Jak skutecznie pozbyć się “oponki” z brzucha i tzw. “boczków”? Gdy tradycyjne metody zawodzą, warto sięgnąć po innowacyjny sposób – emsculpting!

Od dawna dbasz o zdrową, zbilansowaną dietę, chudniesz albo pilnujesz utrzymania prawidłowej wagi, do tego ćwiczysz licząc na wymodelowanie sylwetki szczególnie w “strategicznych” miejscach, takich jak uda, brzuch czy pośladki? Rzeczywiście zgubienie tłuszczu w konkretnym miejscu na ciele jest bardzo trudne. Samą dietą nie da się zniwelować otłuszczenia w jednej sferze sylwetki, treningi zaś może i przyniosą efekt, ale trwa to bardzo długo i też nie zawsze się udaje. A może po prostu od dawna marzysz o pięknym ciele, ale siłownia i regularne, wykańczające treningi nie są dla Ciebie? W obydwu przypadkach rozwiązaniem może okazać się nowoczesna metoda, która na dobre zagościła już do oferty wielu klinik medycyny estetycznej. Emsculpting, bo nim mowa, to nowa, bezinwazyjna technologia, która nie tylko modeluje sylwetkę, ale także… buduje mięśnie. Odbiorcami emsculptingu są zatem nie tylko osoby, które marzą o pięknie wyrzeźbionym ciele bez nadmiaru tkanki tłuszczowej. Coraz częściej są to również sportowcy, którym zależy na rozbudowie tkanki mięśniowej. 

Emsculpting – modelowanie sylwetki bez skalpela

Na czym opiera się działanie metody emscultpingu? To bezinwazyjna, innowacyjna technologia, w której wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie wyposażone w dwa duże aplikatory magnetyczne, nazywane inaczej stymulatorami mięśni. Te wywołują tzw. hiperskurcze na wybranej przez pacjenta partii ciała. Najczęściej są to uda, brzuch lub pośladki. Nic dziwnego – to przecież właśnie z tych stref na ciele trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej (nierzadko mimo intensywnych treningów i prawidłowej diety obfitej w warzywa, owoce i wodę). Wiele osób interesujących się tą metodą mającą na celu wyrzeźbienie sylwetki zastanawia się, czy jest to bolesne. Zdecydowanie nie. Działanie aparatu nie tylko nie sprawia bólu, ale… bardzo relaksuje. Z czego to wynika? Nerwy czuciowe nie są w stanie wykryć tak krótkiego impulsu. Aparat emsculptingu działa tylko na nerw ruchowy. Po zabiegu pacjent nie czuje zakwasu, ewentualnie lekkie zmęczenie. Nie trzeba jednak poddawać się żadnej rekonwalescencji – od razu można wrócić do swojego codziennego życia. Dlaczego mogą pojawić się delikatne zakwasy? Podczas jednej sesji emsculptingu, która trwa od 20 do 30 minut generuje się około… 20 tysięcy hiperskurczy. By dobrze zobrazować skalę porównamy to do wykonywania brzuszków albo przysiadów. Wyobrażasz sobie zrobić tyle ćwiczeń (20 tysięcy!) w około 20-30 minut? Emsculpting nie ma sobie równych – na rynku nie ma innej, podobnej metody. Żaden inny zabieg nie jest w stanie stymulować mięśni na takim poziomie. Oprócz gubienia tkanki tłuszczowej, następuje również budowa mięśni – te rosną oraz zagęszczają się.  

Emsculpting – efekty po zabiegu

Porozmawiajmy jeszcze chwilę o efektach, bo przecież to one najbardziej interesują pacjentów klinik medycyny estetycznej. Podczas jednego zabiegu można zredukować tkankę tłuszczową nawet do 19 procent! Obwód w talii może zaś zmniejszyć się nawet do 4 centymetrów. To jeszcze nie wszystko. Metabolizm tłuszczu może wzrosnąć nawet kilkukrotnie! A jak to wygląda na poszczególnych partiach ciała? Jeżeli zależy Ci na “dopracowaniu” brzucha to możesz liczyć na znaczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz zdecydowanie bardziej widoczne mięśnie. Tak, tak. Emscuplting to świetny sposób na zyskanie “kaloryfera” na brzuchu. Jeżeli zaś zmagasz się z rozstępem mięśni prostych brzucha to emsculpting również jest dla Ciebie – pomoże zmniejszyć rozstęp oraz poprawi wytrzymałość mięśni. A jak metoda ta działa na pośladki? Doskonale! Podnosi je (bardzo oczekiwany efekt u pań), zmniejsza efekt obwisłych pośladków, redukuje obwody i co bardzo ważne – buduje mięsień pośladków. Marzyłaś o pośladkach brazylijskich? Emscultping pomoże Ci osiągnąć ten efekt. Urządzenie do emsculptingu często stosowane jest również na uda. Pomaga zredukować cellulit, znacząco ujędrnia skórę oraz buduje mięśnie. I wreszcie ramiona – metoda ta pomaga zmniejszyć uciążliwe “pelikany”, rozbudowuje mięśnie bicepsa i tricepsa oraz tradycyjnie w tym przypadku – redukuje tkankę tłuszczową.  

Emscultping – dla kogo?

Emscultping to świetna metoda rekomendowana przede wszystkim osobom, które marzą o pięknie wyrzeźbionej sylwetce, ale nie są w stanie samodzielnie osiągnąć tego efektu, albo po prostu… nie mają na to czasu i ochoty. Zabieg dedykowany jest także sportowcom. Emscultping rozbudowuje mięśnie oraz ma właściwości relaksujące/odprężające. Nic dziwnego zatem, że klientami klinik medycyny estetycznej oferującej tę metodę, są coraz częściej kulturyści czy osoby ze świata fitness. Jakie dokładnie są wskazania do emsculptingu? Oto one:

  • osłabione mięśnie ze względu na wiek,
  • zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała, głównie na udach, brzuchu czy pośladkach,
  • rozstępy mięśni prostych (np. po porodzie),
  • nieregularna skóra na pośladkach lub brzuchu (np. efekt po zabiegu liposukcji),
  • słabe mięśnie nieprzygotowane do intensywnego wysiłku fizycznego.

Jak wygląda zabieg emsculptingu?

Jak przebiega zabieg emscultpingu? Najpierw konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą, który będzie przeprowadzał zabieg. Kosmetolog przeprowadzi wywiad medyczny, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo. Przed samym zabiegiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Aparat działa na wybrane partie działa podczas gdy pacjent leży. Stymulatory mięśni, czyli aplikatory magnetyczne pobudzają pracę mięśni polem elektromagnetycznym, które charakteryzuje się bardzo wysoką intensywnością. W ten właśnie sposób dochodzi do wytworzenia wspomnianych już hiperskurczy – nawet 20 tysięcy podczas jednej sesji! Po zabiegu nie trzeba zastosować żadnych środków czy zaleceń. 

Przeciwwskazania do emsculptingu

Czy każdy może poddać się zabiegowi emsculptingu? Zdecydowana większość osób na pewno tak. Podczas wizyty konsultacyjnej, przed serią wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, kosmetolog zada pytania o ewentualne przeciwwskazania. A zaliczamy do nich m.in.: ciążę i okres laktacji, choroby psychiczne, choroby nowotworowe, założony rozrusznik serca czy inne urządzenia elektryczne wszczepione do organizmu.

Ile zabiegów emsculptingu trzeba wykonać, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty?

Trudno określić dokładną liczbę – w każdym przypadku będzie ona odmienna. Każdy z pacjentów ma inne wymagania i inne efekty są dla niego pożądane. Jeżeli mielibyśmy uśrednić liczbę zabiegów potrzebnych do wyrzeźbienia sylwetki to będzie to 6-8 30-minutowych wizyt. Ważne, by spotkania w gabinecie medycyny estetycznej nie odbywały się zbyt często – wskazane są 2-3 dniowe odstępy. 

Podsumowanie tematu

Myślisz, że zabieg emscultpingu to dla Ciebie świetna opcja? Sprawdź więcej szczegółów, a najlepiej już dzisiaj umów bezpłatną wizytę konsultacyjną ze specjalistą kliniki medycyny estetycznej Envie. Spotkanie możesz zarezerwować bezpłatnie na stronie internetowej kliniki.