“Dłonie są wizytówką każdej kobiety” – zdanie to może wydawać się oklepane, ale nie da się ukryć, że jest w nim bardzo dużo prawdy. Niestety to właśnie ta część ciała szybko ulega procesom starzenia. Nie oznacza to jednak, że wyglądu dłoni nie można poprawić i to bardzo szybko i efektywnie. Sprawdź!

Warto zadbać o dłonie – w końcu codziennie wystawiamy je na szeroki widok. Nie jest to jednak takie proste. Ze względu na pracę, stosowanie detergentów, częsty kontakt z klimatyzacją, wodą czy słońcem, dłonie szybko ulegają procesom starzenia. Pojawia się na nich mnóstwo zmarszczek, napięcie się zmniejsza i przybywa przebarwień. A od tego już niedaleka droga do spadku samooceny. Nie ma sensu jednak wstydzić się dłoni, ani co często za tym idzie – ich ukrywać. Medycyna estetyczna ma dzisiaj do zaoferowania mnóstwo bardzo efektywnych zabiegów, które przywrócą dłoniom młodzieńczy wygląd. 

10 domowych sposobów na pielęgnację dłoni

Pamiętaj, że tylko dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym (w tym medycyny estetycznej) jesteś w stanie diametralnie zmienić wygląd dłoni. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od tego czy zdecydujesz się na skorzystanie z jakiejś fachowej metody czy nie, powinnaś odpowiednio pielęgnować dłonie na co dzień. Jak to robić? Oto 10 przydatnych porad:

  1. Stosuj często krem do rąk – wybierz sprawdzony produkt o dobrym składzie. Pamiętaj, aby przed nałożeniem specyfiku umyć ręce.
  2. Zimą zakładaj rękawiczki – to bardzo ważne! Ten sposób unikniesz przesuszenia dłoni.
  3. W lecie stosuj kremy z filtrem – to bardzo dobre zabezpieczenie przed potencjalnymi przebarwieniami.
  4. Do sprzątania zakładaj rękawiczki ochronne, szczególnie jeśli stosujesz silne detergenty, ale nie tylko.
  5. Dbaj o dłonie przez cały rok, a nie tylko gdy szczególnie narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (np. zimą).
  6. Raz w tygodniu stosuj peeling, aby złuszczyć martwy naskórek. Kremy będą się lepiej wchłaniać, a co za tym idzie – efektywniej działać.
  7. Stosuj maseczki do dłoni – sporo tego typu produktów znajdziesz w drogeriach.
  8. Kosmetyki dobieraj do swoich potrzeb, np. dłoni bardzo suchych.
  9. Podczas gotowania, szczególnie z zastosowaniem ostrych przypraw, również stosuj rękawiczki ochronne.
  10. Unikaj manicure hybrydowego, a jeśli nie możesz z niego zrezygnować, stosuj filtry – to zabezpieczy Cię przed szkodliwym promieniowaniem lampy. 

Zabiegi medycyny estetycznej na dłonie

Mezoterapia igłowa na ratunek dłoniom

Bardzo dobrym zabiegiem, który poprawi wygląd skóry dłoni, jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Specjalista, stosujący tę metodę, ma możliwość dobrania odpowiedniego preparatu z aktywnymi substancjami, które pomogą wygładzić skórę oraz ją nawilżyć. 

Na czym polega zabieg? Pod skórę podaje się odpowiednio dobrany do potrzeb pacjentki preparat (nazywany często koktajlem do mezoterapii). Często zawiera on kwas hialuronowy, witaminy czy peptydy. By mezoterapia igłowa zapewniła satysfakcjonujące efekty, warto wykonać około 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Zaleca się, po skończonej terapii, profilaktyczne zabiegi co 2-3 miesiące.  

sposoby_na_gladkie_dlonie

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej w Envie Clinic

Kwas hialuronowy – hit medycyny estetycznej

Na pewno słyszałaś już o wspaniałym działaniu kwasu hialuronowego. Ten świetnie sprawdzi się w procesie odmłodzenia skóry dłoni. Zapewni jej nawilżenie oraz napięcie. Pomoże też wygładzić zmarszczki i przywróci wygląd sprzed lat. Kwas hialuronowy to bardzo bezpieczna dla organizmu substancja – naturalnie bowiem znajduje się w naszym ciele. 

Kwas hialuronowy podaje się za pomocą strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Zabieg nie sprawia bólu (jednak w przypadku pacjentek z niskim progiem nakłada się krem znieczulający). Specjalista wprowadza pod skórę substancje aktywne, których podstawą jest wspomniany kwas. Wystarczy jeden zabieg, aby już po kilku tygodniach zobaczyć efekty. Te utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie można powtarzać zabieg. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w Envie Clinic

Osocze bogatopłytkowe – odmłodzenie bez skalpela

Oto kolejna, bardzo nowatorska i skuteczna, metoda odmłodzenia dłoni. Dzięki niej usuniesz zmarszczki, bez efektu naciągnięcia skóry i jak to zwykle w medycynie estetycznej bywa – bez skalpela. 

Terapia osoczem bogatopłytkowym, bo o nim właśnie mowa, nazywana jest także wampirzym liftingiem. Osocze to specjalnie przygotowany preparat krwiopochodny, w którym zawiera się także… krew pacjentki. Spokojnie – brzmi groźnie, ale to bardzo bezpieczna oraz bezbolesna metoda. Osocze bogatopłytkowe to regenerująca substancja, która zawiera dużo płytek krwi oraz czynników wzrostu. Świetnie aktywizuje i nadaje tempo procesom regeneracyjnym. 

Zabieg polega na podaniu osocza bogatopłytkowego pod skórę. W ten sposób dochodzi do procesu wymuszania na komórkach macierzystych podziałów komórkowych. Następuje także stymulacja fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej produkujących kolagen. Podczas terapii następuje także proces angiogenezy, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Efekty widać już po jednym zabiegu. Utrzymują się około pół roku. Zabieg można powtarzać. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Envie Clinic

Dermapen – szybkie odmłodzenie dłoni

Dermapen to nie tyle nazwa zabiegu co urządzenia stosowanego w gabinetach medycyny estetycznej. Specjalista wprowadza, za jego pomocą, pod skórę pacjenta substancje czynne, które mają na celu odmłodzić dłonie. Podstawą zabiegu jest automatyczne nakłuwanie skóry za pomocą pulsujących igieł. Okazuje się, że Dermapen może wykonać nawet 1920 nakłuć na sekundę! Tak wiele iniekcji doprowadza do powstania mikrourazów, które pobudzają skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych. Fibroblasty zostają zaktywizowane, zwiększa się także produkcja kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za regenerację skóry. 

W efekcie działania Dermapenu skóra na dłoniach wygląda młodzież, znikają zmarszczki, a nawet blizny. Skóra staje się mniej zwiotczała. Zabieg z wykorzystaniem Dermapenu jest bardzo bezpieczny – ryzyko wystąpienia przy nim alergii jest minimalne. Satysfakcjonujące rezultaty widać już po jednym zabiegu. Mogą utrzymać się nawet kilka lat!

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z wykorzystaniem Dermapenu w Envie Clinic

Młodsze dłonie w Envie Clinic

mezoterapia_iglowa_na_dlonie

Pamiętaj, aby wybierać sprawdzone miejsce, w którym poddasz się zabiegowi medycyny estetycznej. Do renomowanych placówek zaliczamy kliniki Envie, których na mapie Polski jest już 6. To właśnie tutaj przed skorzystaniem z jakiegokolwiek zabiegu przeprowadzana jest wstępna (bezpłatna) konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą. Ten przeprowadzi wywiad medyczny, oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednią metodę.
Umów się już dziś!