Wybierz klinikę Aby kontynuować, wybierz miasto, w którym chcesz skorzystać z naszych usług.
Likwidacja blizn/rozstępów - Envie Clinic

Likwidacja blizn/rozstępów

Rozstępy i blizny na ciele często nie wyglądają estetycznie i tym samym są zmorą wielu kobiet. Tego typu defekty można i warto zaakceptować, ale warto też pomyśleć o ich likwidacji. Eliminacja domowymi sposobami raczej się nie powiedzie. Warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, np. mikronakłuwanie, Picolaser, FraxelCO2 czy nici liftingujące. To nowoczesne metody, które przywrócą świetny wygląd skóry bez uciążliwych blizn i rozstępów.

ZAMAWIAM ROZMOWĘ

Dostępne zabiegi

zabieg

Picolaser

Zabieg usuwa tatuaże, zmiany pigmentowe, blizny potrądzikowe oraz redukuje zmarszczki.

od 249 PLN
Więcej arrow-forward
zabieg

Laser Frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowatorska technologia odmładzająca skórę, wygładzająca zmarszczki oraz blizny.

od 200 PLN
Więcej arrow-forward

Skuteczna likwidacja blizn i rozstępów - jaki zabieg wybrać?

Zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się blizn i rozstępów? Osiągnięcie takiego efektu domowymi sposobami najprawdopodobniej nie będzie możliwe. Trzeba wytoczyć cięższe działo, czyl zabiegi medycyny estetycznej. Do tego typu sposobów na ulepszenie wyglądu przekonuje się coraz więcej osób. I słusznie! W końcu to nie tylko efektywne metody, ale też bezpiecznie i coraz bardziej przystępne cenowo! Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać, by blizny i rozstępy odeszły w niepamięć? Przedstawiamy dostępne, skuteczne i bezpieczne sposoby.

Rozstępy oraz blizny są bardzo trudne do usunięcia, głównie dlatego, że zlokalizowane są w głębokich warstwach skóry. Wiele kobiet próbuje je zredukować stosując masaże, peelingi, silne nawilżanie czy stosowanie preparatów regenerujących. Trzeba jednak powiedzieć szczerze, że ich całkowite wyeliminowanie za pomocą tego typu działań nie jest możliwe. Tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i jej skuteczne zabiegi, które naprawdę mogą pokonać blizny i rozstępy. 

Mikronakłuwanie

Dermapen to bardzo efektywny i bezpieczny sposób stosowany w mikronakłuwaniu skóry. Podczas tego rodzaju zabiegu dochodzi do stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych, które zachodzą w skórze. W tej metodzie wykorzystuje się pulsujące igły, co pozwala na skuteczne dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Efekt? Intensywna stymulacja fibroblastów. Po kontrolowanym mikronakłuwaniu powstają niewidoczne gołym okiem mikroukrazy skóry, które wykorzystując naturalne zdolności organizmu, doprowadzają do indukcji kolagenu. Tym samym skóra stymulowana jest do odnowy. Mikronakłuwanie pomaga w pozbyciu się blizn i rozstępów, ale także poprawia odżywienie skóry, jej gęstość i elastyczność czy zmniejsza pory skórne. 

Picolaser – wiązka światła, która leczy

Picolaser to tzw. laser pikosekundowy, który doskonale nadaje się do likwidacji bardzo nieestetycznie wyglądających blizn czy rozstępów. Wiązka lasera bardzo dokładnie i w sposób kontrolowany dociera do uszkodzonej tkanki pobudzając w ten sposób jej naturalne procesy naprawcze. W zabiegu z Picolaserem wykorzystuje się tzw. technologię fotomechaniczną. Dzięki temu nie dochodzi do przegrzania się skóry. Specjalista wykonujący całą procedurę działa tylko ultrakrótkim impulsem. Tym samym dochodzi do pobudzania włókien kolagenowych, które odbudowują strukturę skóry. Zastosowanie Picolasera nie wymaga rekonwalescencji. 

Nici liftingujące PDO – likwidacja blizn i rozstępów dzięki rozpuszczalnym niciom

Zabieg tego typu polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici liftingujących. Te rozpuszczają się stymulując syntezę kolagenu, fobroblastów oraz angiogenezę. Efekty? Jest ich całe mnóstwo! Warto wspomnieć m.in. o likwidacji blizn i rozstępów, jednak oczekiwanych rezultatów może być znacznie więcej, np.:

– bardziej jędrna skóra,
– uniesione policzki,
– zmniejsze zmarszczki,
– lifting czoła,
– poprawa wyglądu opadających brwi,
– brak worków pod oczami,
– brak fałdu podbródkowego czy fałdu skóry na policzku,
– usunięcie przebarwień.

Syntetyczne włókna, z których składają się nici PDO, rozkładają się do około 200 dni.

Fraxel CO2 – nowatorska technologia laserowa, która pomoże zlikwidować blizny i rozstępy

Szukasz idealnego sposobu na pozbycie się blizn i rozstępów? Być może należy do nich Fraxel CO2. To nowatorska technologia z zastosowaniem lasera, która odmładza skórę oraz doskonale wygładza zmarszczki oraz blizny. Fraxel CO2 to laser światłowodowy wykonany z włókna szklanego. Wytwarz strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, które zostają równomiernie rozprowadzone po skórze za pomocą specjalnej głowicy. Wiązka światła pochłaniana jest przez tkanki sprawiając, że dochodzi do “wymiany” starej skóry na nową. Tym samym likwidacji ulegają blizny i rozstępy,ale też zmarszczki. Efekty utrzymują się bardzo długo!

Jak skutecznie pozbyć się blizn oraz rozstępów? Jak widzisz do wyboru masz sporo zabiegów medycyny estetycznej. Wraz z lekarzem, podczas darmowej wizyty konsultacyjnej, na pewno dobierzesz metodę idealną dla siebie. 

Twój koszyk