Płaski brzuch to marzenie niejednej kobiety. Pozbycie się oponki jednak wcale nie jest takie proste. Treningi i dieta mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Ta oferuje nam dzisiaj bardzo skuteczne i bezpieczne zabiegi, dzięki którym można uzyskać wymarzony, szczupły brzuch! Jakie metody będą w tym przypadku najskuteczniejsze? Podpowiadamy!

Masz predyspozycje do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie na brzuchu? A może urodziłaś dziecko/dzieci i przez to wygląd Twojego brzucha w Twoich oczach pozostawia wiele do życzenia? Regularnie ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a mimo to oponka w tym obszarze ciała zostaje? Spokojnie, są na to sposoby! W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna ma do zaoferowania bardzo skuteczne, innowacyjne sposoby na pozbycie się tłuszczu z brzuchu. Obawiasz się operacji? Zupełnie nie o to chodzi. Proponujemy Ci zabiegi, które są nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają specjalnej rekonwalescencji. 

Skuteczne sposoby na płaski brzuch

Rzeczywiście pozbycie się oponki z brzucha za pomocą tradycyjnych metod nie jest proste. Tkanka tłuszczowa bardzo często odkłada się właśnie w tych miejscach na ciele i nierzadko dieta czy ćwiczenia po prostu nie wystarczą. Trzeba sięgnąć po bardziej efektywne sposoby (co nie zmienia faktu, że nie warto rezygnować z prowadzenia zdrowego stylu życia). Takie znajdziesz w warszawskiej klinice medycyny estetycznej Envie. To właśnie tutaj możesz skorzystać z palety zabiegów zapewniających poprawę wyglądu brzucha. Dzięki tym metodom skóra w tym miejscu stanie się bardziej jędrna i elastyczna. Jaki konkretnie zabieg wybrać? Warto zaznajomić się z informacjami zawartymi poniżej, by wiedzieć, czym charakteryzuje się dana metoda. W wyborze tej jedynej pomoże lekarz medycyny estetycznej w naszej klinice. Już teraz możesz umówić bezpłatne spotkanie ze specjalistą. Wejdź na stronę internetową kliniki Envie i umów bezpłatną konsultację. Podczas takiego spotkania opowiesz lekarzowi o swoich oczekiwaniach, ten oceni stan skóry i zarekomenduje odpowiednią metodę. To również świetna okazja, by zadać nurtujące Cię pytania. Wykorzystaj to i rozwiej swoje wszelkie wątpliwości. 

Sposób nr 1 – endermologia

Endermologia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w klinice medycyny estetycznej Envie. Trudno się dziwić – to nie tylko sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej z konkretnej partii na ciele, ale też relaksujący masaż podciśnieniowy, który rozluźnia mięśnie. Na czym dokładnie polega endermologia? Zabieg ten uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej w efekcie czego następuje produkcja włókien kolagenowych. Dzięki temu dochodzi do wymodelowania sylwetki – zmniejszają się obwody, cellulit i rozstępy, jak również poprawia się kontur twarzy. Dodatkowo endermologia ma właściwości drenujące – pomaga usunąć toksyny oraz miejscowe złogi tłuszczowe. Zabieg pobudza krążenie i metabolizm. Ten specjalistyczny masaż przeprowadza się innowacyjnym urządzeniem wyposażonym w głowicę składającą się ze specjalnych rolek oraz komory ssącej. Fałd skóry zasysany jest pod ciśnieniem pobudzając tym samym nawet te bardzo głęboko położone warstwy skóry. To Ty decydujesz, która partia ciała ma być poddana zabiegowi endermologii. Jeżeli wybierzesz brzuch, to spodziewaj się świetnych efektów. 

Sposób nr 2 – kriolipoliza

Kriolipoliza często określana jest jako bardzo poważna konkurencja dla popularnej liposukcji czyli zabiegu polegającego na odsysaniu tłuszczu. Tym razem mamy do czynienia z zamrażaniem tłuszczu. Brzmi absurdalnie? A jednak to bardzo skuteczna i zarazem bezpieczna metoda. Została wynaleziona na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Dość szybko trafiła na rynki europejski i amerykański zyskując ogromną popularność. Dzięki tej metodzie możesz doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej nawet o 40 procent! Pamiętaj jednak, że aby uzyskać ostateczne efekty musisz poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Warto jednak być cierpliwym, bo rezultaty określane są jako spektakularne! Kriolipoliza opiera się na zamrażaniu zbędnych komórek tłuszczowych – pod wpływem niskiej temperatury dochodzi do ich rozkładu. To bardzo bezpieczna, bezinwazyjna metoda. W żaden sposób nie ingeruje w skórę, mięśnie czy nerwy. Kriolipoliza może być przeprowadzona na większości stref na ciele, także na brzuchu. W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Może się jednak okazać, że będzie potrzebnych więcej spotkań w gabinecie medycyny estetycznej. Tę liczbę określi lekarz podczas wstępnej konsultacji. 

Sposób nr 3 – emscultping

I kolejna innowacyjna, bezinwazyjna metoda, która bardzo efektywnie modeluje sylwetkę. Tutaj mamy jeszcze dodatkowy atut, mianowicie… budowanie tkanki mięśniowej. Przez to zabieg ten jest wybierany przez profesjonalnych sportowców, ale nie tylko. W emscultpingu wykorzystuje się specjalne urządzenie, które zostało wyposażone w dwa duże aplikatory magnetyczne czyli tzw. stymulatory mięśni. Te doprowadzają do wywołania hiperskurczy na konkretnej partii ciała, np. na brzuchu właśnie. Metoda ta nie jest bolesna, wręcz określana jako relaksująca. Z czego to wynika? Nerwy czuciowe nie mają możliwości wykryć aż tak krótkiego impulsu. Urządzenie działa tylko i wyłącznie na nerw ruchowy. Podczas jednej sesji może dojść do redukcji nawet 19% tkanki tłuszczowej. To świetny wynik, prawda? Czy wiesz, że w trakcie jednej sesji emscultpingu, która trwa od 20 do 30 minut, generowanych jest ponad 20 tysięcy hiperskurczy? Można to porównać do wykonania takiej samej liczby przysiadów czy brzuszków. Osiągnięcie takich efektów bez emscultpingu nie byłoby możliwe! Na rynku medycyny estetycznej nie znajdziesz drugiej tak efektywnej metody. Sprawdź emscuplting i tym samym zredukuj tkankę tłuszczową na swoim brzuchu oraz zbuduj bardziej widoczne mięśnie. Kaloryfer bez wysiłku? Tak, to możliwe! Do tego dochodzą też inne korzyści – zmniejszenie rozstępu mięśni prostych brzucha oraz poprawa wytrzymałości. 

Sposób nr 4 – nici liftingujące PDO

Klinika medycyny estetycznej Envie oferuje również zabiegi tzw. hi-tech czyli z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jedną z metod tej dziedziny są tzw. nici liftingujące PDO. Brzmi dosyć skomplikowanie, a tak naprawdę zabieg jest dość prosty, co nie oznacza, że mało efektywny. Wręcz przeciwnie – przynosi wręcz spektakularne efekty! Na czym polega ta metoda? Chodzi o wszczepienie pod skórę rozpuszczalnych nici liftingujących zwanych także nićmi PDO. Nici te stopniowo się rozpuszczają stymulując jednocześnie syntezę kolagenu, fibroblastów oraz angiogenezę. Efektem tego jest o wiele bardziej gładka i promienna skóra. Nici liftingujące poprawiają wygląd twarzy, np. sprawiając, że skóra staje się bardziej jędrna, unoszą policzki, pomagają odzyskać świeże spojrzenie w przypadku opadającej powieki, redukują zmarszczki czy usuwają worki pod oczami. A jakie rezultaty można osiągnąć nićmi PDO w przypadku ciała? Lepsza elastyczność skóry, wysmuklone konkretne partie ciała (np. brzuch), redukcja cellulitu i rozstępów i wiele, wiele innych. Całkowite rozpuszczenie nici trwa około 200 dni. 

Płaski brzuch bez wyrzeczeń

Jak widzisz istnieje wiele metod, które pomogą Ci osiągnąć płaski brzuch w krótkim czasie i bez większego wysiłku. Umów się na bezpłatną wizytę z lekarzem kliniki medycyny estetycznej Envie i zaplanuj zabieg lub serię zabiegów. Wkrótce możesz cieszyć się brzuchem bez oponki. Serdecznie zapraszamy do Envie!