Wybierz klinikę Aby kontynuować, wybierz miasto, w którym chcesz skorzystać z naszych usług.
Archiwa: Nos - Envie Clinic

Dermapen

Zabieg polegający na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł i wprowadzaniu substancji czynnych w głąb skóry. Efekt?
Redukcja drobnych zmarszczek, rozstępów czy odmłodzenie dłoni.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Opis zabiegu - Dermapen

zdjęcie zabiegu

Dermapen to urządzenie stosowane w medycynie estetycznej. Za jego pomocą lekarz wprowadza w głąb skóry pacjenta substancje czynne. Proces odbywa się na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł (nawet 1920 nakłuć na sekundę). Iniekcje doprowadzają do powstania mikrourazów, które pobudzają skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych. Tym samym dochodzi do pobudzenia naturalnych czynników wzrostu w skórze. Późniejszy etap to zaktywizowanie fibroblastów i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za regenerację skóry. Efekt? Złuszczenie naskórka i ujędrnienie. Dzięki temu redukują się drobne i płytkie zmarszczki, rozstępy, blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, blizny po oparzeniu, zmniejsza się zwiotczenie skóry czy dochodzi do odmłodzenia skóry na dłoniach. Igły wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Nie zawierają chromu oraz niklu, przez co ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej zostaje zminimalizowane. Zastosowanie mikronakłuwania to proces bardzo komfortowy dla pacjenta/pacjentki. Precyzyjność zabiegu czyni go bezpiecznym tym samym nie dopuszczając do powstawania skutków ubocznych. Niski poziom inwazyjności nie wymaga zaawansowanej rekonwalescencji.

Oczekiwane rezultaty po zabiegu mikronakłuwania

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen niosą za sobą mnóstwo pozytywnych efektów, które można zauważyć już po kilku dniach od zabiegu. Są to m.in.:

 • bardziej jędrna skóra,
 • spłycone zmarszczki, 
 • zredukowane przebarwienia,
 • wyrównane blizny, szramy oraz rozstępy,
 • spowolnienie procesu utraty włosów,
 • poprawa kondycji włosów. 

Wskazania do zabiegu

 • drobne i płytkie zmarszczki,
 • rozstępy,
 • wypadające włosy,
 • zwiotczała skóra,
 • sucha i szorstka skóra na dłoniach.

Wybierz zabieg

Brak produktów

Przebieg zabiegu

Konsultacja przedzabiegowa Przed przeprowadzeniem zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Ocenia stan skóry oraz wypytuje o potencjalne przeciwwskazania.
Oczyszczenie skóry Przed zabiegiem mikronakłuwania skóra powinna zostać oczyszczona w tym także z wszelkich produktów kosmetycznych.
Znieczulenie Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed mikronakłuwaniem lekarz nakłada maść znieczulającą. Następnie należy odczekać ok. 30 minut, by preparat zaczął działać.
Zabieg mikro nakłuć Następnie kosmetolog rozpoczyna proces nakłuwania. Poprzez te działania dochodzi do powstania mikrourazów, które pobudzają skórę do regeneracji. Iniekcje nie powodują powstawania blizn - są bardzo małe.
Przed przeprowadzeniem zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Ocenia stan skóry oraz wypytuje o potencjalne przeciwwskazania.
Przed zabiegiem mikronakłuwania skóra powinna zostać oczyszczona w tym także z wszelkich produktów kosmetycznych.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed mikronakłuwaniem lekarz nakłada maść znieczulającą. Następnie należy odczekać ok. 30 minut, by preparat zaczął działać.
Następnie kosmetolog rozpoczyna proces nakłuwania. Poprzez te działania dochodzi do powstania mikrourazów, które pobudzają skórę do regeneracji. Iniekcje nie powodują powstawania blizn - są bardzo małe.

Skontaktuj się z nami

Umówienie wizyty lub kontakt telefoniczny z naszą Obsługą Klienta.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Zarezerwuj konkretny zabieg na naszym profilu na Moment.pl

REZERWUJĘ WIZYTĘ

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - skontaktuj się z nami telefonicznie.

732 051 881

Najczęściej zadawane pytania

Najistotniejsze przeciwwskazania przed zabiegiem mikronakłuć:
- choroby nowotworowe,
- ciąża i okres laktacji,
- aktywny trądzik,
- aktywna opryszczka.

Praktycznie od razu po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen można wrócić do codziennego życia. Zaleca się jednak stosowanie specjalistycznych kosmetyków pozabiegowych (można zakupić je w gabinecie medycyny estetycznej), których zadaniem będzie zmniejszenie obrzęku powstałego po zabiegu. Do ok. 6 tygodni po zabiegu nie należy wystawiać skóry na słońce. Zabronione są także wizyty w solarium.

Ból oraz dyskomfort pacjentów podczas procesu mikronakłuwania zostaje zredukowany do minimum. Pacjent/Pacjentka może odczuwać bolesność, ale ta sukcesywnie ulega zmniejszeniu. Tuż po zabiegu możliwe jest swędzenie i pieczenie. Do kilku dni po zabiegu mogą widnieć również zaczerwienienia i obrzęki. To naturalna reakcja organizmu. Niedogodności jednak szybko miną.

Nie jest wymagana.

Efekty utrzymują się nawet kilka lat. Zależą od indywidualnych predyspozycji skóry.

Dermapen - co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia o nazwie Dermapen przyciąga coraz więcej osób. Z czego wynika popularność tej metody? Warto przyjrzeć się jej dokładnie, bo może okazać się, że to zabieg idealny dla Ciebie!

Dermapen – na czym polega?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen nazywane są także mikronakłuciami. Jak sama nazwa wskazuje – polegają na wykorzystaniu malutkich nakłuć igłą właśnie. Wszystko odbywa się podczas jednej sesji, która trwa maksymalnie 2 godziny (w zależności od miejsca na ciele poddawanego terapii). Wówczas lekarz medycyny estetycznej dokonuje iniekcji bardzo cienkimi igłami. Nakłuć jest bardzo dużo, mimo to nie powodują blizn. Podczas procesu “niszczenia” dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu w skórze. W ten sposób zostaje pobudzona produkcja kolagenu oraz elastyny. Skóra naturalnie próbuje się zregenerować, więc niejako “zachęca” komórki, aby te rozpoczęły proces gojenia. Wszystko brzmi bardzo poważnie, ale warto zaznaczyć, że zabieg nie jest specjalnie bolesny (stosowane jest znieczulenie) oraz nie wymaga zaawansowanej rekonwalescencji. Normalnym jest powstawanie obrzęków czy zaczerwienionych miejsc. Nie ma w tym nic dziwnego – to naturalna reakcja organizmu na nakłuwania. Większość tego typu skutków ubocznych mija po paru dniach. Warto jednak do kilku tygodni po zabiegu unikać wizyt na basenie czy w solarium.

Dermapen – oczekiwane efekty

Zabiegi mikronakłuć cieszą się dużym zainteresowaniem z racji tego, że bardzo szybko można zauważyć efekty. Skóra staje się gładsza, młodziej i bardziej świeżo wygląda, staje się napięta, a po jakimś czasie zmarszczki czy blizny zostają wygładzone. Na ostateczne rezultaty, te najbardziej pożądane, trzeba poczekać do około 6-8 tygodni po zabiegu. Warto wykazać się cierpliwością, tym bardziej, że efekty te będą utrzymywać się nawet kilka lat. To kolejny powód, dla którego warto zastosować tę metodę. 

Dermapen – bezpieczeństwo i bolesność

Wiele osób zadaje pytanie o bezpieczeństwo zabiegu z zastosowaniem urządzenia Dermapen. Zresztą tego typu wątpliwości pacjenci wykazują zazwyczaj wobec większości metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. W przypadku mikronakłuć nie należy obawiać się żadnego ryzyka. Igły wykonane są z materiałów antyalergicznych, a do powikłań dochodzi niezwykle rzadko. A jak z bólem? W sprawdzonych klinikach medycyny estetycznej stosuje się skuteczne znieczulenia, by zminimalizować ryzyko dyskomfortu. Swędzenie czy pieczenie mogą być jednak odczuwalne, także po zabiegu. Nie są jednak bardzo intensywne. 

Dermapen – gdzie udać się na zabieg?

Przede wszystkim należy wybierać profesjonalne, renomowane miejsca. Wybierając niesprawdzone gabinety medycyny estetycznej ryzykujesz powikłaniami oraz dużym dyskomfortem w trakcie i po zabiegu. Najlepiej udać się do kliniki medycyny estetycznej. W razie wątpliwości warto umówić się na spotkanie konsultacyjne z lekarzem medycyny estetycznej. W naszej klinice takie wizyty są bezpłatne. Zadzwoń na naszą infolinię i się przekonaj.

Twój koszyk