Szukasz skutecznego sposobu na zwalczenie cellulitu? Chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w konkretnym miejscu na ciele? A może zależy Ci na ujędrnieniu skóry? Wybierz endermologię! Po ilu zabiegach można zauważyć efekty? Sprawdź szczegóły.

Wiele kobiet zmaga się ze znienawidzoną “pomarańczową skórką”. Tę bardzo trudno zwalczyć domowymi sposobami, podobnie jak nagromadzoną tkankę tłuszczową na udach, pośladkach czy ramionach. Oczywiście zbilansowana dieta to podstawa, podobnie jak regularna aktywność fizyczna. Jednak to może nie wystarczyć, dlatego warto sięgnąć po skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nim jest endermologia. 

To rodzaj masażu podciśnieniowego, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – jest bardzo skuteczny! Trzeba jednak pamiętać, że rzadko kiedy jeden zabieg zapewnia spektakularne efekty. Należy się liczyć z co najmniej kilkoma wizytami w gabinecie medycyny estetycznej. 

Endermologia – na czym polega?

Na czym dokładnie polega endermologia? To bardzo precyzyjny masaż mechaniczny połączony z równoczesnym podciśnieniem, przez co silnie oddziałuje oraz stymuluje tkankę łączną skóry oraz tkankę tłuszczową. Dzięki podciśnieniu udaje się przyspieszyć metabolizm do spalania tkanki tłuszczowej, a organizm do produkcji włókien kolagenowych.

Zabieg przeprowadzany jest specjalistycznym urządzeniem wyposażonym w głowicę aparatu, który zasysa skórę za pomocą podciśnienia. Specjalista przeprowadzający zabieg steruje głowicą komputerowo. Dodatkowo sprzęt posiada niezależnie pracujące dwie rolki oraz komorę ssącą. W większości gabinetów czy to kosmetycznych czy medycyny estetycznej pacjent na czas zabiegu musi mieć na sobie specjalny kombinezon zabezpieczający skórę przed uszkodzeniem. W Envie Clinic stosujemy EndermoSPEC. To ultranowoczesny sprzęt, który jest bardzo skuteczny, a jednocześnie delikatny dla skóry. To oznacza, że pacjenci nie muszą zakładać kombinezonu. Specjalista nakłada na skórę wyłącznie dobrej jakości oliwkę, po której głowica urządzenia przesuwa się bardzo sprawnie zapewniając komfort osobie poddającej się zabiegowi. 

Scenariusz samego zabiegu endermologiii jest dość prosty. Specjalista przykłada głowicę urządzenia w konkretne, wcześniej ustalone, miejsca na ciele. Dzięki temu powstaje fałda skórna przypominająca falę. Gdy wchodzi pomiędzy rolki jest masowana bardzo intensywnie z dwóch stron, tym samym pobudzając głębokie warstwy skóry. 

Jak intensywny jest masaż podciśnieniowy. Prawidłowa odpowiedź brzmi: to zależy. Siła urządzenia dopasowywana jest do partii ciała (w przypadku ud bardziej intensywna niż w przypadku twarzy) i progu bólu pacjenta. 

Endermologia – ile zabiegów?

By zauważyć naprawdę spektakularne efekty (jędrniejsza skóra, zredukowany cellulit, wyszczuplone uda i pośladki itp.), to trzeba będzie na pewno wykonać więcej niż jeden zabieg. Nie oznacza to jednak, że efektów nie można zauważyć już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Już jeden zabieg pomaga zniwelować obrzęki oraz zastoje na skórze. Masz tendencje do gromadzenia się wody w organizmie? Świetnie – już po pierwszym spotkaniu z kosmetologiem zauważysz różnice w obwodach na ciele. Skóra będzie też znacznie gładsza w dotyku. 

Ile zabiegów jest potrzebnych, aby całkowicie (lub przynajmniej znacznie) pozbyć się tkanki tłuszczowej na ciele? I znowu odpowiedź brzmi: TO ZALEŻY. Zabiegi dobierane są indywidualnie pod pacjenta – jego stan skóry, preferencje i inne osobliwe cechy. Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i patrzeć pozytywnie – być może już kilka zabiegów przyniesie oczekiwane rezultaty. 

endermologia_efekty_promocja_zabiegi_gratis

🎁 SKORZYSTAJ Z PROMOCJI 5+1 ZABIEG GRATIS! 🎁

Endermologia na konkretne partie ciała

Zależy Ci na wyszczupleniu tylko ud, pośladków albo ramion? Endermologia to bardzo dobry wybór! Dietą nie jesteś w stanie zrzucić tkanki tłuszczowej z konkretnej partii. Mogą Ci pomóc w tym ćwiczenia, ale nie jest to jednak w stu procentach efektywne rozwiązanie. 

Zawsze miałam dość szczupłą sylwetkę. Smukłe ramiona, płaski brzuch, ładne plecy. Niestety sporo tkanki tłuszczowej zbierało mi się zawsze w pośladkach. To zawsze był mój ogromny kompleks. Próbowałam różnych diet, ale zawsze chudłam całościowo, co w pewnym momencie wyglądało dziwnie – ramiona bowiem stawały się jeszcze cieńsze, a pośladki nadal pozostawały sporych rozmiarów. Do tego ten okropny cellulit właśnie w dolnych partiach. Zapisałam się nawet na treningi personalne, ale trenerzy wprost mówili, że mogę wiele zdziałać, ale nigdy nie osiągnę w stu procentach szczupłych pośladków. Taka budowa ciała. Endermologia okazała się strzałem w dziesiątkę. Udało się pozbyć sporo tkanki tłuszczowej, dodatkowo cellulit nie jest już prawie widoczny. I to wszystko po zaledwie 10 zabiegach. Niesamowite! – Klara, 37 lat

Endermologia a zdrowy tryb życia

Pamiętaj jednak, że endermologia, choć bardzo skuteczna, “lubi się” ze zdrowym stylem życia. Jeżeli odżywiasz się prawidłowo, pijesz dużo wody i regularnie się ruszasz – szybciej zauważysz efekty i dłużej też będziesz cieszyć się rezultatami. Potwierdza to sporo opinii, m.in.:

– Uwielbiam sport. Od lat regularnie uczęszczam na zajęcia fitness. Kocham też basen i spacery. Mimo to odkąd pamiętam zmagam się z cellulitem. Gdy dowiedziałam się o endermologii, to pomyślałam, że to zabieg idealny dla mnie! Od razu zapisałam się na konsultację do Envie Clinic i dość szybko przystąpiłam do regularnych wizyt. Już po pierwszych trzech widziałam świetne efekty – pomarańczowa skórka stała się rzeczywiście mniej widoczna. Specjalista, który przeprowadza moją terapię endermologii, twierdzi, że to dzięki temu, że prowadzę zdrowy tryb życia. Widzicie? Warto 🙂 – Kasia, 34 lata. 

By efekty endermologii utrzymały się jak najdłużej i były jeszcze bardziej widoczne, warto zastosować się do ważnego zalecenia. – Po wyjściu z gabinetu najlepiej od razu wykonać trening – twierdzi specjalista Envie Clinic – Nie chodzi o to, aby wyciskać siódme poty na siłowni. Wystarczy wycieczka rowerowa, taniec, albo po prostu dłuższy spacer. To pobudzi organizm do jeszcze bardziej intensywnego spalaniu tłuszczu

Zabiegi endermologii – jak często?

Liczba zabiegów to jedno. Ważna jest również częstotliwość ich wykonywania. Specjaliści zalecają około 2-3 spotkań w gabinecie medycyny estetycznej w tygodniu. Dla wielu osób to bardzo dużo. Z drugiej strony pamiętaj, że do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów najprawdopodobniej potrzebujesz około 10 zabiegów. Zatem tylko miesiąc będzie dzielił Cię od upragnionych efektów. A to bardzo mało! Uwierz, że nie znajdziesz innej tak skutecznej i jednocześnie bezpiecznej metody. 

Endermologia – umów się już dziś!

Masz więcej pytań o endermologię? Zastanawiasz się, ile zabiegów będzie potrzebnych w Twoim przypadku? Spotkaj się ze specjalistą Envie Clinic. Konsultację umówisz za darmo TUTAJ. Podczas wizyty w klinice rozwiejesz swoje wątpliwości na temat zabiegu. Specjalista upewni się również, czy w Twoim przypadku nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Do zobaczenia w Envie Clinic!