Estetyczny, ale też naturalny wygląd to cel, do którego dążą wszyscy. Czy istnieją zabiegi pomagające zachować piękny, w pełni naturalny wygląd? Czy preparaty stosowane przez kliniki to sama chemia, czy sprytnie wykorzystywane dary natury? Sprawdźmy! 

Przez wiele lat medycyna estetyczna była kojarzona jedynie z botoksem i często fatalnie aplikowanymi wypełniaczami. Nie tylko szpeciły twarze, ale też nierzadko zagrażały życiu lub zdrowiu. Nauka tak gwałtownie poszła do przodu, a spektrum zabiegów, jakim możesz się poddać jest tak szerokie, że z powodzeniem może zastąpić najdroższe zabiegi chirurgii plastycznej. Które z osiągnięć medycyny i kosmetologii pozwolą Ci zachować piękno bez śladu jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz? Opowiemy o kilku zabiegach, które nie tylko upiększają twarz i ciało, ale również wykorzystują w terapii naturalne procesy zachodzące w ludzkim organizmie. 

Nithya

Jest to preparat zawierający włókniste białko zwane kolagenem. Jego nitki występują w ludzkim ciele głównie w skórze właściwej, utrzymując jej elastyczność, jędrność i właściwe napięcie. Nasz organizm sam produkuje kolagen, jednak wraz z wiekiem jego zawartość w tkance łącznej i chrząstkach znacznie spada. Pierwsze zauważone oznaki wiotczenia skóry to idealny moment na suplementację tego białka w czystej postaci. Zabieg Nithya polega na ostrzykiwaniu rejonów ciała, w których skóra straciła elastyczność i zaczęła pokrywać się zmarszczkami. Poluzowanie tkanki może być wynikiem procesu starzenia się lub znaczącej utraty wagi, kiedy to tkanka łączna nie nadąża z obkurczaniem się. Co istotne, wstrzykiwanie czystego kolagenu nie ma nic wspólnego z botoksem. Nie wywołuje całkowitej sztywności rejonu poddanego zabiegowi – jako białko ludzkie, zgodne tkankowo z naszym ciałem, nie wywołuje reakcji uczuleniowych ani opuchlizny. Co istotne, włókna kolagenu nie pozostają w jednym miejscu. Rozpraszają się w naszej skórze, w przeciwieństwie do popularnych do niedawna wypełniaczy. 

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu Nithya

Profhilo

Zabieg Profhilo polega na podskórnym podaniu innowacyjnej odmiany kwasu hialuronowego w wysokiej dawce – aż 64 mg w czasie pojedynczego zabiegu. Preparat oddziałuje na samą skórę, ale również tkankę podskórną, dzięki czemu efekty terapeutyczne uwidaczniają się ze zdwojoną siła. Tym samym trwają o wiele dłużej, niż standardowe zabiegi odmładzające. Ampułki zawierają specjalnie przygotowany kwas hialuronowy zbudowany z 2 rodzajów łańcuchów, połączonych ze sobą przy wykorzystaniu jedynie temperatury, czyli bez dodatku jakiejkolwiek chemii. Zabieg Profhilo pobudza skórę właściwą do intensywnej syntezy elastyny i kolagenu. Mają one kluczowe znaczenie w kwestii gładkości skóry, jej napięcia i sprężystości. Czysty kwas hialuronowy najnowszej generacji nie tylko perfekcyjnie wypełnia nawet najgłębsze zmarszczki, ale również zmniejsza widoczność blizn i przyspiesza proces gojenia się ran. Wstrzyknięty pod skórę kwas powoli uwalnia swoje molekuły, zapewniając długotrwały efekt leczniczy i odmładzający. Najczęściej zaczyna być widoczny już po pierwszym zabiegu! 

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu Profhilo

Fale radiowe MRF-X

Skrót nazwy oznacza mikroigłową radiofrekwencję, będącą też nazywaną termoliftingiem. Zabieg wykonuje się przy użyciu sześcio lub ośmiobiegunowej głowicy wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigiełek. Wbijają się one w skórę na głębokość nawet 3 milimetrów, penetrując wszystkie warstwy naskórka oraz skóry. Energia fal radiowych, przepuszczona przez igły, przeistacza się w energię cieplną, która wywołuje efekt kurczenia włókien kolagenowych. Wymusza tym samym produkcję nowych. Mikroskopijne uszkodzenia, powstałe w wyniku setek ledwo wyczuwalnych nakłuć, stymulują skórę właściwą do syntezy powodującej powstanie zupełnie nowych nitek kolagenu, które w naturalny sposób naciągają tkankę i wypełniają ubytki, takie jak zmarszczki czy rozstępy. Tuż po zabiegu skóra będzie lekko zaczerwieniona lub opuchnięta. Terapia falami radiowymi nie wymaga jednak rekonwalescencji i pozwala niemal natychmiast powrócić do codziennej aktywności. 

fale_radiowe_na_twarz_mrf-x

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu MRF-X

HIFU

High Intensive Focused Ultrasounds, znany pod skrótem HIFU, to zabieg stymulujący głębokie warstwy naszej skóry do szybszej i bardziej rozległej regeneracji. Wykorzystuje się w nim technologię kierowania na wybrany obszar ciała fal dźwiękowych o szerokim zakresie. Wywołują one poruszanie się komórek warstw skóry i tkanki tłuszczowej, powodują przy okazji zwiększenie temperatury. Mikroskopijne oparzenia, spowodowane oddziaływaniem ultradźwięków, pojawiają się jedynie w głębszych rejonach ciała, nie wywołując uszkodzeń w warstwach naskórka. Termoliza z jednej strony trwale uszkadza komórki tłuszczowe, rozbijając je na cząsteczki łatwe do przetransportowania przez układ limfatyczny, ale również pobudza produkcję i regenerację komórek. W efekcie skóra wygląda na coraz młodszą i jędrniejszą. Zmarszczki natomiast zostają wypchnięte do góry a poddany zabiegowi obszar ciała zostaje wyszczuplony i wygładzony. HIFU świetnie sprawdza się jako bezinwazyjna metoda walki z uporczywym cellulitem tłuszczowym.

hifu_odmlodzenie_twarzy

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu HIFU

Lipofilling

Jest to zabieg wykorzystujący nic innego, jak naszą własną tkankę tłuszczową. Lipofilling jest jednym z najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na pobraniu przez lekarza określonej objętości tkanki lipidowej z obszaru, który ma ulec redukcji. Następnie wstrzykiwana jest w rejon ciała, który pragniesz powiększyć lub zaokrąglić. Ponieważ używa się materiału pochodzącego z Twojego organizmu, nie ma obawy, iż pojawi się reakcja alergiczna lub stan zapalny. Tak często dzieje się po podaniu substancji obcej, nawet jeśli jest ona pochodzenia naturalnego. Lipofilling jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nie tylko wyszczuplić swoje ciało, ale też wymodelować je w sposób, który nie jest możliwy do osiągnięcia dzięki ćwiczeniom oraz kosmetykom. Wypełnianie warstw podskórnych własnymi komórkami tłuszczowymi ma szerokie zastosowanie w praktyce medycyny estetycznej. Lipofilling jest wykorzystywany na przykład w celu zrekonstruowania ubytków po operacjach, przy zanikach tkanki oraz w celu wypełniania głębokich zmarszczek. Dzięki temu, że tłuszcz jest bogaty w komórki  macierzyste, stan skóry ulega stopniowej poprawie. Staje się ona wygładzona i jędrniejsza. Wstrzyknięta ponownie tkanka tłuszczowa nie zachowuje się tak, jak implanty lub syntetyczne wypełniacze, ale spełnia dokładnie to samo zadanie. 

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu Lipofilling

Możesz zachować w pełni naturalny wygląd, przy jednoczesnym podrasowaniu swojego wyglądu. Wystarczy mądrze dobrać zabiegi medycyny estetycznej do swoich potrzeb i wymagań. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby dokonać wyboru samodzielnie, służymy pomocą i radą. Dla Ciebie powstał blog Envie Clinic, w którym opowiadamy o proponowanych przez nas terapiach, ich działaniu, przebiegu oraz stosowanych technologiach. Jednak jeśli nadal masz wątpliwości i chcesz się z nami skonsultować- jesteśmy dostępni. Zarówno online, jak i na miejscu, gdzie w gabinecie możesz bezpłatnie porozmawiać o każdym zabiegu.