Chcesz widocznie odmłodzić swoją skórę? Pozbyć się zmarszczek, poprawić koloryt i jędrność? Spróbuj laserowego odmładzania skóry laserem frakcyjnym CO2. W kwietniu w Envie Clinic możesz otrzymać aż 50% zniżki. Sprawdź, dlaczego warto.

Myślisz, że musisz pogodzić się z widocznymi oznakami starzenia skóry? Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach możesz bardzo bezpiecznie i przede wszystkim niechirurgicznie odzyskać jędrną skórę bez widocznych zmarszczek. Twoja skóra może uzyskać ładniejszy koloryt i tym samym stać się o wiele bardziej atrakcyjna wizualnie. Pomoże Ci w tym resurfacing, zabieg określany jako najnowsze osiągnięcie w dziedzinie laseroterapii służące do intensywnej regeneracji skóry. Trudno o inną tak efektywną, a przy tym małoinwazyjną metodę służącą odmłodzeniu skóry.

Jak działa laser frakcyjny?

Rzadko kiedy borykamy się tylko z jednym problemem naszej skóry. Niepożądanym zmarszczkom bardzo często towarzyszą ślady po trądziku, mała elastyczność skóry, sporo bruzd czy zmarszczek. Wiele kosmetyków i zabiegów może zmniejszyć jedną z tych niedoskonałości albo tylko część. Warto zatem sięgnąć po narzędzie, które poradzi sobie z tymi problemami kompleksowo. W ten opis świetnie wpisuje się zabieg resurfacingu. Zresztą sam laser frakcyjny to urządzenie stosowane od wielu lat do mikropunktowego frakcyjnego resurfacingu skóry. Na czym polega ten zabieg? Chodzi o to, że wiązka światła dokonuje w skórze mnóstwo mikrouszkodzeń. Wiązka lasera, którą emituje dany sprzęt, dociera do konkretnego obszaru skóry i uszkadza ją w kontrolowany sposób. Wtedy właśnie tworzy się siatka mikrouszkodzeń, w wyniku czego zostają pobudzone bardzo silne procesy regeneracyjne. Te doprowadzają do odbudowy skóry, która po krótkim czasie staje się wyraźnie bardziej elastyczna, odzyskuje dawny koloryt i młodzieńczy wygląd. Trudno o inną tak skuteczną metodę pozwalającą na błyskawiczne i bardzo dokładne między innymi działanie antyzmarszczkowe.

resurfacing_twarzy_laser_frakcyjny

Zabieg resurfacingu – jak się do niego przygotować?

Zabieg resurfacingu nie wymaga specjalnego przygotowania. Trzeba jednak pamiętać, aby miesiąc przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej odstawić wszelkie preparaty z retinolem czy innymi pochodnymi witaminy A w składzie. Nie jest wskazane stosowanie w tym okresie głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Osoby planujące zabieg resurfacingu powinny także przed wizytą w placówce medycyny estetycznej przestać się opalać czy stosować preparaty z witaminą C czy kwasami w składzie. Tydzień przed zabiegiem pacjenci powinni unikać specyfików z nagietkiem czy dziurawcem. Zasada ta tyczy się także ziołowych napojów.

Jak wygląda zabieg resurfacingu?

Przed samym zabiegiem specjalista znieczula specjalnym kremem wybrany obszar skóry. Etap ten trwa około 40 minut. Dzięki temu metoda resurfacingu nie jest bolesna. Niektórzy pacjenci, szczególnie Ci, z bardzo niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne pieczenie czy kłucie. Sam zabieg trwa maksymalnie 45 minut. Wszystko zależy od wielkości poddawanego zabiegowi obszaru skóry. Na koniec na miejsce leczenia podaje się regenerujący preparat ochronny. Pacjent nie musi pozostać pod obserwacją. Od razu może udać się do domu. Ważne jest jednak zastosowanie się do odpowiednich zasad dotyczących rekonwalescencji . Etap ten trwa około tygodnia. Większość pacjentów już po dwóch dniach od zabiegu powraca do swoich codziennych obowiązków. Zazwyczaj skóra jest jeszcze lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, ale etap wystąpienia małych strupków pojawia się bardzo szybko. Bardzo ważne jest to, aby ich nie zdrapywać, gdyż mogą pozostawić stałe blizny. Szybko można wykonywać także makijaż, już około 2 doby od zabiegu. Na około tydzień po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej, a nawet dłużej, należy unikać gorących kąpieli, pić alkoholu czy bardzo intensywnej aktywności fizycznej. Specjaliści zalecają także, aby miesiąc po zabiegu regularnie stosować preparaty z filtrem UV minimum 50.

resurfacing_twarzy_warszawa_promocja

Resurfacing – efekty pozabiegowe

Na jakie konkretnie efekty możesz liczyć po zastosowaniu tego innowacyjnego zabiegu? Główne rezultaty to przede wszystkim ujędrnienie i poprawa gęstości skóry. Zmarszczki zostają spłycone i poprawia się także owal twarzy. Skóra staje się widocznie odmłodzona, a niedoskonałości skóry właściwie niezauważalne. Tak, takie efekty są w zasięgu twojej ręki. I to wszystko aż 50% taniej w kwietniu w klinice medycyny estetycznej ENVIE Warszawa.

resurfacing_twarzy_warszawa_promocja

Jak wiele zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się świetnymi rezultatami? Najczęściej chodzi o serię 2 – 4 zabiegów w odstępie 4 – 6 tygodni. Pierwsze efekty widoczne są już po około 7 dniach. Na całkowity efekt regeneracji skóry trzeba poczekać około 3 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu resurfacingu laserem frakcyjnym

Chodź zabieg resurfacingu laserem frakcyjnym jest bezinwazyjny i bezpieczny, to jednak nie każdy może z niego skorzystać. Główne przeciwwskazania do tego coraz popularniejszego zabiegu to:
-ciąża,
-okres karmienia piersią,
-skłonności do tworzenia się bliznowców,
-przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
-przyjmowanie leków światłouczulających mniej niż 10 dni przed zabiegiem,
-przyjmowanie tuż przed zabiegiem ziół światłouczulających na przykład dziurawca czy nagietka,
-stosowanie tuż przed zabiegiem kosmetyków z retinolem czyli pochodną witaminy A,
-otwarte rany na skórze w miejscu zabiegowym,
-choroby nowotworowe skóry,
-aktywna opryszczka.

Nie jesteś pewna, czy w Twoim przypadku występują jakieś przeciwwskazania do zabiegu resurfacingu? Koniecznie umów się już dzisiaj na bezpłatną konsultację z kosmetologiem ENVIE Clinic. Takie spotkanie umówisz na naszej stronie internetowej lub telefonicznie pod nr tel 732 053 500. Będzie też świetną okazją do rozwiania wszelkich swoich wątpliwości. Jesteśmy otwarci na Wasze pytania. Do zobaczenia na Ursynowie w ENVIE Clinic, ul. Wąwozowa 8a.