Okres jesieni to najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów, które przygotują Wasze ciało i skórę twarzy na letnie miesiące. Ujędrnienie, odmłodzenie i delikatny lifting zapewnią Wam promienny i naturalnie piękny wygląd. Przeczytajcie, jak w łatwy i przyjemny sposób osiągnąć ten cel!

Fale radiowe MRF-X mają w medycynie estetycznej szerokie zastosowanie. Są bezpiecznym sposobem na osiągnięcie efektów, które dawniej uzyskiwano dzięki chirurgii plastycznej i inwazyjnym zabiegom, po których wymagana była niekiedy długotrwała rekonwalescencja. Promieniowanie elektromagnetyczne jest idealnym wyjściem na poprawienie owalu twarzy, redukcję tkanki tłuszczowej oraz likwidację oznak starzenia się skóry. 

Czym są fale radiowe MRF-X?

Zabiegi kosmetyczne, w których wykorzystuje się fale MRF-X, to idealna alternatywa dla osób, które obawiają się bólu związanego z koniecznością ingerencji chirurgicznej oraz dla tych, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długi okres dochodzenia do siebie po wizycie u kosmetologa. Zabieg ten możecie znać pod innymi nazwami, takimi jak termolifting RF lub radiofrekwencja. Specjalne urządzenie wytwarza prąd zmienny. Generuje on promieniowanie elektromagnetyczne, którego szeroki zakres częstotliwości osiąga poziom fal radiowych. Ta metoda odmładzania i napinania skóry nie jest odczuwalna przez pacjenta, nie powoduje bólu ani nie dostarcza nieprzyjemnych bodźców. Jak fale radiowe wpływają na kondycję skóry i jej wygląd? 

Radiofrekwencja docierając do warstwy skóry właściwej pobudza fibroblasty do intensywnej produkcji włókien kolagenowych, które w ludzkim ciele odpowiedzialne są za utrzymanie elastyczności i giętkości tkanek, a także właściwe napięcie naskórka. Drugą bardzo istotną rolą jest pobudzenie procesów metabolicznych. Należy do nich m. in. przetwarzanie składników odżywczych, wiązanie cząsteczek wody przez kwas hialuronowy oraz usuwanie toksyn. Jak widzicie, fale radiowe MRF-X mają bardzo szeroki wachlarz dobroczynnego działania na nasze ciało. Przy tym radiofrekwencja jest jednym z najbezpieczniejszych metod terapeutycznych stosowanych w medycynie estetycznej. Istnieje niewiele czynników, które stanowią przeciwwskazania do zastosowania tego zabiegu.Opiszemy je w kolejnej części wpisu.

Rozbicie zalegającego tłuszczu przynosi jeszcze jedną niezaprzeczalną korzyść, jaką jest uwolnienie toksyn, które stopniowo gromadziły się pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Z tego względu po zabiegu zaleca się picie dużej ilości świeżej wody mineralnej.  Przyspieszy ona proces wypłukiwania zbędnych substancji, które opuszczą nasz organizm, transportowane przez układ limfatyczny. Radiofrekwencja nie powoduje odczuwania dyskomfortu, nie wpływa na powstawanie tymczasowych zmian na skórze, jest też najlepszym wyjściem dla osób o wrażliwej skórze oraz dla alergików. Fale radiowe wnikają głęboko w warstwy ciała, pokonując takie przeszkody, jak blizny, zrosty oraz nadmiernie zbita tkanka tłuszczowa.

Fale radiowe MRF-X – dla kogo?

Zabiegi wykorzystujące fale radiowe MRF-X stosuje się zarówno do modelowania owalu twarzy, niwelowania oznak starzenia się, wysmuklania sylwetki oraz zmniejszania widoczności rozstępów. Procesy regeneracyjne, które aktywuje radiofrekwencja, działają na poziomie skóry właściwej. Jest to warstwa, która ma decydujące znaczenie dla zewnętrznego wyglądu naskórka. Fale MRF-X spłycają drobne zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki) oraz ust, powodują zmniejszenie zmarszczek mimicznych. Poprawiają również stan skóry, na której występują zmiany potrądzikowe. Wzmożona produkcja kolagenu zmniejsza wiotkość skóry, dlatego radiofrekwencja jest szczególnie zalecana pacjentom z problemem “chomików” na twarzy, czyli zbyt luźnej skóry w obrębie policzków. Bardzo widoczne efekty osiąga się stosując zabieg na wiotczejącą skórę powiek. Dzięki usprawnieniu metabolizmu komórek i uaktywnieniu fibroblastów odzyskuje ona elastyczność i napięcie. Regeneracyjne działanie MRF-X ma znaczenie również w terapii usuwania rozstępów i blizn. Nowe włókna odpowiadające za elastyczność i wygładzenie skóry w widoczny sposób zmniejszają tkanki o nieprawidłowej budowie.

Fale radiowe MRF-X z powodzeniem stosowane są u osób, u których pojawiają się uporczywe i trudne do zlikwidowania miejscowe nagromadzenie zbitej tkanki tłuszczowej. Problem ten dotyka wiele osób i jest niemalże niemożliwy do zlikwidowania takimi metodami, jak intensywne ćwiczenia, powierzchowne masaże, drogeryjne kosmetyki, jak również przestrzeganie zdrowej diety. Uporczywe złogi tłuszczu wymagają działania od wewnątrz, które wpłynie na adipocyty na poziomie komórkowym, w głęboko położonej warstwie skóry właściwej. Fale radiowe MRF-X rozbijają cząsteczki tłuszczu i dzięki temu umożliwiają ich usunięcie z organizmu przez nasz układ limfatyczny. 

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych MRF-X

Zastanawiacie się, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem MRF-X i jak należy się do niego przygotować? Przede wszystkim należy zapoznać się z lista przeciwwskazań do stosowania fali radiowej. Nie decyduj się na zabieg, jeśli występuje u Ciebie któryś z poniższych czynników:

  1. metalowe implanty lub urządzenia do stymulacji układu nerwowego,
  2. wszczepiony rozrusznik serca lub zastawka,
  3. ciąża lub okres karmienia piersią (nie jest znany wpływ fali radiowej na skład ludzkiego mleka ani oddziaływanie na nienarodzone dziecko),
  4. zły stan skóry na obszarze poddawanym zabiegowi – zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe, otwarte rany, otarcia, ropnie podskórne, obrzęki,
  5. nadciśnienie, 
  6. niewyrównana cukrzyca,
  7. nadczynność tarczycy,
  8. zapalenie żył,
  9. poważne choroby neurologiczne, takie jak epilepsja bądź stwardnienie rozsiane.

Każdy zabieg w naszych gabinetach poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Określi on, czy Wasza skóra nadaje się do zastosowania na nią MRF-X, a także przeprowadzi dokładny wywiad. 

Podczas zabiegu nie możecie mieć na sobie żadnych metalowych elementów, takich jak biżuteria i zegarki. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych MRF-X wykonuje się przy pomocy specjalnej głowicy. W zależności od obszaru poddawanego terapii, kosmetolog używa głowicy sześciobiegunowej (twarz) lub większej – ośmiobiegunowej (ciało). Końcówka urządzenia jest prowadzona powolnym, jednostajnym ruchem, aby głowica nie pozostawała w jednym miejscu przez czas dłuższy, niż 8 sekund. Cała jednorazowa terapia trwa od pół godziny do 60 minut. W pierwszej fazie zabiegu możecie odczuć mrowienie o niewielkiej intensywności – będzie ono na tyle delikatne, iż nie sprawi Wam bólu.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych MRF-X są wyjątkowo bezpieczne dla organizmu, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Szybkie i odprężające zabiegi w krótkim czasie przynoszą oczekiwane efekty, czyli odmłodzenie skóry, wysmuklenie sylwetki, zmniejszenie rozstępów oraz bezinwazyjny lifting. W razie pytań lub wątpliwości macie możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.