Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz bardziej powszechne. W związku z rosnącym zainteresowaniem, przybywa klinik i gabinetów. Znajdziemy je już nie tylko w dużych, ale też mniejszych miastach. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

 

Wybór gabinetu medycyny estetycznej jest kluczowy. Od tego zależą bowiem efekty zabiegów i przede wszystkim – Twoje bezpieczeństwo. Zabiegi medycyny estetycznej nie są co prawda z zasady inwazyjne, ale wiele zależy od miejsc, w których są przeprowadzane. Dlatego dokładnie sprawdź gabinety i kliniki, które bierzesz pod uwagę. Chodzi przecież o Twoje zdrowie, prawda?

Zatem czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej? Oto 10 ważnych wskazówek. Sprawdź każdą z nich!

1. Kompetentni specjaliści medycyny estetycznej 

Sprawdź kadrę zarządzającą kliniki. W wielu przypadkach możesz to zrobić poprzez stronę internetową. Masz prawo również zapytać o specjalistów w samym gabinecie. Dowiedz się, jakie doświadczenie mają pracujący tam lekarze i kosmetolodzy, jakie studiach ukończyli, dodatkowe szkolenia, czy biorą udział w bieżących konferencjach itd. Nie krępuj się! W dobrej klinice medycyny estetycznej takie informacje są transparentne i na pewno nikt nie będzie miał problemu z takimi pytaniami. Jeżeli będzie inaczej – to powinno dać Ci do myślenia. 

2. Wstępna konsultacja zawsze na tak

W dobrej klinice medycyny estetycznej masz prawo do wstępnej konsultacji z lekarzem, nawet jeśli finalnie nie zdecydujesz się na żaden z zabiegów. W wielu renomowanych miejscach takie spotkania odbywają się za darmo (np. sprawdź TUTAJ). To świetna okazja na oswojenie się z gabinetem oraz rozwianie swoich wątpliwości poprzez pytania do lekarza. Podczas profesjonalnej konsultacji specjalista ocenia stan pacjenta, słucha jego potrzeb i rekomenduje odpowiednią metodę. To ostatnie jednak nie zawsze się dzieje. Dobry i zaufany lekarz nie będzie polecał zabiegu na siłę, jeżeli szansa na dobre efekty jest bardzo niska, albo tym bardziej, gdy pacjentowi grożą powikłania. 

3. Certyfikaty 

Certyfikowane sprzęty, substancje i kosmetyki – to podstawa każdej profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej. Zastanawiasz się, czy w gabinecie, który bierzesz pod uwagę możesz na to liczyć? Sprawdź te informacje na stronie internetowej – dobra klinika nie będzie ich ukrywać, wręcz przeciwnie. 

4. Profesjonalna strona internetowa

Merytoryczna, przydatna, ale też piękna i elegancka. Nie ukrywajmy – tak powinna wyglądać strona internetowa kliniki medycyny estetycznej. Zwróć na nią uwagę. Czy znajdują się tam wszystkie wstępne potrzebne informacje i z łatwością docierasz do cennika? Czy te pierwsze są dokładnie opisane, w tym przygotowanie i etap rekonwalescencji?

Ogromne znaczenie ma też zakładka KONTAKT. Renomowane kliniki medycyny estetycznej nie ukrywają formularzy kontaktowych i numerów telefonów na infolinię. Wręcz przeciwnie! 

5. Pozostały personel i atmosfera

Warto sprawdzić też daną klinikę medycyny estetycznej na podstawie wizyty “na żywo”. Przejdź się do danego miejsca i zobacz, jak czujesz się w danym miejscu. Czy personel z obsługi jest miły? Czy nie wywołuje w Tobie niepotrzebnego stresu? Jak pracownicy odnoszą się do pacjentów? Czy klinika jest elegancka i czysta? To bardzo ważne elementy.

6. Ceny

Na stronie internetowej kliniki, którą bierzesz pod uwagę, sprawdź cennik. Koniecznie porównaj go z innymi. Jeżeli ceny wydają się bardzo zaniżone, to powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka. Najprawdopodobniej klinika nie świadczy usług na wysokim poziomie, oszczędzając na sprzętach oraz preparatach. Nie oznacza to jednak, że im wyższe ceny, tym lepiej świadczone usługi. Wcale nie musisz przepłacać – wręcz przeciwnie. 

7. Wygląd

Oczywiście wygląd to nie wszystko. Na pewno to jak wyglądają wnętrza medycyny estetycznej oraz wnętrza w środku nie powinny być jedynym wskaźnikiem, którym będziesz kierować wybierając placówkę do przeprowadzenia zabiegu. Nie zmienia to jednak faktu, że zadbana klinika medycyny estetycznej to miejsce wzbudzające zaufanie, w którym przyjemnie spędza się czas, szczególnie tak wyjątkowy jak czas zabiegu. Poza tym to wizytówka danej marki – piękne wnętrza świadczą o renomie danego miejsca, więc warto zwrócić uwagę także i na ten aspekt.

8. Opinie

Czy Twoje koleżanki korzystają z usług medycyny estetycznej? Jeśli tak to koniecznie podpytaj je o placówki, w których wykonują zabiegi. Co o nich sądzą? Jakie są, ich zdaniem, minusy tych miejsc? Którego konkretnie lekarza polecają? Zadaj jak najwięcej pytań i na tej podstawie wybierz parę placówek, które potem dokładnie sprawdzisz.

W internecie znajdziesz też opinie o danym miejscu. Strona w Google, fanpage na Facebooku, profil na Instagramie – warto się rozejrzeć i poczytać recenzje. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę fakt, że sporo opinii może pochodzić od konkurencji. Zawsze możesz napisać do osób, które zostawiły swoje recenzje. Na podstawie dialogu wywnioskujesz, czy ta pacjentka rzeczywiście odwiedziła daną placówkę. Zadaj jej szczegółowe pytania o zabieg, lekarza, który go przeprowadzał i procedury w danej klinice. Taka detaliczna recenzja bardzo pomoże Ci w podjęciu decyzji.

9. Efekty?

W klinice medycyny estetycznej, która Cię interesuje, zapytaj o… efekty. Poczytaj również o nich na stronie internetowej danej placówki. Jeżeli ta obiecuje Ci, że już za pomocą jednego zabiegu pozbędziesz się wszystkich zmarszczek to… coś jest nie tak! Medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie i jest w stanie mnóstwo zaoferować pacjentom. Nie działa jednak cudów! A to oznacza, że niektóre zabiegi trzeba powtórzyć i to wielokrotnie! W uczciwym gabinecie dostaniesz rzetelne informacje na ten temat. Również o potencjalnych powikłaniach. Te w przypadku medycyny estetycznej mają miejsce bardzo rzadko, ale jednak może do nich dojść. 

Klinika, która obiecuje “cuda” osiągane w krótkim czasie, nie jest rzetelnym miejscem. Jej właściciele/pracownicy zwyczajnie chcą łatwo zarobić, albo/i nie mają odpowiednich kompetencji do prowadzenia tego typu miejsca.  

10. Zasady higieny i procedury

Dopytując o szczegóły na temat danej placówki medycyny estetycznej, czy udając się na wstępną konsultację, sprawdź kwestię przestrzegania zasad higieny oraz procedur. Lekarze oraz pacjenci muszą być właściwie przygotowani – potrzebne im będą rękawiczki, maseczki ochronne itp. Specjalista musi też regularnie dokonywać dezynfekcji danego miejsca. Preparaty powinny być także otwierane na oczach pacjenta. Jeżeli nie jesteś w stanie wszystkiego sprawdzić podczas pierwszej, często darmowej, konsultacji, to pytaj o to osoby, które korzystały już z usług tej placówki. 

Jak widać istnieje wiele sposobów na to, aby wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej. Najlepiej sprawdzić interesującą nas placówkę przez pryzmat wszystkich wyżej wymienionych punktów. Powodzenia 🙂