Drugi podbródek, nazywany też podwójnym podbródkiem, dotyczy wielu osób. Nie wygląda estetycznie przez co jest przyczyną kompleksów. Co jest powodem powstawania “drugiej brody”? Czy można ją zlikwidować? Jeśli tak, to jakie metody się sprawdzą? Rozwiewamy wątpliwości!

 

Drugi podbródek – czym się charakteryzuje?

Podbródek, czyli miejsce na twarzy znajdujące się między gardłem a brodą, często nie wygląda atrakcyjnie. Większość młodych osób nie narzeka na wygląd tej części ciała – wówczas skóra charakteryzuje się jeszcze jędrnością. Z czasem niestety miejsce to wygląda coraz gorzej – przyczyną jest wiotczejąca skóra. 

“Druga broda” to po prostu nadmiar skóry na twarzy właśnie w okolicach brody. Fałdy skóry widoczne są zarówno z przodu jak i z profilu. Czy wiesz, że drugi podbródek można zwalczyć? Przedstawiamy kilka sposobów. 

 

“Druga broda” – przyczyny powstawania

Zdaniem wielu osób drugi podbródek dotyczy przede wszystkim ludzi z nadwagą i przede wszystkim otyłością. Trzeba jednak pamiętać, że fałdy skórne w tym miejscu na twarzy mogą pojawić się także u osób szczupłych, a nawet młodych. Jakie są główne przyczyny powstawania “drugiej brody”? Oto one:

  • mała ilość aktywności fizycznej,
  • proces starzenia się,
  • źle zbilansowana dieta, 
  • podłoże genetyczne,
  • wady postawy ciała (ciągłe garbienie się, spanie na wysokiej poduszce itd.).

 

Ćwiczenia na drugi podbródek

Czy wiesz, że możesz wpłynąć na lepszy wygląd swojego podbródka wykonując odpowiednie ćwiczenia? Próbuj jak najczęściej napinać mięśnie szyi oraz na zmianę podnoś i opuszczaj głowę. Zaleca się również obracać ją bardzo powoli w obydwie strony. By zwiększyć efektywność tej aktywności, warto w trakcie opierać głowę o ścianę. Spróbuj też wyciągać język najdalej jak potrafisz. Ważne, by żuchwa jak najbardziej przybliżała się do szyi. 

 

Masaże drugiej brody

A co powiesz na masaże podbródka? Te na pewno nie zaszkodzą, a rzeczywiście mogą nieco ujędrnić i naciągnąć skórę. Poza tym w ten sposób poprawisz krążenie i wzmocnisz mięśnie – same plusy!

Masaże możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że wyrobisz sobie nawyk masowania rano i wieczorem. Użyj do tej czynności zwykłego kremu nawilżającego. Wmasuj go okrężnymi ruchami od dołu do góry szyi. Pamiętaj, aby robić to bardzo delikatnie. Nie rozciągaj za bardzo skóry, bo możesz uzyskać odwrotny do pożądanego efekt. 

 

Medycyna estetyczna na drugi podbródek

Powyższe metody mogą pomóc w walce z drugim podbródkiem. Na pewno jednak stosowanie tylko tych technik nie pozbawi Cię całkowicie problemu. Możesz jednak w stu procentach wygrać z drugim podbródkiem korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dziedzina ta wychodzi naprzeciw pacjentom z różnymi problemami. W ofercie wielu klinik medycyny estetycznej znajdziesz skuteczne metody, które raz na zawsze pomogą Ci wygrać ze znienawidzoną drugą brodą.

Omówimy efektywne techniki oferowane w Envie Clinic. Sprawdź, czym się charakteryzują.

 

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy w walce z drugim podbródkiem

Znasz endermologię? Jeśli nie, to koniecznie musisz poznać ten niezwykły zabieg, który pokochało tysiące kobiet. To nic innego jak masaż podciśnieniowy, które bardzo efektywnie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Świetnie sprawdzi się w przypadku drugiego podbródka, ale kobiety chwalą go także jako skuteczną broń w walce z równie znienawidzonym cellulitem. 

Jak działa endermologia? Podstawą działania zabiegu jest specjalistyczne urządzenie wyposażone w głowicę, rolki i komorę ssącą. Podczas zabiegu dochodzi do powstania wysokiego ciśnienia, dzięki któremu zasysa się fałd skóry poddawany następnie energicznemu masażowi. Intensywność działania masażera dobierana jest do odczuć pacjenta, strefy na ciele (mniejsza w przypadku twarzy) oraz stanu skóry. Warto pamiętać, że zabieg ten nie tylko poprawia stan na naskórka, ale też doskonale oczyszcza z toksyn oraz rozluźnia i redukuje obrzęki mięśni. 

 

HIFU na drugą brodę

Oto kolejny, bardzo innowacyjny sposób na odmłodzenie skóry. HIFU, czyli High Intensive Focused Ultrasounds, to innowacyjna metoda skupiająca się m.in. na liftingu twarzy oraz dekoltu. W większości przypadków wystarczy jedna wizyta, aby zauważyć spektakularny wręcz efekt. Technika ta wykorzystuje wiązkę fal dźwiękowych o bardzo dużym zasięgu. Te powodują ruch komórek w tkankach docierając do określonej głębokości. Tam generują ciepło co doprowadza do… mikro poparzeń wewnątrz tkanki. Spokojnie. To tylko brzmi tak groźnie. HIFU to w pełni bezpieczna metoda, która nie narusza skóry natomiast w jej głębi doprowadza do intensywnych procesów regeneracji oraz obudowy. 

Podczas zabiegu HIFU dochodzi też do redukcji tkanki tłuszczowej. Tym samym fragmenty na ciele, poddawane tej metodzie, stają się nie tylko bardziej jędrne, ale też szczuplejsze. To właśnie dzięki tej technice możesz pozbyć się drugiego podbródka, ale też cellulitu czy oponki na brzuchu. A wszystko to w krótkim czasie. 

Kriolipoliza czyli świetne efekty dzięki niskiej temperaturze

Jeszcze kilkanaście a nawet kilka lat temu podstawowym zabiegiem upiększającym była liposukcja. Odsysanie tłuszczu dzisiaj ustępuje mniej inwazyjnym zabiegom. Zaliczamy do nich między innymi kriolipolizę. Pewnie słyszałeś o tej metodzie pod nazwą “zamrażanie tłuszczu”. Rzeczywiście metoda ta opiera się na działaniu bardzo niskiej temperatury. To właśnie dzięki kriolipolizie możesz zredukować tkankę tłuszczową w wybranym miejscu na ciele nawet o 40 procent! 

W trakcie zastosowania tej metody dochodzi do zamrażania zbędnych komórek tłuszczowych. Bardzo niska temperatura doprowadza je do rozkładu. Nadal krąży opinia, że kriolipoliza jest zabiegiem bardzo inwazyjnym i bolesnym. Nic bardziej mylnego! To technika w pełni bezpieczna i komfortowa, a wszystko dlatego, że nie ingeruje w skórę, nerwy czy mięśnie. Po prostu pozbawia organizm niepotrzebnych już komórek. 

Zazwyczaj jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej wystarcza do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Może się jednak okazać, że wymagany będzie kolejny zabieg. Ostateczna ich liczba zależy, tak jak w przypadku każdej innej metody upiększającej, od indywidualnych predyspozycji pacjenta. 

 

Druga broda – rozpocznij skuteczną walkę

Jak widzisz zlikwidowanie drugiego podbródka jest jak najbardziej realne! W dodatku walka ta wcale nie musi być bardzo intensywna i angażująca. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią metodę medycyny estetycznej i wesprzesz ją, dla podtrzymania efektów, masażami oraz ćwiczeniami (szczegóły we wcześniejszej części artykułu).

Nie wiesz, którą technikę medycyny estetycznej wybrać? Spokojnie, specjaliści Envie Clinic na pewno Ci pomogą. Już dziś umów się na bezpłantą wizytą konsultacyjną do jednej z renomowanych klinik medycyny estetycznej.