Zależy Ci na pięknej sylwetce, ale bez większych wyrzeczeń? Kriolipoliza, nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na czym dokładnie polega?

Piękna sylwetka bez wyrzeczeń – czy można to osiągnąć?

Zastanawiasz się, czy w ogóle możliwe jest osiągnięcie pięknej i zgrabnej sylwetki bez większych wyrzeczeń? Rozsądek podpowiada, że nie. Przecież gładkie, szczupłe ciała to efekt bardzo rygorystycznej diety i intensywnych treningów. Czy aby na pewno? Ćwiczenia i zbilansowane odżywianie opierające się na owocach i warzywach są bardzo istotne dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak chodzi o sam wygląd, warto wesprzeć się nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej. Nie, wcale nie chodzi o inwazyjne metody, których podstawą jest zastosowanie skalpela. Dzisiaj chcielibyśmy Wam opowiedzieć o zabiegu, który opiera się na dobroczynnym działaniu bardzo niskiej temperatury. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie i przede wszystkim – efektywnie. Poznaj ten cudowny sposób, który uznawany jest za doskonałą alternatywę dla dość inwazyjnej liposukcji. Kriolipoliza to nowoczesny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej bez operacji. Zatem odpowiedź na pytanie: “Czy można osiągnąć piękną sylwetkę bez wyrzeczeń?” brzmi: “Jak najbardziej tak!”. O ile oczywiście wybierzesz skuteczną metodę. A kriolipoliza do takich na pewno należy.

Kriolipoliza – lodowaty sposób na tkankę tłuszczową

Skąd wzięła się nazwa kriolipoliza? Pochodzi od dwóch wyrazów. Pierwszy to “krio” co oznacza dosłownie lodowaty, a drugi to “lipoliza” czyli chemiczny rozkład tłuszczu. O co zatem chodzi w tej innowacyjnej metodzie, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet z całego świata? To zabieg, który wykorzystuje działanie zimna w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. Chodzi o nic innego jak zamrażanie tkanek tłuszczowych i tym samym – doprowadzanie ich do rozpadu. Czy zabieg jest bezpieczny i nie narusza innych tkanek? Absolutnie nie. Działa tylko i wyłącznie na tkankach tłuszczowych nie wpływając w żaden sposób na zewnętrzne czy wewnętrzne partie ciała. Metoda ta działa tylko i wyłącznie na miejsca poddawane zabiegowi. Podstawę działania kriolipolizy stanowi specjalistyczne urządzenie doprowadzające do redukcji tkanki tłuszczowej nawet o… 40 procent. To spektakularny efekt, który bardzo trudno osiągnąć innymi metodami. Warto jednak dodać, że rezultaty te przychodzą dopiero po kilku miesiącach od przeprowadzonego zabiegu. Ile razy należy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, aby osiągnąć znaczną redukcję tkanki tłuszczowej? To zależy od konkretnej osoby. W niektórych przypadkach wystarczy… jeden zabieg! Czasem trzeba ich będzie wykonać kilka.

Kriolipoliza dopiero od niedawna stała się popularnym, a więc często stosowanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Warto jednak wspomnieć, że powstała już na początku XXI wieku. Metodę tę wymyślono w Stanach Zjednoczonych. Badania nad tym sposobem pozbywania się tkanki tłuszczowej prowadziło dwóch lekarzy: Anderson oraz Manstein. Okazuje się, że już ponad 10 lat temu, a dokładniej mówiąc w 2009 roku, metodę tę wprowadzono do Europy. Dopiero rok później kriolipolizę wdrożono na rynek amerykański. 

Kriolipoliza – jakich efektów można się spodziewać?

Jakich konkretnie efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu zabiegu kriolipolizy? Prześledźmy to krok po kroku:

  • po około 3-4 dniach od zabiegu kriolipolizy rozpoczyna się proces obumierania tkanek tłuszczowych. Efektem tego może być nieduży obrzęk. Jeżeli takowy się pojawi – nie należy się tym przejmować,
  • po około miesiącu od pierwszego zabiegu/serii zabiegów – cellulit staje się wyraźnie mniejszy. Sylwetka jest też o wiele szczuplejsza – efekty są już naprawdę wspaniałe!
  • po około 3-4 miesiącach od rozpoczęcia serii zabiegów – tkanka tłuszczowa jest już znacznie zredukowana. W niektórych przypadkach może być jej mniej nawet o 40 procent! Aż trudno uwierzyć, ale rezultaty są naprawdę spektakularne. Dodatkowo skóra aż promienieje – wygląda znacznie młodziej. Jest gładsza i zdecydowanie bardziej jędrna. 

Co zrobić, aby te wspaniałe rezultaty utrzymać? Oczywiście powtarzanie zabiegów ma sens i warto czasem udać się do gabinetu na tzw. “przypominajkę”. Każda pacjentka powinna jednak pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dieta opierająca się warzywach i owocach, unikanie przetworzonych i smażonych produktów, picie dużej ilości wody i oczywiście regularnie prowadzona aktywność fizyczna – o tym warto pamiętać. Jednak to oczywiste. Aktywny i zdrowy tryb życia ma znaczenie nie tylko w kwestii wyglądu, ale szeroko pojętego zdrowia i co za tym idzie – świetnego samopoczucia. 

Kriolipoliza – dla kogo zabieg i za ile?

Jakie są wskazania do zabiegu kriolipolizy? Warto pamiętać, że metoda ta doskonale sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się z tkanką tłuszczową (np. w konkretnych partiach ciała jak uda, brzuch czy pośladki), ale nie mają nadwagi czy nie są otyli. Jeżeli komórki tłuszczowe w ciele są bardzo rozwinięte (a tak to bywa w przypadku osób otyłych), to metoda ta może okazać się nieskuteczna.

Ile kosztuje kriolipoliza? Ceny zależne są od konkretnego miejsca. Sprawdź ofertę naszej kliniki medycyny estetycznej. W Envie mamy do zaoferowania nie tylko skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, ale również bardzo przyjazną atmosferę i konkurencyjne ceny. Przykładowy cennik kriolipolizy, biorąc pod uwagę konkretne partie ciała, wygląda następująco:

  • kriolipoliza podbródka – 500 zł
  • kriolipoliza brzucha – 500 zł
  • kriolipoliza pośladków – 1000 zł
  • kriolipoliza ramion – 1000 zł
  • kriolipoliza bryczesów – 1000 zł
  • kriolipoliza talii – 1000 zł
  • kriolipoliza boczków – 1000 zł. 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Zastanawiasz się nad zabiegiem kriolipolizy, ale ciągle masz wątpliwości? Opowiemy Ci teraz dokładnie, jak przebiega cały proces, a wszystko po to, byś mogła poczuć się pewniej. Na początek odbywasz rozmowę z kosmetologiem. Chodzi o poznanie Twoich oczekiwań i sprawdzenie stanu Twojej skóry. Czy wiesz, że takie spotkanie możesz umówić na stronie internetowej kliniki medycyny estetycznej envie zupełnie za darmo? Nie musisz być pewna tego, że chcesz się poddać zabiegowi. Na początek masz prawo tylko do spotkania i do tego, by ostatecznie stwierdzić, czy to na pewno jest to, czego potrzebujesz. Podczas takiej wizyty kosmetolog opowie Ci o przeciwwskazaniach do zabiegu zamrażania komórek tłuszczowych. Przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny – musi mieć pewność, że w Twoim przypadku zastosowanie tej metody będzie w pełni bezpieczne. Już na tym etapie możesz się przekonać, ile mniej więcej będziesz potrzebować zabiegów, by osiągnąć oczekiwane efekty. Specjalista oceni bowiem grubość tkanki tłuszczowej i na tej podstawie wyestymuje tę liczbę. 

Konsultacja to krok pierwszy. A jak wygląda drugi? Tym razem chodzi o przygotowanie do zabiegu. Na około 2 tygodnie przed musisz przestać stosować peelingi chemiczne (kwasy AHA i BHA). Na kilka dni przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej zastopuj także z opalaniem – czy to bezpośrednio na słońcu czy to w solarium. Kosmetolog będzie Cię również ostrzegał przez kąpielami w chlorowanej wodzie. Tuż przed zabiegiem nie zapominaj o piciu dużej ilości wody. Przyjmuj najlepiej min. 3 litry na dobę – dzięki temu pobudzisz układ limfatyczny. Na kilka dni przed zabiegiem odstaw alkohol oraz ciężkostrawne, tłuste potrawy. 

Teraz czas na właściwy zabieg, który kosmetolog wykona specjalnym urządzeniem wyposażonym w podłużną końcówkę, czyli tzw. aplikator zimna. Czy metodę tę stosuje się bezpośrednio na skórę? Nie, przed startem zostanie nałożona specjalna membrana, która będzie zapobiegać zamarzaniu skóry. Osoba przeprowadzająca zabieg ustawia indywidualne parametry i rozpoczyna pracę w trybie automatycznym. Aplikator wykonuje tzw. przyłożenie – zasysa fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową i doprowadza do jego schłodzenia. Podczas jednej wizyty można dokonać maksymalnie 6 takich przyłożeń. Czy po przeprowadzeniu zabiegu wymagana jest rekonwalescencja? Nie, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć. Istotne jest jednak to, aby nawilżać modelowaną partię ciała. Odpowiednie środki do tego celu zakupisz w klinice medycyny estetycznej Envie.

Podsumowanie

Wydaje Ci się, że kriolipoliza jest dla Ciebie? Świetnie! W takim razie nie zwlekaj, tylko już teraz umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną z kosmetologiem kliniki medycyny estetycznej Envie.