Wybierz klinikę Aby kontynuować, wybierz miasto, w którym chcesz skorzystać z naszych usług.
Archiwa: Włosy - Envie Clinic

Mezoterapia Igłowa

Jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zarówno w Polsce jak i na świecie.
Wyraźnie poprawia urodę przywracając skórze świeży, naturalny promienny wygląd.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Opis zabiegu - Mezoterapia igłowa

zdjęcie zabiegu

Mezoterapia igłowa to jeden z najstarszych zabiegów znajdujący się w ofercie każdej kliniki medycyny estetycznej. Z powodu swojego “stażu” metoda ta została bardzo dobrze opanowana.
Z racji tego, że stosowana jest już od ponad 50 lat (!) uznaje się ją za bardzo bezpieczną. Mezoterapia igłowa przywraca skórze naturalny, promienny wygląd. Na czym dokładnie polega ten popularny zabieg? W leczone miejsca na skórze wstrzykuje się bezpośrednio niewielkie dawki substancji leczniczych. Zabieg ten wykonuje tylko lekarz, który musi dokonać odpowiedniego nakłucia – w sumie jest ich od kilkudziesięciu do kilkuset. Bardzo istotne są preparaty, które za pomocą iniekcji podawane są w głębokie warstwy skóry. Są to przede wszystkim mieszanki witamin, aminokwasów, mikroelementów, kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej czy wyciągów roślinnych. Po zastosowaniu mezoterapii igłowej osiąga się rezultaty natychmiastowe (bardziej elastyczna, jędrna i rozświetlona skóra) oraz rezultaty długotrwałe (korygowanie zmarszczek, przywrócenie gładki i gęstości skóry). Zabieg nie jest specjalnie bolesny – na życzenie pacjenta podawane jest znieczulenie miejscowe.

Oczekiwane rezultaty

Rezultaty po zastosowaniu mezoterapii igłowej są bardzo szybko widoczne – to jeden z powodów wysokiej popularności tego rodzaju zabiegu. Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu tej metody?

  • zaprzestanie wypadania włosów,
  • ujędrnienie skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • wygładzenie blizn,
  • wygładzenie rozstępów,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • redukcja przebarwień skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • zwiększenie grubości naskórka.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa polecana jest każdemu, kto życzy sobie, aby jego skóra była w lepszej kondycji i każdemu, kto chce zastosować profilaktykę przeciwstarzeniową. Zabieg ten przywraca świeży i naturalny wygląd cerze szarej i zmęczonej, na której wyraźnie zarysowują się już oznaki zmęczenia. Inne wskazania do zabiegu to:

  • wyraźny cellulit,
  • blizny,
  • wypadanie włosów (pod skórę wstrzykuje się specjalne substancje, które wzmacniają cebulki),
  • rozstępy po ciąży lub przebytych chorobach,
  • widoczne zmarszczki na twarzy,
  • zwiotczenie skóry.

Wybierz zabieg

Brak produktów

Przebieg zabiegu

Konsultacja przed zabiegiem mezoterapii igłowej Przed zabiegiem mezoterapii igłowej lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentką. Ocenia stan skóry oraz sprawdza, czy występują jakieś przeciwwskazania. Specjalista dobiera także preparaty do wstrzykiwania - dostosowuje je do konkretnego problemu oraz do wymagań pacjentki.
Nakłucia i wprowadzanie substancji pod skórę Lekarz lub kosmetolog dokonuje iniekcji za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Zazwyczaj nie sprawia to bólu pacjentce. Jeżeli jedna ta wykazuje się niskim progiem bólu, lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Specjalista wprowadza głęboko pod skórę substancje aktywne, które pozwalają osiągnąć zamierzone efekty.
Po zabiegu mezoterapii igłowej Po zabiegu na skórze mogą widnieć delikatne punkciki lub kratki (w zależności od tego jaką metodę zastosował lekarz). Zmiany zazwyczaj ustępują po maksymalnie 72 godzinach. Do 48 godzin po zabiegu pacjentki powinny unikać ekspozycji na słońce oraz delikatnie traktować skórę (np. nie trzeć jej szorstkim ręcznikiem czy korzystać z chlorowanego basenu).
Przed zabiegiem mezoterapii igłowej lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentką. Ocenia stan skóry oraz sprawdza, czy występują jakieś przeciwwskazania. Specjalista dobiera także preparaty do wstrzykiwania - dostosowuje je do konkretnego problemu oraz do wymagań pacjentki.
Lekarz lub kosmetolog dokonuje iniekcji za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Zazwyczaj nie sprawia to bólu pacjentce. Jeżeli jedna ta wykazuje się niskim progiem bólu, lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Specjalista wprowadza głęboko pod skórę substancje aktywne, które pozwalają osiągnąć zamierzone efekty.
Po zabiegu na skórze mogą widnieć delikatne punkciki lub kratki (w zależności od tego jaką metodę zastosował lekarz). Zmiany zazwyczaj ustępują po maksymalnie 72 godzinach. Do 48 godzin po zabiegu pacjentki powinny unikać ekspozycji na słońce oraz delikatnie traktować skórę (np. nie trzeć jej szorstkim ręcznikiem czy korzystać z chlorowanego basenu).

Skontaktuj się z nami

Umówienie wizyty lub kontakt telefoniczny z naszą Obsługą Klienta.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Zarezerwuj konkretny zabieg na naszym profilu na Moment.pl

REZERWUJĘ WIZYTĘ

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - skontaktuj się z nami telefonicznie.

732 051 881

Najczęściej zadawane pytania

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej: - infekcje skórne,
- nowotwory,
- stosowanie chemioterapii,
- zaawansowana cukrzyca,
- systematyczne stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- skłonność do powstawania blizn.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji skóry na słońce. Trzeba też traktować ją bardzo delikatnie - nawilżać, nie wysuszać, nie przegrzewać i nie trzeć zbyt szorstkimi ubraniami czy ręcznikami. Do 72h po przeprowadzeniu zabiegu na ciele mogą być widoczne małe kropki lub kratki.

Dla większości pacjentek nie. Niektóre jednak wykazują bardzo niski próg bólu - wówczas stosuje się znieczulenie miejscowe.

Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga rekonwalescencji.

Bardzo istotne jest bowiem samo nakłucie skóry - to działanie powinna wykonywać zaawansowana osoba posiadająca szeroką wiedzę. Moment iniekcji odgrywa niezmiernie ważną rolę z uwagi na: - właściwe odżywianie skóry,
- poprawę mikrokrążenia,
- powstanie nowych naczyń krwionośnych,
- stymulację regeneracji skóry,
- hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników i wiele, wiele więcej.

Zastosowanie igieł w terapii może powodować skutki uboczne - zazwyczaj są to krwiaki, sińce, ale też reakcje alergiczne czy obrzęki. Większość niedogodności mija po maksymalnie kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu.

Rezultaty osiągane po zabiegu mezoterapii igłowej dzielimy na rezultaty natychmiastowe (lepsza elastyczność, jędrność i rozświetlenie skóry) oraz rezultaty długotrwałe (skorygowane zmarszczki, gładsza skóra o lepszej gęstości).

Liczbę zabiegów oraz częstotliwość ich dokonywania dobiera lekarz medycyny estetycznej. Zazwyczaj wykonywane są 4 zabiegi w odstępach około 2-tygodniowych. Po tym czasie specjalista zaleca najczęściej 2 zabiegi w odstępie ok. 4 tygodni.

Mezoterapia igłowa - fakty i mity

Marzysz o pięknej, promiennej i młodo wyglądającej skórze? Masz dość patrzenia na swoją szarą cerę, ciągle zmęczoną i zestresowaną? Zadbaj o siebie i pomyśl o zastosowaniu sprawdzonej metody – mezoterapii igłowej. To zabieg, który przywrócił radość życia milionom kobiet z całego świata. Z racji popularności tego zabiegu narosło wokół niego bardzo dużo mitów. Dzisiaj o nich opowiemy nie pomijając także faktów na temat mezoterapii igłowej. Gotowa?

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Stosuje się go już od ponad 50 lat, dlatego nierzadko uznawany jest za jedną z pewniejszych i bezpiecznych metod poprawy urody. 

MIT: Mezoterapia igłowa to jeden z najmniej spektakularnych zabiegów dermatologicznych.

Wiele osób uważa, że mezoterapia igłowa działa wyłącznie jak dobry krem czy maseczka. Nic bardziej mylnego. Współczesna mezoterapia igłowa zapewnia wręcz spektakularne efekty! Okazuje się, że może działać niemal tak dobrze jak coraz popularniejsze i efektywne metody jak laser czy ultradźwięki. Mezoterapia igłowa naprawdę potrafi zdziałać cuda.
Decydując się na ten zabieg możesz liczyć na wyraźnie ujędrnioną twarz, wygładzone zmarszczki czy rozjaśnione przebarwienia. 

MIT: By mezoterapia igłowa była naprawdę skuteczna trzeba wykonać bardzo wiele zabiegów, najlepiej minimum 10.

To mit przede wszystkim dlatego, że w przypadku żadnego zabiegu medycyny estetycznej nie można jednoznacznie stwierdzić, jaka liczba zabiegów będzie konieczna, by osiągnąć pożądane efekty. Wszystko zależy od zastosowanych preparatów, stanu skóry i przede wszystkim oczekiwań pacjentki. Niektóre z zabiegów mezoterapii igłowej zapewniają efekty już po pierwszej wizycie.

FAKT: Mezoterapia igłowa to zabieg dla kobiet w każdym wieku

Oczywiście, że tak! Zazwyczaj mezoterapię igłową przypisuje się kobietom w średnim wieku oraz starszym, z racji tego, iż zabieg ten jest zaliczany do profilaktyki anti-aging.
Nie zmienia to faktu, że również młode kobiety mogą zastanowić się nad tą metodą, jeżeli zależy im na polepszeniu jakości swojej cery. Mogą pobudzić w ten sposób regenerację swojej skóry oraz bardzo dobrze ją nawilżyć. Po trzydziestym roku życia zaś pojawiają się już pierwsze zmarszczki – dlaczego by nie zająć się nimi w tym momencie?
Kobiety po 40-tce często wybierają mezoterapię igłową, by poprawić też owal twarzy. 

MIT: Mezoterapia igłowa to zabieg tylko i wyłącznie na twarz

Mezoterapia igłowa stosowana jest także u osób, które skarżą się na intensywne wypadanie włosów. Umiejętna iniekcja i wprowadzenie odpowiednich preparatów może wzmocnić cebulkę włosów i tym samym zmniejszyć ich wypadanie. 

Jesteś zainteresowana mezoterapią igłową? To świetnie! Sprawdź ofertę naszej kliniki i skontaktuj się z nami, by umówić bezpłatną wizytę konsultacyjną.
Lekarz medycyny estetycznej rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Twój koszyk