Medycyna estetyczna oferuje nam dzisiaj coraz więcej zabiegów wyszczuplających. Słyszałaś o kriolipolizie, czyli… zamrażaniu komórek tłuszczowych? Brzmi nietypowo, ale uwierz – ten zabieg może być świetną alternatywą dla inwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Sprawdź szczegóły na jej temat. 

Nie bez powodu kriolipoliza porównywana jest do liposukcji. Daje bowiem bardzo podobne efekty, jak w przypadku zabiegu odsysania tłuszczu. Istnieje jednak jedna, bardzo ważna różnica pomiędzy tymi dwiema metodami, a mianowicie w przypadku kriolipolizy nie ma mowy o skalpelu i ingerencji chirurgicznej, jak ma to miejsce przy niezwykle popularnej liposukcji. 

Ta innowacyjna i przede wszystkim bezpieczniejsza metoda opiera się na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Specjalista przeprowadzający zabieg wykonuje tę czynność za pomocą specjalnego urządzenia, które obniża temperaturę komórek aż do -11 stopni, przez co potrafi zredukować tkankę tłuszczową nawet o 40 procent! Po tak mocnym schłodzeniu komórki tłuszczowe ulegają rozkładowi, a w rezultacie nasze obwody znacząco się zmniejszają. Aby osiągnąć pełne rezultaty należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces eliminacji martwych komórek tłuszczowych może potrwać kilka miesięcy. Zabieg kriolipolizy powstał już na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Nad jego skutecznością pracowało dwóch lekarzy – Manstein oraz Anderson. W 2009 roku metoda ta została oficjalnie wprowadzona najpierw do Europy, a potem do USA. 

Kriolipoliza może być przeprowadzona na wybranej części ciała, np. brzuchu, udach, czy boczkach. Wystarczy już jeden zabieg, aby zauważyć wyraźne różnice w obwodach ciała.  Sprawdź najczęściej zadawane pytania o kriolipolizę – cieszący się coraz większym zainteresowaniem wyszczuplający zabieg medycyny estetycznej. 

  1. Jakie są wskazania do zabiegu kriolipolizy?

Zabiegiem kriolipolizy powinny zainteresować się przede wszystkim osoby, u których pomimo diety oraz aktywności fizycznej, oporna tkanka tłuszczowa zgromadziła się miejscowo, np. na udach czy brzuchu. U osób otyłych komórki tłuszczowe są bardzo rozbudowane i wówczas trudne do usunięcia przez sprzęt do kriolipolizy. 

  1. Jakich konkretnie rezultatów można spodziewać się po zabiegu kriolipolizy?

Podczas zabiegu dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu na ciele (nawet o 40%!). Oznacza to, że wybrana partia, zostaje znacznie wyszczuplona, a jej obwód się zmniejsza. Po ok. 3-4 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces obumierania tkanki tłuszczowej, co wywołuje stan zapalny, który objawia się obrzękiem i zaczerwienieniem skóry. Pierwsze efekty są zauważalne po upływie miesiąca od wykonania ostatniego zabiegu, ale na ostateczne rezultaty musimy poczekać 3-4 miesiące. Oprócz utraty objętości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, partie poddane zabiegowi zyskują na jędrności, a skóra ma widocznie poprawioną gęstość.

  1. Jak utrzymać rezultaty po zabiegu?

Aby efekty utrzymały się jak najdłużej, należy wprowadzić zdrowy tryb życia, tj. pić dużo wody, wprowadzić odpowiednią aktywność fizyczą oraz trzymać zbilansowaną dietę, opartą na owocach i warzywach, a nie na wysokoprzetworzonych produktach. Tkanka tłuszczowa nie ma zdolności do regeneracji, ale nadwyżka kaloryczna w naszej diecie może prowadzić do tworzenia się nowych komórek tłuszczowych.

  1. Ile kosztuje kriolipoliza? 

W Envie Clinic możesz liczyć na atrakcyjne ceny i wysoką jakość usług. Sprawdź cennik obowiązujący w naszych klinikach.

Podbródek (przyłożenie 1 głowicy) – 500 PLN

Brzuch (przyłożenie 1 głowicy) – 500 PLN

Pośladki (przyłożenie 2 głowic) – 1000 PLN

Ramiona (przyłożenie 2 głowic) – 1000 PLN

Bryczesy (przyłożenie 2 głowic) – 1000 PLN

Talia (przyłożenie 2 głowic) – 1000 PLN

Boczki (przyłożenie 2 głowic) – 1000 PLN 

  1. Jak wygląda zabieg kriolipolizy i przygotowanie do niego?

Najpierw konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą oraz wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Następnie kosmetolog oceni grubość tkanki tłuszczowej i określi ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem pacjentka nie może stosować peelingów chemicznych, opalać skóry (także w solarium), a także powinna unikać kąpieli w chlorowanej wodzie. Specjalista będzie również zachęcać do picia dużych ilości wody (do 3 litrów), co będzie miało na celu pobudzenie układu limfatycznego. Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić alkohol i ciężkostrawne potrawy. Wszystko to w celu odciążenia wątroby.Sam zabieg wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowicę (aplikator zimna). Na skórze pacjenta umieszcza się także specjalną membranę, która będzie zapobiegać zamarzaniu skóry. Aplikator urządzenia zasysa fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową, schładza go i utrzymuje w takiej temperaturze od 45 do 60 minut. Podczas jednej wizyty możliwe jest wykonanie maksymalnie 6 przyłożeń głowicy. Im większa partia ciała poddawana zabiegowi, tym więcej przyłożeń jest potrzebnych.

 

 

  1. Czy po zabiegu potrzebna jest rekonwalescencja?

Kriolipoliza nie wiąże się ze specjalną rekonwalescencją. Pacjentka musi pamiętać o regularnym nawilżaniu oraz masowaniu modelowanej partii ciała. Wystarczą do tego celu wysokiej jakości nawilżające preparaty. Można je też zakupić w Envie Clinic. Ważne jest również picie dużych ilości wody i stosowanie ćwiczeń fizycznych.

  1. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy?

Kriolipoliza, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Wśród nich wymieniamy:

– ciąża,

– okres karmienia piersią,

– łuszczyca,

– bielactwo,

– alergie skórne,

– stany zapalne skóry,

– miesiączka,

– wszczepione urządzenia medyczne, np. rozrusznik serca,

– schorzenie wątroby i nerek,

– choroby serca,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– epilepsja,

– cukrzyca,

– hemofilia,

– choroba Raynauda,

– choroby nowotworowe.

Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz poddać się zabiegowi, oferujemy bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje w Envie Clinic.

  1. Czy kriolipoliza może być bolesna?

Kriolipoliza to zabieg nieinwazyjny. Jest nie tylko bezpieczny, ale też bezbolesny. W jego przypadku nie stosuje się nawet znieczulenia miejscowego. Jeżeli masz wrażliwą skórę i niski próg bólu możesz odczuć lekkie szczypanie lub wzmożone uczucie chłodu. To wszystko! Odczucia te, jeśli do nich dochodzi, mają miejsce tylko na początku zabiegu. Po kilku minutach skóra przyzwyczaja się do działania aparatu chłodzącego.

  1. Jak dużo można schudnąć dzięki kriolipolizie?

Pacjenci mogą stracić nawet do 40% miejscowo zgromadzonej tkanki tłuszczowej. U każdego wygląda to jednak inaczej. Niektórzy są w stanie stracić naprawdę sporo centymetrów w obwodzie, a u innych zmiany są subtelne, ale zawsze zauważalne. Waga nie będzie tutaj dobrym odnośnikem (choć nierzadko tracimy kilogramy), ale obwody i efekty wizualne mówią same za siebie.

  1. Czy tuż przed i tuż po zabiegu można wykonywać aktywność fizyczną?

Jak najbardziej. Jest to nawet zalecane dla ulepszenia i podtrzymania efektów.

 

Chcesz skorzystać z kriolipolizy? A może dowiedzieć się więcej na jej temat? Sprawdź szczegóły w Envie Clinic!