Siłownia i sporty to nie jedyna droga do uzyskania sylwetki, o której marzycie. Nie każdy ma czas na wielogodzinne ćwiczenia, nie każdy może sobie na nie pozwolić ze względu na różnorakie problemy zdrowotne, przede wszystkim neurologiczne, ortopedyczne i reumatologiczne. W takich przypadkach ratunkiem okazuje się medycyna estetyczna, która bez wysiłku z Waszej strony oraz bezinwazyjnie pozwoli na uzyskanie efektów nierzadko lepszych, niż te osiągane dzięki żmudnym ćwiczeniom. Oto kilka zabiegów, które pozwalają w krótkim czasie wymodelować Waszą sylwetkę.

Endermologia

Jest to zabieg polegający na dogłębnym masażu głębokich warstw skóry. Wykonuje się go przy pomocy głowicy, która silnie zasysa wybraną partię skóry pomiędzy dwie niezależnie obracające się rolki. Dzięki temu tkanka tłuszczowa zostaje rozluźniona i rozbita, co ułatwia wydalenie jej z organizmu dzięki pracy naszego układu limfatycznego. Skóra zostaje widocznie wygładzona, a sylwetka nabiera smukłości i pożądanego kształtu. Rolki wpływają nie tylko na przyspieszenie metabolizmu cząsteczek tkanki tłuszczowej, ale mają również działanie stymulujące podskórną tkankę łączną do zwiększonej produkcji kolagenu. Do zabiegu endermologii nie trzeba się przygotowywać, jednak wskazane jest picie dużej ilości wody mineralnej, która przyspieszy proces wypłukiwania z organizmu resztek adipocytów.

endermologia_szczuple_uda

Urządzenie wyposażone jest w końcówki o różnej średnicy, dlatego zabiegi można swobodnie i bezpiecznie wykonywać na najróżniejszych partiach ciała, nawet w okolicach oczu. Taki masaż, dzięki zintensyfikowaniu procesu wytwarzania kolagenu, wygładza powierzchnię skóry i w spektakularny sposób pozbywa się cellulitu zarówno tłuszczowego, jak i wodnego. Endermologia stosowana jest też w rehabilitacji, jako zabieg mający zbawienne działanie przy procesie regeneracji ścięgien oraz wiązadeł, w terapii leczenia przewlekłego bólu reumatoidalnego oraz przy redukcji obrzęków.

Sprawdź szczegóły na temat endermologii w Envie Clinic

Lipoliza iniekcyjna

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji mającej na celu jej rozpuszczenie i zniszczenie. Za pomocą sterylnych, długich i wyjątkowo cienkich igieł pod skórą umieszcza się preparat stworzony na bazie naturalnego wyciągu z soli, czyli fosfatydylocholiny. Powoduje ona rozkład adipocytów i uwolnienie do organizmu rozdrobnionych cząsteczek tłuszczów, które następnie są z niego usuwane przez układ limfatyczny. Zabieg nie pozostawia widocznych śladów, nie powoduje opuchlizny i nie wymaga ani przygotowania, ani rekonwalescencji. Zaleca się rezygnację z opalania przez minimum 6 tygodni po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej. 

Skuteczność pojedynczego zabiegu w dużej mierze zależy od grubości warstwy tkanki tłuszczowej, jednak w większości przypadków rewelacyjne efekty są widoczne już po pierwszej terapii. Igły wykorzystywane do tego zabiegu są tak cienkie, że zastrzyki będą przez Ciebie ledwo odczuwalne, a sam zabieg nie będzie źródłem dyskomfortu. Po lipolizie iniekcyjnej rekomendowane jest udanie się na masaż limfatyczny, który w naturalny sposób przyspiesza pojawienie się ostatecznych efektów ostrzyknięcia tkanek substancją lipolizującą.

Sprawdź szczegóły na temat lipolizy iniekcyjnej w Envie Clinic

Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące, które stosujemy w naszych gabinetach, to rozpuszczalne włókna syntetyczne. PDO to skrót od nazwy polidioksanon – jest to polimer, który w organizmie ulega stopniowemu rozpuszczeniu w wodzie, czyli podlega procesowi hydrolizy. Początkowo rozpada się na monomery, aby ostatecznie rozłożyć się na dwa neutralne dla naszego ciała związki chemiczne, czyli wodę i dwutlenek węgla. Dzięki temu, że nici posiadają zgodność tkankową, nie powodują niebezpieczeństwa odrzucenia ciała obcego znajdującego się pod skórą. 

Włókna polidioksanonowe podtrzymują liftingowane obszary ciała poprzez umieszczenie ich w tkankach przy pomocy bardzo cienkich igieł, a następnie zakotwiczenie ich w sąsiadującym obszarze skóry. Nici, oprócz swojej oczywistej roli mechanicznej, spełniają również rolę aktywatora procesu regeneracji skóry, czyli neokolagenezy. Odmładzające działanie włókien PDO polega na pobudzaniu do działania fibroblastów – komórek występujących w tkance łącznej skóry właściwej, odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu. 

Sprawdź szczegóły na temat nici liftingujących PDO w Envie Clinic

Kriolipoliza

Jest to jeden z najbezpieczniejszych i obarczonych najmniejszą ilością przeciwwskazań zabiegów dostępnych na naszym rynku. W przypadku tej terapii komórki tkanki tłuszczowej ulegają zamrożeniu, które bezpowrotnie uszkadza ich strukturę i rozbija je na małe fragmenty, łatwe do transportu przez układ limfatyczny. Głowica urządzenia do kriolipolizy generuje niską temperaturę, która przenika przez warstwę skóry i dociera do warstwy lipidowej, zlokalizowanej tuż pod nią. Temperatura jest ustawiona na poziomie, który oddziałuje jedynie na lipocyty, nie wpływając w żaden sposób na pobliskie tkanki i zawarte w nich cząsteczki wody. 

kriolipoliza_perfekcyjny_brzuch_w_6_tygodni

Efektem końcowym tego kriozabiegu jest obumarcie uszkodzonych i rozłożonych na mniejsze cząstki komórek tłuszczu, które w takiej formie mogą być skutecznie usunięte z organizmu poprzez układ limfatyczny. Terapii kriolipolizy mogą poddawać się osoby z problemami natury neurologicznej, jak również posiadające żylaki – ten rodzaj lipolizy nie pozostaje obojętny zarówno dla układu nerwowego, jak i naczyniowego. 

Sprawdź szczegóły na temat kriolipolizy w Envie Clinic

Emsculpting

Zabieg ten polega na zastosowaniu magnesów, które wywołują hiperskurcze tkanki mięśniowej. Urządzenie wykorzystywane w Envie Clinic posiada głowicę wyposażoną w dwa duże magnesy, które przykłada się do obszaru ciała, na którym zgromadziła się niechciana tkanka tłuszczowa. Powodują one bardzo szybkie, prawie niewyczuwalne skurcze mięśni, takie same jak te powstające w trakcie ćwiczeń fizycznych. Ponieważ magnetyczne aplikatory uderzają energią krótkimi seriami, nerwy czuciowe nie są w stanie ich wychwycić – magnesy oddziałują jedynie na nerwy ruchowe. Zabieg powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększenie masy mięśniowej, a przy okazji działa relaksująco i uspokajająco. 

Emsculpting jest z powodzeniem wykorzystywany przy zabiegach rehabilitacyjnych, szczególnie w przypadku osób z uszkodzeniami nerwów, które nie są w stanie samodzielnie pracować mięśniami. W przypadku tego zabiegu do redukcji tłuszczu i budowy mięśni nie jest wymagane Wasze zaangażowanie, nie powoduje on też zmęczenia ani nadmiernego pocenia się. 

Sprawdź szczegóły na temat emscupltingu w Envie Clinic

Ilość dostępnych osiągnięć z dziedziny medycyny estetycznej może onieśmielać, jednak wystarczy poświęcić chwilę na zapoznanie się z artykułami regularnie zamieszczonymi na naszym blogu – z pewnością pomogą one Wam wybrać najlepsze dla Was zabiegi oraz wyjaśnią, na czym polegają i jak się do nich przygotować, aby przyniosły jak najlepsze efekty. W Envie Clinic znajdziecie wszelkie zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki, ale również służące poprawie wyglądu skóry, w tym zlikwidowaniu cellulitu, rozstępów i przebarwień.