Wybierz klinikę Aby kontynuować, wybierz miasto, w którym chcesz skorzystać z naszych usług.
Archiwa: Pachy - Envie Clinic

Depilacja Laserowa

Jedyna metoda pozwalająca na całkowite pozbycie się niepożądanego owłosienia z wszystkich części ciała.
Depilacja laserowa jest bezinwazyjna i zapewnia gładką skórę na lata po kilku lub kilkunastu zabiegach.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Opis zabiegu - Depilacja Laserowa

zdjęcie zabiegu

Podstawowym narzędziem wykonania zabiegu jest laser, a właściwie jego wiązka światła, która wnikając głęboko w skórę, niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniami tym samym hamując pojawienie się na ciele owłosienia. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale by osiągnąć oczekiwany efekt, tj. całkowite pozbycie się niepożądanych włosków, trzeba kilku lub kilkunastu wizyt w salonie medycyny estetycznej. Laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Liczbę sesji określa kosmetolog podczas wizyty konsultacyjnej. Ta jest niezbędna, by przeprowadzić wywiad z pacjentem/pacjentką w celu wykluczenia przeciwwskazań. Z zabiegów depilacji laserowej korzystają przede wszystkim kobiety decydując się na usunięcie włosków z pach, ud, łydek czy okolic bikini. Coraz więcej mężczyzn także odkrywa walory tego zabiegu, który jest korzystny nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych. Do niedawna jeszcze depilacja laserowa nie działała w przypadku jasnych i rudych włosów. Dzisiaj nowoczesne urządzenia oddziałują na każdy kolor włosa oraz karnacji i co najważniejsze – są bezpieczne. By jednak cieszyć się profesjonalnie przeprowadzonym zabiegiem, należy wybrać sprawdzone miejsce, w których stosowane są wysokiej jakości sprzęty, a sam zabieg przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog.

Oczekiwane rezultaty

  • zmniejszenie ilości owłosienia nawet o 30% w ciągu tygodnia od wykonania pierwszego zabiegu 
  • jedwabiście gładka skóra 
  • gładka skóra nawet po kilku latach od przeprowadzonej serii zabiegów 

Wskazania do zabiegu

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z uciążliwym owłosieniem na ciele. Częste domowe zabiegi takie jak golenie jednorazową maszynką, plastry czy wosk, są nie tylko pracochłonne, ale też często bolesne. Nie tylko sam moment usuwania włosków może sprawiać ból, ale również powstałe później podrażnienia. Dodatkowo skóra nie wygląda estetycznie z racji krostek i miejscowego zaczerwienienia. Depilacja laserowa to jedyna tak skuteczna metoda, która pozwala pozbyć się niepożądanego owłosienia na stałe. Wystarczy kilka lub kilkanaście zabiegów na wybraną partię ciała, by osiągnąć jedwabiście gładką skórę na co dzień. To nie tylko osiągnięcie wysokiego komfortu, ale też ogromna oszczędność czasu. Depilacja laserowa jest pożądana nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale też higieniczne – gładka skóra mniej się poci i jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i świeżości. Zabieg pomaga uporać się także z wrastającymi włoskami, które potrafią być bardzo uciążliwe.

Wybierz zabieg

Brak produktów

Przebieg zabiegu

Wizyta konsultacyjna Przed przeprowadzeniem serii zabiegów depilacji laserowej kosmetolog ocenia stan skóry oraz przeprowadza wywiad. Celem tego drugiego jest wykluczenie przeciwwskazań u pacjenta/pacjentki. Zabieg musi być nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny. Kosmetolog przeprowadzi również tzw. próbę laserowa (by przekonać się jak laser reaguje na konkretne owłosienie) oraz określi, ile zabiegów będzie niezbędnych do osiągnięcia pożądanego efektu.
Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu - ogolenie skóry Pacjentka lub pacjent, przed udaniem się do gabinetu depilacji laserowej na zabieg, musi w tym samym dniu albo dzień przed ogolić miejsce, które będzie poddane działaniu lasera. W przeciwnym razie wiązka światła spali włoski znajdujące się ponad powierzchnią skóry. Ciało powinno być też czyste i pozbawione wszelkich specyfików takich jak kremy, balsamy czy bronzery. W gabinetach znajdują się ustronne miejsca, gdzie można w intymnej atmosferze ogolić się i umyć - ważne jednak, by wówczas przybyć do placówki na długo przed planowaną godziną zabiegu.
Rozmowa z kosmetologiem Przed samym zabiegiem kosmetolog jeszcze raz upewnia się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Pyta o ostatnio zażywane leki (by np. wykluczyć te z właściwościami fotouczulającymi) czy potencjalną ciążę. Specjalista upewnia się także, czy skóra jest dobrze przygotowana do depilacji. Musi mieć pewność, że pacjent/pacjentka będzie podczas zabiegu bezpieczny/bezpieczna.
Zastosowanie profesjonalnego lasera Kosmetolog przystępuje do depilacji. W tym celu stosuje profesjonalny laser, np. LightSheer albo najnowocześniejszy SPEC3Hybrid. Naświetla depilowaną partię ciała. W tym czasie pacjent/pacjentka może odczuwać lekki ból lub dyskomfort (kwestia indywidualna).
Ukojenie po zabiegu Po zabiegu stosowane są nawilżające i kojące środki - skóra może być bowiem zaczerwieniona, a u niektórych osób może wystąpić bolesne pieczenie. Dolegliwości te mijają po maksymalnie kilku dniach.
Wskazania po zabiegu Tuż po zabiegu skórę w depilowanym miejscu trzeba traktować szczególnie delikatnie. Pacjent/Pacjentka nie może stosować wysuszającego mydła, spirytusu, dezodorantów czy innych produktów na bazie alkoholu. Przez kolejne dwa tygodnie skóry nie można trzeć (np. ręcznikiem po prysznicu), peelingować ani opalać. Kolejne zabiegi powtarza się co około 4-8 tygodni w zależności od indywidualnych cech i przede wszystkim - zaleceń kosmetologa.
Przed przeprowadzeniem serii zabiegów depilacji laserowej kosmetolog ocenia stan skóry oraz przeprowadza wywiad. Celem tego drugiego jest wykluczenie przeciwwskazań u pacjenta/pacjentki. Zabieg musi być nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny. Kosmetolog przeprowadzi również tzw. próbę laserowa (by przekonać się jak laser reaguje na konkretne owłosienie) oraz określi, ile zabiegów będzie niezbędnych do osiągnięcia pożądanego efektu.
Pacjentka lub pacjent, przed udaniem się do gabinetu depilacji laserowej na zabieg, musi w tym samym dniu albo dzień przed ogolić miejsce, które będzie poddane działaniu lasera. W przeciwnym razie wiązka światła spali włoski znajdujące się ponad powierzchnią skóry. Ciało powinno być też czyste i pozbawione wszelkich specyfików takich jak kremy, balsamy czy bronzery. W gabinetach znajdują się ustronne miejsca, gdzie można w intymnej atmosferze ogolić się i umyć - ważne jednak, by wówczas przybyć do placówki na długo przed planowaną godziną zabiegu.
Przed samym zabiegiem kosmetolog jeszcze raz upewnia się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Pyta o ostatnio zażywane leki (by np. wykluczyć te z właściwościami fotouczulającymi) czy potencjalną ciążę. Specjalista upewnia się także, czy skóra jest dobrze przygotowana do depilacji. Musi mieć pewność, że pacjent/pacjentka będzie podczas zabiegu bezpieczny/bezpieczna.
Kosmetolog przystępuje do depilacji. W tym celu stosuje profesjonalny laser, np. LightSheer albo najnowocześniejszy SPEC3Hybrid. Naświetla depilowaną partię ciała. W tym czasie pacjent/pacjentka może odczuwać lekki ból lub dyskomfort (kwestia indywidualna).
Po zabiegu stosowane są nawilżające i kojące środki - skóra może być bowiem zaczerwieniona, a u niektórych osób może wystąpić bolesne pieczenie. Dolegliwości te mijają po maksymalnie kilku dniach.
Tuż po zabiegu skórę w depilowanym miejscu trzeba traktować szczególnie delikatnie. Pacjent/Pacjentka nie może stosować wysuszającego mydła, spirytusu, dezodorantów czy innych produktów na bazie alkoholu. Przez kolejne dwa tygodnie skóry nie można trzeć (np. ręcznikiem po prysznicu), peelingować ani opalać. Kolejne zabiegi powtarza się co około 4-8 tygodni w zależności od indywidualnych cech i przede wszystkim - zaleceń kosmetologa.

Efekty zabiegu

Skontaktuj się z nami

Umówienie wizyty lub kontakt telefoniczny z naszą Obsługą Klienta.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Zarezerwuj konkretny zabieg na naszym profilu na Moment.pl

REZERWUJĘ WIZYTĘ

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - skontaktuj się z nami telefonicznie.

732 051 881

Najczęściej zadawane pytania

Przeciwwskazania do depilacji laserowej dzielimy na bezwzględne (stałe) i względne (czasowe). Przeciwwskazania bezwzględne (stałe): - łuszczyca, bielactwo i inne przewlekłe choroby skóry,
- wszczepiony defibrylator lub stymulator serca, metalowe implanty,
- cukrzyca,
- choroby endokrynologiczne,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- nadwrażliwość na światło,
- tendencje do powstawania bliznowców oraz przebarwień.
Przeciwwskazania względne (czasowe): - ciąża,
- okres karmienia piersią,
- przyjmowanie leków antydepresyjnych, sterydów oraz psychotropów,
- choroby nowotworowe - należy skonsultować z lekarzem prowadzącym,
- zażywanie leków światłuczulających/hormonalnych
- przyjmowanie antybiotyków,
- zażywanie środków powodujących nadwrażliwość na światło (np. dziurawiec czy nagietek) - należy je odstawić minimum 7 dni przed zabiegiem,
- spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
- epilepsja,
- opalenizna

Na 24 godziny przed zabiegiem pacjent/pacjentka nie może spożywać alkoholu. Należy także dokładnie ogolić i oczyścić skórę w miejscu, które będzie poddawane depilacji. Nie należy smarować się żadnymi kosmetykami czy innymi specyfikami. Przed planowaną serią depilacji laserowej nie wolno się także opalać.

To kwestia indywidualna. W większości przypadków nie. Co najwyżej można odczuwać lekki dyskomfort związany ze szczypaniem lub pieczeniem.

Skóra po zabiegu depilacji laserowej może być nieco zaczerwieniona i obrzmiała. Kosmetolog zaleci stosować odpowiednie środki łagodzące i nawilżające. Przez pierwsze kilka dni może pacjent/pacjentka może odczuwać dyskomfort, który szybko minie bezpowrotnie. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie można wystawiać depilowanych fragmentów ciała na słońce. Jeżeli pacjent/pacjentka wyjechał/wyjechała na słoneczne wakacje, to miejsce to należy zakrywać lub smarować kremem z bardzo wysokim filtrem.

To kwestia indywidualna. Wszystko zależy od rodzaju włosa, jego koloru i gęstości. Liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu wyestymuje laseroterapeuta podczas pierwszej wizyty.

W wielu przypadkach - do końca życia. U niektórych osób, które poddały się zabiegowi depilacji laserowej mogą po ok. 2-3 latach pojawiać się pojedyncze włoski, które powstały w miejscu zniszczonego mieszka włosowego. Dlatego kosmetolodzy zalecają zabiegi prewencyjne ok. 1-2 do roku, by cieszyć się gładką skórą do końca życia.

Wszystko zależy od depilowanego fragmentu ciała. W przypadku wąsika może to trwać ok.5 minut, a w przypadku całego ciała nawet 1,5 godziny.

Gładka skóra na lata - jaka metoda depilacji jest najbardziej skuteczna?

Marzysz o gładkiej skórze? Tak by na co dzień nie musieć co chwilę myśleć o konieczności pozbycia się niepożądanych włosków? By spontanicznie założyć w lecie sukienkę i nie przejmować się nieogolonymi nogami? Wiele kobiet marzy o takim scenariuszu. Tymczasem codzienność przeszkadza w marzeniach – golenie maszynką jednorazową jest bardzo uciążliwe. W dodatku niejednokrotnie trzeba to robić codziennie, bo włoski odrastają w piorunującym tempie. Czasami pojawiają się jeszcze tego samego dnia! Stosowanie plastrów czy wosku nie jest lepsze. Co prawda efekt utrzymuje się o wiele dłużej, ale metody te są zazwyczaj bolesne. Nie tylko w trakcie zabiegu, ale także po ich wykonaniu. Zresztą i po goleniu skóra bardzo często pokryta jest krostkami i staje się zaczerwieniona. To nic komfortowego. Czy możliwe jest w ogóle osiągnięcie gładkiej skóry na lata? Oczywiście, że tak. Od czego jest depilacja laserowa? Zabieg ten to strzał w dziesiątkę!

Depilacja laserowa to coraz popularniejszy zabieg, który ma na celu usunięcie niepożądanego owłosienia. Rzeczywiście, to działa! Po wykonaniu serii zabiegów (ich liczba zależy od konkretnej osoby oraz od depilowanego fragmentu ciała) skóra staje się całkowicie gładka na długie lata. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy faktycznie włoski kiedyś nie odrosną. U wielu ludzi nie, gdyż podczas zabiegów depilacji laserowej dochodzi do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. A to oznacza, że nowe owłosienie nie ma z czego wyrosnąć. Może się jednak okazać, że w niektórych fragmentach po około 2-3 latach mieszek odrodzi się, a to oznacza powstanie pojedynczych włosków (które zazwyczaj nie będą bardzo widoczne i tym samym uciążliwe). Można jednak tego uniknąć. Kosmetolodzy zalecają, aby 1-2 razy do roku wykonać prewencyjny zabieg, który pozbawi nas takich sytuacji w przyszłości. 

Depilacja laserowa także dla mężczyzn

Depilacja laserowa wzbudza duże zainteresowanie nie tylko wśród pań, którym zależy na pozbyciu się owłosienia przede wszystkim z takich partii ciała jak uda, łydki, pachy czy okolice bikini. Dla panów zabiegi tego rodzaju są bardzo istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Mężczyźni chętnie podchodzą do depilacji pach, ale także okolic intymnych. Zabiegi przebiegają w bardzo intymnej atmosferze, dlatego nie ma sensu się ich wstydzić. Ważne, by przed zabiegiem ogolić miejsca, które mają być poddane depilacji. Skóra powinna być też dokładnie oczyszczona i pozbawiona wszelkich kremów czy innych tego typu produktów.

Bezpłatne spotkanie z kosmetologiem

Zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej, ale wciąż masz mnóstwo wątpliwości? Zupełnie niepotrzebnie! Spotkaj się z kosmetologiem – możesz umówić bezpłatną wizytę za pomocą strony internetowej depilacja.pl. Takie spotkanie pozwoli wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu – laseroterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad oraz sprawdzi Twoją skórę i włosy. To także świetny moment na zadanie pytań, które nurtują Cię w temacie depilacji laserowej. 

Twój koszyk