Czujecie się zagubieni w gąszczu zabiegów medycyny estetycznej? Chcecie odmłodzić swój wygląd i odjąć sobie lat? Oto top 3 zabiegów, które naprawdę odmładzają – na podstawie opinii naszego eksperta oraz klientów.

Medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na przeciwdziałaniu oznakom upływającego czasu. Zmarszczki, utrata elastyczności, powolna utrata zdrowego kolorytu – to wszystko martwi nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Na szczęście tym objawom starzenia się skóry można zapobiec! Wybraliśmy dla Was top 3 zabiegów odmładzających, które są w stanie odwrócić na dłuższy czas proces starzenia i przywrócić skórze zdrowy i młody wygląd.

Osocze bogatopłytkowe

Być może znacie już pojęcie “wampirzy lifting”, ale nie wiecie na czym dokładnie polega. Spieszymy z wyjaśnieniem! Jest to zabieg polegający na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi obwodowej, wypreparowaniu z niej osocza i wstrzyknięciu go w miejsca, które potrzebują odmłodzenia i lekkiego uniesienia. Osocze bogatopłytkowe, znane również pod nazwą PRP (Platelet Rich Plasma) jest preparatem autologicznym, zawierającym jedynie substancje pochodzące z organizmu pacjenta. Dzięki temu nie występuje ryzyko pojawiania się reakcji alergicznej lub odrzucenia iniekcji. Kosmetolog wstrzykuje osocze przy pomocy wyjątkowo cienkich igieł, co sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny – na wrażliwych częściach ciała może powodować uczucie podobne do ukłucia komara.

Co zawiera osocze bogatopłytkowe?

W preparacie tym znajduje się nie tylko osocze, ale również duża ilość trombocytów (płytek krwi). Pełnią one w naszym organizmie dwie ważne role. Po pierwsze są odpowiedzialne za procesy krzepnięcia krwi, tworząc włókna fibryny. Po drugie silnie pobudzają tkankę łączną do produkcji fibroblastów, które mają kluczowe znaczenie dla jędrności i młodego wyglądu skóry. W osoczu bogatopłytkowym znajdziemy również dużą dawkę peptydów, będących czynnikami wzrostu. Stymulują one tkanki do podziału, dzięki czemu zmarszczki, rozstępy i blizny “zarastają” nowymi, świeżymi komórkami. PRP zawiera również kwasy tłuszczowe i odżywcze sole mineralne, dzięki którym skóra staje się młodsza i nabiera zdrowego, witalnego wyglądu. 

Osocze bogatopłytkowe  – komórki macierzyste i angiogeneza

Bardzo ważnym efektem podania osocza bogatopłytkowego jest angiogeneza. Jest to proces tworzenia nowych drobnych naczyń krwionośnych, które zaopatrują wszystkie warstwy skóry w tlen oraz pozostałe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tkanek substancje odżywcze. Komórki macierzyste rozpoczynają pod skórą proces podziału, co powoduje zanikanie zmarszczek i odbudowę uszkodzonych komórek, na przykład bliznowców. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się również w skórę głowy. Zabiegi te zwiększają wzrost włosów, co zapobiega łysieniu androgenowemu, utracie włosów po chemioterapii lub ich przerzedzeniu wynikającym z przyjmowania leków, w szczególności hormonalnych.

Sprawdź szczegóły na temat osocza bogatopłytkowego w Envie Clinic

Laser Frakcyjny CO2

Laser Frakcyjny CO2 to rodzaj lasera ablacyjnego. Co to oznacza? Jego działanie opiera się na wywoływaniu mikrouszkodzeń, które aktywują procesy regeneracyjne w naszych tkankach. Skoncentrowana wiązka światła dociera do wody znajdującej się w komórkach skóry znajdujących się najbliżej jej zewnętrznej warstwy. Tam energia świetlna zamienia się w energię termiczną. To prowadzi do kontrolowanego urazu fototermicznego, podobnego do oparzenia. Ponieważ laser frakcyjny CO2 to urządzenie o jednej z najcieńszych średnic promienia, w naskórku powstają niewidoczne gołym okiem “ścieżki”. Uszkodzone przez laser komórki są odbudowywane i wymieniane przez okalające je tkanki. Powoduje to, że z powierzchni naszego ciała znika martwy naskórek, a bezpośrednio pod nim pojawia się odnowiona skóra. 

laser_frakcyjny_na_twarz

Efekty działania lasera frakcyjnego CO2

Jakie efekty laser frakcyjny CO2 przynosi w praktyce? Przede wszystkim jest to redukcja zmarszczek. Dzięki wymianie komórek na nowe, następuje odnowienie pokładów włókien elastyny i kolagenu, które ze wzmożoną intensywnością są produkowane przez komórki zwane fibroblastami. Zapewniają one naszej skórze elastyczność, jędrność i efekt liftingu. Dodatkowo laser ablacyjny redukuje przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. Jako że opisany powyżej mechanizm działania zabiegu redukuje zmarszczki, laser frakcyjny CO2 świetnie radzi sobie również z rozstępami. Jest on szczególnie polecany kobietom po ciąży, u których bruzdy na skórze pojawiają się na brzuchu, pośladkach, piersiach oraz udach i biodrach. U panów zabieg stosowany jest najczęściej w okolicach pośladków, bicepsów oraz ud. 

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg nie jest bolesny, jednak w przypadku bardzo niskiego progu bólu lub gdy wykonujecie zabieg na delikatnej okolicy ciała, możecie zastosować krem lub zastrzyk znieczulający. Laser frakcyjny CO2 jest na tyle bezpieczny i skuteczny, że można go stosować na różne części ciała, w tym przede wszystkim na twarz, szyję i dekolt. Bezpośrednio przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu powierzchnia skóry musi zostać dokładnie zdezynfekowana. Pamiętajcie też o tym, aby podczas wstępnego wywiadu medycznego poinformować kosmetologa o wszelkich przyjmowanych lekach i suplementach oraz o ogólnym stanie Waszego zdrowia. Sam zabieg nie trwa długo – zazwyczaj zajmuje od 15 do 30 minut. Oczywiście gdy laser będzie stosowany na większej powierzchni ciała lub na kilku jego fragmentach, możecie spędzić w gabinecie nieco więcej czasu.

Sprawdź szczegóły na temat lasera frakcyjnego CO2 w Envie Clinic

Perfoskin 

Perfoskin jest nowoczesnym frakcyjnym zabiegiem, który intensywnie nawilża, wymusza wzmożenie procesów regeneracyjnych w wierzchnich warstwach skóry oraz zwiększa gęstość tkanek. Zabieg polega na masowaniu twarzy, szyi i dekoltu przy pomocy urządzenia zwanego rollerem. Posiada on niewielki, obrotowy bęben naszpikowany wieloma drobnymi igiełkami, które penetrują naskórek. Przed zabiegiem na twarz nakłada się krem z lidokainą i prylokainę. Preparaty te wnikają w głąb skóry i docierają do zakończeń nerwowych. Aby krem zadziałał, powinien zostać nałożony na minimum 20 minut przed zastosowaniem mikronakłuwania. Podczas zabiegu na powierzchni skóry pojawiają się drobne krople krwi oraz ogólne zaczerwienienie. Nie martwcie się – naskórek wraca do normalnego wyglądu nawet w ciągu dwóch godzin.

Kwas hialuronowy

W czasie masażu rollerem kosmetolog podaje na skórę preparat składający się z dwóch substancji czynnych: drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz kwasy bursztynowego. Kwas HA jest substancją silnie nawilżającą, mającą zdolność wiązania cząsteczek wody. Jak wiecie, nawodniona i nawilżona skóra wygląda zdrowo, jest elastyczna, wygładzona i świeża. Wtłaczanie kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry sprawia, że utrzymuje się on w ciele przez długi czas. Efekty zabiegu trwają aż pół roku. Kwas HA nie jest substancją obcą dla naszego organizmu. W naturalny sposób występuje w naszym ciele, jednak wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się. Dlatego tak ważnym jest, aby w odpowiednim momencie zacząć jego suplementację.

Kwas bursztynowy

Kwas bursztynowy posiada wiele właściwości leczniczych, które w głównej mierze oddziałują na młody wygląd. Ma on zdolności złuszczania martwego naskórka i odnawiania wierzchniej warstwy skóry. Zapobiega zjawisku stresu oksydacyjnego jonizując powierzchnię skóry i utrzymując na niej równowagę elektrostatyczną. Kwas bursztynowy jest wyjątkowo silnym antyoksydantem i biostymulatorem. Aktywuje naturalną odnowę skóry i stymuluje tkankę łączną do intensywnej pracy. Dzięki swoim właściwościom przyspiesza metabolizm komórek. Sole kwasu bursztynowego posiadają dodatkowo właściwości ochronne – działają antybakteryjnie, wirusobójczo i przeciwdziałają zapaleniom. Po zabiegach z zastosowaniem kwasu bursztynowego skóra staje się gładka, zmarszczki znikają. Twarz, szyja i dekolt wyglądają o 10 lat młodziej.

Sprawdź szczegóły na temat Perfoskin w Envie Clinic

 

Zabiegi medycyny estetycznej to idealny sposób na przywrócenie skórze witalności i odmłodzenie jej o kilka lat. Bez nadmiernej ingerencji w ciągłość tkanek możecie osiągnąć efekty, które wcześniej mogliście uzyskać jedynie przy pomocy chirurgii plastycznej. Jeśli nadal macie wątpliwości co do opisanych przez nas zabiegów, zapraszamy Was do kontaktu z naszymi ekspertami. Odpowiedzą na wszystkie pytania zarówno w trakcie wizyty wstępnej, jak i telefonicznie.