Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety to właśnie ta część ciała jest bardzo podatna na odstępstwa od diety i nieregularne (albo żadne) treningi. Czy jest szansa bez większego wysiłku osiągnąć atrakcyjny brzuch? Oczywiście, że tak. Sprawdź poniżej.

Znane sposoby na szczupły brzuch

Co zrobić, aby osiągnąć szczupły, albo nawet wręcz umięśniony brzuch? Poniższe sposoby na pewno już znasz, ale przypomnijmy je. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o wykonywanie słynnych “brzuszków”, chociaż i one mogą przybliżyć Cię do upragnionego celu.

kriolipoliza_zamrazanie_tluszczu_na_brzuchu_u_mezczyzny

Zbilansowana dieta

Znasz to uczucie, gdy zjedz spory posiłek (a nierzadko jeszcze wypijesz do tego piwo i zagryziesz deserem albo chipsami) i Twój brzuch staje się wielki jak balon? No właśnie. Jeżeli chcesz mieć tę część ciała w miarę płaską, musisz pilnować zdrowej diety. Wzdęcia to najczęściej wynik nie do końca poprawnego procesu trawienia. Być może na niektóre produkty spożywcze reagujesz lepiej, na niektóre gorzej. Zwracaj uwagę na to co jesz i jak przyjmuje to Twoje ciało. Pamiętaj, że dania przetworzone nie są dobre dla Twojego organizmu i mogą doprowadzać nie tylko do efektu “napuchniętego brzucha”, ale przede wszystkim do tycia. A jeżeli będziesz nabierać nadprogramowych kilogramów, to tłuszcz będzie odkładał się także na brzuchu. W efekcie powstanie uciążliwa i trudna do usunięcia oponka. 

Postaw na warzywa, owoce, unikaj słonych przekąsek i alkoholu. Pilnuj zapotrzebowania kalorycznego – jeżeli będziesz regularnie je przekraczać, Twoje ciało “odwdzięczy się” dodatkowymi kilogramami. Pamiętaj również, aby jeść regularnie. W przeciwnym razie organizm będzie odkładał tkankę tłuszczową “na zapas”. Zgadnij gdzie? Oczywiście także na brzuchu. Pij również dużo wody – ta przyspieszy metabolizm i usuwanie toksyn. 

Aktywność fizyczna

Mogłoby się wydawać, że szczupły brzuch można uzyskać przede wszystkim wykonując ćwiczenia stricte na tę partię ciała, np. słynne brzuszki czy deskę. Okazuje się jednak, że nie w tego typu aktywności tkwi klucz do sukcesu. Najlepsze treningu w tym wypadku to te aerobowe, czyli np. jazda na rowerze, pływanie, bieganie, szybki marsz itd. Wystarczy ćwiczyć w ten sposób 20-30 minut 4 razy w tygodniu. Warto dodać również treningi siłowe, które wzmocnią mięśnie brzucha wysmuklając go. Pamiętaj jednak, że nawet świetnie rozwiniętych mięśni brzucha nie będzie widać, jeśli te będą przykryte warstwą tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna na płaski brzuch

Świetnym wsparciem na drodze od osiągnięcia wymarzonego, płaskiego brzucha jest medycyna estetyczna. To ciesząca się coraz większym zainteresowaniem dziedzina kosmetologii nie stanowi już dzisiaj luksusu. Zabiegi, w pełni bezpieczne i bardzo efektywne, są dostępne dla coraz szerszego grona. Koniecznie dowiedz się więcej na temat metod, które sprawdzą się w kwestii wyszczuplenia, a nawet umięśnienia Twojego brzucha!

Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej na brzuchu

Jak skutecznie usunąć tkankę tłuszczową bez ingerencji chirurgicznej? Jednym z bardzo skutecznych sposobów jest kriolipoliza. To świetna alternatywa dla liposukcji, czyli chirurgicznej metody odsysania tłuszczu. Kriolipoliza to zamrażanie zbędnych komórek tłuszczowych. Niska temperatura, uzyskiwana za pomocą specjalnego i bezpiecznego urządzenia, doprowadza do ich rozkładu (lipoliza oznacza chemiczny rozkład tłuszczu, a krio lodowaty). Nie musisz obawiać się konsekwencji takiego zabiegu – nie ingeruje on w żaden sposób w nerwy, mięśnie czy skórę. Specjalista przeprowadzi go na wskazanej przez Ciebie części ciała, np. brzuchu. Już po jednym zabiegu widać efekty!

kriolipoliza_perfekcyjny_brzuch_w_6_tygodni

Kriolipoliza – dowiedz się więcej

Endermologia – masaż, który modeluje sylwetkę

Kolejny zabieg medycyny estetycznej cieszący się ogromnym zainteresowaniem to endermologia. To masaż podciśnieniowy świetnie oddziałujący na tkankę łączną skóry. Przyspiesza przemianę materii oraz pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych. To właśnie endermologia rozbije złogi tłuszczu na Twoim brzuchu czyniąc go zdecydowanie szczuplejszym i bardziej jędrnym. W Envie Clinic masaż podciśnieniowy wykonywany jest innowacyjnym urządzeniem EndermoSPEC. Jest jeszcze bardziej skuteczne niż te powszechnie stosowane na rynku. Możesz liczyć na jeszcze lepsze efekty i to w dodatku bez bólu czy dyskomfortu. Endermologia nie tylko wymodeluje Twój brzuch, ale również poprawi Twoje samopoczucie. To doskonały sposób na odprężenie, ale też redukcję obrzęków czy bóle mięśni.

endermologia_brzucha_dla_mezczyzn

Endermologia z zastosowaniem EndermoSPEC – dowiedz się więcej

EM SPEC – 20 tysięcy brzuszków w 30 minut

Wyobrażasz sobie, że byłbyś w stanie wykonać 20 tysięcy brzuszków? A dodatku w 20-30 minut? Oczywiście, że nie. Jest to fizycznie niemożliwe. Natomiast podczas zabiegu EM SPEC zostaje wygenerowanych ponad 20 tysięcy hiperskurczów, a wszystko to bez szkody dla organizmu (nerwy czuciowe nie są w stanie wykryć tak krótkiego impulsu). Możesz zatem bez wysiłku nie tylko zdecydowanie wyszczuplić swój brzuch, ale też świetnie go wymodelować. Podczas zabiegu budujesz mięśnie – bez harowania na siłowni. Brzmi idealnie, prawda? Pomyślisz zatem gdzie jest haczyk. Spieszymy powiedzieć, że takowy nie istnieje. Po zabiegu nie zmagasz się nawet z zakwasami (co najwyżej z lekkim zmęczeniem).

EM SPEC- dowiedz się więcej

MRF-X – fale radiowe na ujędrnienie skóry brzucha

Coraz większym zainteresowaniem w medycynie estetycznej cieszy się także zabieg MRF-X. Ten opiera się na działaniu fal radiowych, które pobudzają naturalne procesy metaboliczne na poziomie komórek skóry właściwej. Doskonale też odbudowują włókna kolagenowe. MRF-X doskonale odmładza skórę, niweluje znaki starzenia, ale też świetnie ujędrnia. Możesz zastosować ten zabieg także na brzuch – fale radiowe wyszczuplą go, wymodelują i ujędrnią. 

mrf-x_brzuch_ujedrnienie_skory

MRF-X – dowiedz się więcej

Perfekcyjny brzuch w 6 tygodni

Zastanawiasz się, który z wyżej wymienionych zabiegów medycyny estetycznej zastosować? A może tak… skorzystać z nich wszystkich? Teraz masz tę możliwość! W Envie Clinic oferujemy bowiem pakiet Perfekcyjny Brzuch. To oferta, na którą składają się wszystkie wyżej wymienione metody. Specjaliści Envie Clinic dobrali ich odpowiednie ilości oraz częstotliwości stosowania. Dzięki temu powstał świetny pakiet, który pozwoli Ci uzyskać świetnie wyglądający brzuch w zaledwie… kilka tygodni! Oto jak wygląda harmonogram zabiegów:

⚫️ Pierwszy tydzień: kriolipoliza – 1x w tygodniu 

⚫️ Drugi tydzień: endermologia na EndermoSpec – 2x w tygodniu

⚫️ Trzeci tydzień: endermologia na EndermoSpec – 2x w tygodniu

⚫️ Czwarty tydzień: rzeźbienie sylwetki na EM SPEC – 3x w tygodniu 

⚫️ Piąty tydzień: MRF-X – 1x w tygodniu

⚫️ Szósty tydzień: kriolipoliza – 1x w tygodniu

pakiet_perfekcyjny_brzuch

⚫️ Tylko teraz możesz zarezerwować PAKIET PERFEKCYJNY BRZUCH w ➡️ rewelacyjnej cenie 2599 zł ⬅️ To 25% taniej niż koszt pojedynczych zabiegów!