Jak wyszczuplić uda? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Rzeczywiście to właśnie w tym miejscu tkanka tłuszczowa szczególnie się odkłada i często jest odporna na dietę i ćwiczenia. Nie oznacza to jednak, że nie można pozbyć się problemu (albo przynajmniej znacznie go zmniejszyć). Podsuwamy kilka rozwiązań – kilka z nich naprawdę skutecznych, które nie wymagają większego zaangażowania z Twojej strony. 

🎥 Zobacz wideo: Jak się pozbyć cellulitu?

Dlaczego tkanka tłuszczowa odkłada się na udach?

Dlaczego to właśnie na udach tkanka tłuszczowa odkłada się szczególnie? Przyczyn nie trzeba daleko szukać. Główne powody to żeńskie hormony płciowe i predyspozycje genetyczne. Tkanka tłuszczowa gromadzi się u kobiet szczególnie w okolicach bioder, pośladków, czasem ramion i właśnie ud. Ta ma służyć kobiecie, gdy w sytuacji głodu lub w ciąży. Nieźle to natura wymyśliła, prawda? Naddatek tkanki tłuszczowej w udach ma nas ratować w trudnych czasach. Natura jednak nie przewidziała, że nadejdzie okres dobrobytu, gdzie raczej mało kto będzie martwił się o długotrwały głód. Pojawia się inny problem – jak zmniejszyć obwód ud? 

Dieta przede wszystkim

Oczywiście najważniejsze to trzymać odpowiednią dietę. Jeżeli będziesz w deficycie kalorycznym (czyli będziesz przyjmować codziennie nieco mniej kalorii, niż potrzebuje Twój organizm), to tkanka tłuszczowa będzie zmniejszać się nie tylko na udach, ale też na innych częściach ciała. Niestety to właśnie z tej newralgicznej części ciała może “schodzić” oporniej niż np. (niestety) z biustu. Spore uda często wynikają ze specyficznego trybu życia, który w dzisiejszych czasach często prowadzimy, mianowicie siedzącego trybu życia, małej aktywności fizycznej czy diecie, w której ważną rolę odgrywają przetworzone, mocno słone i słodkie produkty. 

Po dietę spersonalizowaną pod nasze potrzeby warto udać się do dietetyka. Lepiej nie korzystać z monodiet czy oczyszczających detoksów. Grożą wyniszczeniem organizmu, wilczym napadem głodu (i w rezultacie efektem jo-jo) czy zaburzeniami odżywiania. Wystarczy niewielki deficyt (200-300 kalorii), aby bez wysiłku efektywnie schudnąć. Ważne, niezależnie od tego czy chcesz zrzucić nieco kilogramów czy nie, aby przyjmować codziennie odpowiednią ilość płynów. 2-3 litry wody to wartość optymalna, choć w upały zaleca się nawet więcej. Zapominasz pić wodę? Skorzystaj z dostępnych aplikacji przypominających.

Ćwiczenia na wyszczuplenie ud

W wyszczupleniu, a właściwie wymodelowaniu ud pomogą ćwiczenia. Te szczególnie skuteczne to przede wszystkim przysiady, nożyce, wykroki czy skoki na skakance. Warto również uskuteczniać regularnie dłuższe spacery, bieganie (nawet slow jogging) czy jazdę na rowerze. Warto, by aktywność fizyczną realizować systematycznie, najlepiej codziennie albo 3-4 razy w tygodniu. Tylko wtedy zapewni nam pożądane efekty. Będą to nie tylko lepiej wyglądające uda, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie i stan zdrowia. 

Medycyna estetyczna – szczupłe uda bez wysiłku

Czasem nawet zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne nie zapewnią nam takich ud, jak sobie wymarzyłyśmy. Warto skorzystać z medycyny estetycznej. Ta oferuje dzisiaj wiele skutecznych sposobów na wyszczuplenie ud i to bez większego wysiłku. Sprawdź najbardziej efektywne metody.

Lipoliza iniekcyjna

Ta bardzo często mylona jest z liposukcją. Jednak to dwa zupełnie różne od siebie zabiegi. Liposukcja to zabieg bardzo inwazyjny ze względu na chirurgiczny charakter. Opiera się na nacięciu skóry i wprowadzeniu igły ssącej do tkanki tłuszczowej i odessaniu nadmiaru tłuszczu z konkretnych partii ciała, takich jak np. uda. Rzeczywiście uda zostają wyszczuplone, ale po operacji mogą zostać nieestetyczne zniekształcenia. Poza tym to jednak zabieg chirurgiczny, a więc wymagający odpowiedniego przygotowania i rekonwalescencji.

Lipoliza jest zabiegiem bezinwazyjnym i co za tym idzie – znacznie bezpieczniejszym. Podczas stosowania tej metody dochodzi do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej poprzez podanie do ciała substancji opierających się na wyciągu z soli. Dzięki temu nadmiar tłuszczu zostaje rozpuszczony i wydalony przez organizm. Finalnie skóra obkurcza się i wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie. 

Warto jednak pamiętać, że lipoliza dedykowana jest osobom raczej szczupłym, które nie mają większych problemów z utrzymaniem wagi (np. dlatego, że zdrowo się odżywiają i regularnie trenują), ale borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu na ciele, np. na udach. 

Nie oznacza to jednak, że osoby z nadwagą mogą zapomnieć o tej metodzie. Kwalifikację do zabiegu ostatecznie przeprowadzi specjalista, który oceni sens tej metody w konkretnym przypadku. 

Sprawdź więcej informacji o lipolizie iniekcyjnej

Endermologia

Masaż podciśnieniowy bardzo efektywnie oddziału na tkankę łączną skóry. Stosuje się go również w przypadku ud. Przyspiesza przemianę materii oraz aktywuje proces usuwania komórek tłuszczowych. W efekcie złogi tłuszczu zostają rozbite. Obwody ud zmniejszają się, podobnie jak cellulit czy rozstępy. Endermologia wykonywana jest w Envie Clinic specjalnym urządzeniem Endermo SPEC, które składa się ze specjalnych rolek oraz komory ssącej. Intensywność działania sprzętu dopasowywana jest do pacjentki. Endermologia wpływa też pozytywnie na samopoczucie – uwalnia endorfiny

Dowiedz się więcej o zabiegu endermologii w Envie Clinic

endermologia_szczuple_uda

EM SPEC – emsculpting

Ta innowacyjna, nowoczesna metoda nie tylko modeluje sylwetkę, ale nawet buduje mięśnie. Dlatego wybierana jest również przez sportowców. Podstawę działania zabiegu stanowi urządzenie wyposażone w dwa duże aplikatory magnetyczne, tzw. stymulatory mięśni, które wywołują hiperskurcze na danej partii ciała, np. na udach właśnie. Zabieg nie jest bolesny, wręcz przeciwnie – zapewnia relaks i komfort. Zabieg trwa do 30 minut. Podczas jednej sesji generowanych jest ponad 20 tysięcy hiperskurczów. Wyobrażasz sobie wykonać taką liczbę przysiadów w pół godziny? Byłoby to niemożliwe. W medycynie estetycznej jednak, jak widać, dzieją się cuda! Podczas jednego zabiegu możesz zgubić z ud aż do 19% tkanki tłuszczowej.

Sprawdź więcej szczegółów na temat EM SPEC

Kriolipoliza

Jak pozbyć się skutecznie tkanki tłuszczowej z ud? Zamrozić ją! Brzmi abstrakcyjnie, ale już wiemy, że w medycynie estetycznej dzieją się rzeczy wręcz niebywałe (najważniejsze, że są też skuteczne i bezpieczne). Kriolipoliza to odchudzający zabieg polegają na zamrożeniu tłuszczu. Takie działanie skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Metoda ta realizowana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które zasysa fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową i schładza go. Efekty w postaci znacznie szczuplejszych ud, wygładzonej i jędrniejszej skóry, zauważalne są szczególnie po kilku miesiącach od rozpoczęcia serii zabiegów. 

Kriolipoliza  w Envie Clinic

Pakiet Szczupłe Uda w Envie Clinic

Chcesz osiągnąć szczupłe i jędrne uda w 5 tygodni? Skorzystaj z pakietu Szczupłe Uda w Envie Clinic. Pakiet Szczupłe uda obejmuje w sumie 9 zabiegów, które realizuje się na przestrzeni 5 tygodni. Wszystkie zabiegi oraz ich częstotliwość wykonywania zostały dobrane pieczołowicie przez specjalistów Envie. Dzięki temu masz gwarancję, że zobaczysz wspaniałe efekty. Sprawdź, o jakie zabiegi chodzi i poznaj detale jednego z naszych najpopularniejszych pakietów.

Pakiet – Szczupłe Uda – Envie Clinic

Jak widzisz osiągnięcie celu w postaci szczupłych ud jest możliwe. Zdrowo się odżywiaj, regularnie się ruszaj i skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej, a Twoje marzenia się spełnią. Do zobaczenia w Envie Clinic!