu zależy od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi). Obszary na ciele poddawane zabiegowi to przede wszystkim twarz, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, ramiona, wewnętrzna strona ud, wiotka skóra powyżej kolan itd.
Po zabiegu nie trzeba stosować żadnych metod rekonwalescencji. Od razu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Po zabiegu stosowana jest specjalna pianka łagodząca.

Skontaktuj się z nami

Umówienie wizyty lub kontakt telefoniczny z naszą Obsługą Klienta.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Zarezerwuj konkretny zabieg na naszym profilu na Moment.pl

REZERWUJĘ WIZYTĘ

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - skontaktuj się z nami telefonicznie.

+48 732 053 500

Najczęściej zadawane pytania

Efekty zastosowania powyższej metody są bardzo trwały. Mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy! Jeżeli doszło do redukcji blizn oraz rozstępów, wówczas można liczyć na trwałe rezultaty. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak pełny obraz będzie widoczny po serii są to 3 zabiegi wykonywane w odstępach 10-14 dni. Warto jednak pamiętać, że liczba zabiegów zależna jest od konkretnej osoby, jej potrzeb, oczekiwań, stanu skóry itd. Dlatego tak ważna jest wstępna konsultacja z lekarzem, który na bazie dokładnych obserwacji ustali plan działania.

Przeciwwskazania do zastosowania tej metody właściwie nie różnią się niczym od tych, które występują w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej. Zaliczamy do nich m.in.: - aktywne stany zapalne skóry w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, - trądzik, - ciąża, - okres laktacji, - choroby nowotworowe, - choroby autoimmunologiczne, - aktywna opryszczka, - zakażenia ogólnoustrojowe.

Do przeprowadzenia mezoterapii kolagenowej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Ważne jest to, aby przed zabiegiem odbyć konsultację z lekarzem. Specjalista dokładnie opowie o zabiegu i zaleci, aby tydzień przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny czy innych niesterydowych leków przeciwzapalnych. Te mogą bowiem zakłócać krzepliwość krwi.

Jak najbardziej tak. Warto pamiętać, że kolagen stosowany w zabiegu przypomina ten naturalnie występujący w skórze.

Na skórze pozostają delikatnie widoczne depozyty preparatu, które znikają do kilku godzin po zabiegu. Warto w tym okresie bardzo delikatnie traktować skórę. Pomocne mogą okazać się kremy łagodzące, nawilżające z arniką.

Podstawa to jędrność skóry - Zabiegi Nithya

Nithya kolagen – tak czy nie?

W dzisiejszych czasach możemy sięgać po szereg metod, których celem jest odmłodzenie skóry. Kliniki medycyny estetycznej ciągle poszerzają swoją ofertę. Na pewno warto zwrócić uwagę na mezoterapię kolagenową z zastosowaniem preparatu Nithya. To naturalna metoda. W przypadku tego zabiegu efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Okazuje się jednak, że wokół zabiegu pojawiło się sporo opinii, np. sugerujących, że Nithya może szkodzić organizmowi. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Nithya – warto czy nie warto?

Oczywiście, że warto! Trzeba pamiętać, że podczas zabiegu wprowadzany jest kolagen – tak, ten sam, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i który odpowiada za sprężystość i gęstość skóry. Nithya kolagen często nazywany jest składnikiem młodości. To niezwykle cenny element terapii przeciwstarzeniowej. Kolagen to nic innego jak naturalna substancja biorestrukturyzacyjna. Po zastosowaniu tego preparatu pacjent może liczyć na redukcję oznak starzenia bez zniekształceń estetycznych.

Właściwości Nithya kolagenu

Kolagen, który będzie skuteczny w leczeniu, musi posiadać określone właściwości. Najważniejsze by był czysty, wówczas będzie bezpieczny dla skóry. Kolagen to przecież jeden z głównych czynników, które przyczyniają się do utrzymania zdrowego i młodego wyglądu skóry.

Kiedy warto zastosować preparat Nithya?

Zależy Ci na tym, aby Twoje twarz wyglądała młodo i pięknie? Żeby skóra odzyskała blask i jędrność? Jeżeli odpowiadasz “tak”, to najpewniej mezoterapia kolagenowa została stworzona dla Ciebie. Zabieg ten pomaga zregenerować skórę i ją odbudować. Świetnie sprawdza się w leczeniu oraz profilaktyce utraty jędrności skóry ciała oraz twarzy. Redukuje blizny, rozstępy i cellulit. Opóźnia też procesu starzenia i to bardzo skutecznie. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj zaleca się około 3 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Jak długo utrzymują się efekty? W przypadku blizn oraz rozstępów są trwałe. W innych przypadkach rezultaty mogą występować nawet do 18 miesięcy.

Jak skorzystać z zabiegu mezoterapii kolagenowej Nithya?

To bardzo proste! Najpierw umów się na konsultację z lekarzem w klinice medycyny estetycznej Envie. Specjalista odpowie na wszystkie Twoje pytania i na pewno rozwieje wątpliwości. Jego zadaniem będzie ocena stanu Twojej skóry i przygotowanie planu działania. Koniecznie powiedz o swoich oczekiwaniach. Podczas spotkania z lekarzem medycyny estetycznej ważne jest także wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Do tych zaliczamy przede wszystkim aktywne stany zapalne skóry, ciążę i okres laktacji, aktywną opryszczkę, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne. Następnie umawiasz się zabieg – nie musisz się do niego specjalnie przygotować. Podobnie po zastosowaniu tej metody nie ma konieczności poddania się rekonwalescencji. Od razu możesz powrócić do swoich codziennych obowiązków.